Заработка на интернет (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од HaRdToGeT, 18 септември 2005.

 1. HaRdToGeT

  HaRdToGeT UnStOp@bbLe KiLLeR

  Член од:
  18 септември 2005
  Мислења:
  373
  Допаѓања:
  7
  Pa nemam mnogu sto da kazam poseteteja www.makemany.cjb.net i videte sami ! Originalno i vistinito

  Pozdraf ....
   
 2. humanoid

  humanoid

  Член од:
  23 февруари 2005
  Мислења:
  2.681
  Допаѓања:
  42
  Kako mozes da zarabotis pari na net !

  И толку? :D
  Си заработил пари на овој начин па да не посоветуваш, или само реклама на сајтот направи? :wink:

  Поздрав
   
 3. Mesaja

  Mesaja Dot.

  Член од:
  14 јуни 2005
  Мислења:
  6.217
  Допаѓања:
  15
  Бегај бе......

  100 вируси закачив од вакви ствари......
   
 4. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.508
  Допаѓања:
  25.961
  Глупости. :cls:
   
 5. HaRdToGeT

  HaRdToGeT UnStOp@bbLe KiLLeR

  Член од:
  18 септември 2005
  Мислења:
  373
  Допаѓања:
  7
  Kako mozes da zarabotis pari na net !

  Ako sakav reklama da napravam na sajtot ke napravev sajt koj vredu da se reklamira i koj ima takva sodrzina, ne bi gubel vreme so sajt koj e samo za edna upotreba sto bi se reklo taka da mozam da kazam deka dnevno sedam prosek 3,5/4 h na net i mesna zarabotka mi e 70/80 $ taka bi rekol deka garantiram deka zarabotkata i isplatata e garantirana , sajtot e napraven vrz pricip shto od tie shto ke se registriraat i zarabotuvaat i jas imam procent od toa , a i vie ke imate od vasite referali (clenovi) i bi rekol deka vredi da se proba.NIshto ne te koshta da se regnesh da go downloadirash spedia barot da se logirash na nego i dodeka posetuvash forumi ili edno drugo da zarabotuvash . Zaguba nema samo mozes da dobies :) probaj , i ako neshto ne e jasno pisi na e-mailot koj e voveden za pomos na sajtot ! help_spedia@yahoo.com i ke se ti bide objasneto podetalno.
  Probajte pa ke pravime muabet za mesec dena shto i kako e ?
   
  На KralAleks му/ѝ се допаѓа ова.
 6. натуш

  натуш

  Член од:
  10 март 2005
  Мислења:
  660
  Допаѓања:
  9
  lol dobro prashanje za tie shto kisnav vo net.. NE KISNITE pojke vo net kafe :) ahahha da vidish kako ke zashtedite pari :) lol
   
 7. Bale82

  Bale82 Bwagojce

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  4
  Важи брат сеа одма се зачленувам само кажи ми емаил да внесам за да бидеш мој beckup :lud:
   
 8. parajlija

  parajlija

  Член од:
  13 ноември 2005
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  0
  се е во тоа ок само би те запрашал колку време работис на таа програма, мислам дека е малку стара за да функционира
   
 9. tomsaso

  tomsaso Пемпере

  Член од:
  10 септември 2005
  Мислења:
  1.372
  Допаѓања:
  315
  Ок ова со спедиа испробано не работи.
  Јас заработувам на интернет на малце пореални начини. Ке ви направам една мала презентација.

  Значи пред се ви требаат некакви виртуелни сметки на интернет. Поради тоа што македонија не е во пејпал земијте ви препорачувам сторм пеј и еголд.
  StormPay E payment processor, сличен на пеј пал. Од македонија прима членови и може да користите ВАША кредитна картичка. Значи за да ставите пари на сметката има неколку начини: credit card, e-gold,SWIFT. има и други начни ама тие не се достапни. За да повлечите пари можете да порачате чек или пак да купите дебитна(30 долари). Исто така има аукции каде што можете бесплатно да продавате производи. Нај јако за мене е стормкликс, каде што ќе добивате од 0,01$ па нагоре за еден клик.(јас имам кликано и по 0,1$.. досега (2-3недели имам заработено 4-5$ ама немам многу време и друго работам со стомпеј.. кликањето од хоби).

  E-gold Верувам дека повеќето имаат е-голд.. Е со еголд е позафркнато малце.. Тешко се наоѓа .. на некој тешко му е да повлечат среедства, но се разбира .. ДОКОЛКУ ИМАТЕ ЕГОЛД НЕ ГО ПРЕФРЛАЈТЕ ВО СТОРМПЕЈ!! многу потешко се иди до еголд отколку до стормпеј(од SP>EG не можете да префрлите..

  За да заработе еголд можете од овие неколку страници..:

  DonkeyMails Овде ке добивате од 0,1 цент па нагоре за клик, исплата можете да побарате секогаш кога имате 1 цент најмлаце..јас досега имам 2$ заработено.
  WorldWide-cash.net Исто така исплата не еден цент. овде моногу почесто ке добивате емаили.. ама скоро сите имаат мала вредност 0,1 цент.
  Исплатите одат преку Еголд
  НЕ СОБИРАЈТЕ ПОЕНИ,ОТИ НЕМА ДА ВИ ТРЕБААТ!
  Доколку некој има проблем на WorldWide-Cash да ги наоѓа емаилите што содржат кеш нека ме контактира ке му објаснам.


  Доколку некој навистина сака да заработи нешто посериозно на интернет нека ме контактира на MSN tomsaso10@hotmail.com или Yahoo! tomsaso10@yahoo.com .. Имам искуство во многу работи од кои се ваѓаат пари :)
   
  На laboheme и ~angela~ им се допаѓа ова.
 10. cYb3rc0re

  cYb3rc0re ~ место за реклама

  Член од:
  3 мај 2005
  Мислења:
  958
  Допаѓања:
  170
  Имам неколку прашања,

  Како се подигнуваат парите од и-голд?

  Како некој би ми платил ако сака да ми плати со кредитна? Дали мора да има и-голд?

  Односно, дали јас ке можам да видам "зелени" или ке глеам све дигитално?
   
 11. tomsaso

  tomsaso Пемпере

  Член од:
  10 септември 2005
  Мислења:
  1.372
  Допаѓања:
  315
  нормално дека ќе видиш.. ама не зелени..:)
  помала количина на еголд до 10$ можеш да ја размениш со некој во земјава за кеш, или пак да ја додадиш на стормпеј сметката и од таму чек да порачаш. Најисплатливо е да ти ја купи некој од тука.Ако имаш постојано потреба од повлекување пари тогаш ќе треба да си купиш дебитна имаше една на блу банкинг.. ПП за линк.. ..ама за помала количина најдобро е да ја продадеш.

  Ако некој сака да ти плати со кредитна:
  1. Ти отвараш твој акаунт на стормпеј.
  2. Одиш во Mercahant Tools и ќе си креираш копче
  3. Копчето ќе го поставиш каде што сакаш(каде што продаваш или бараш донации..)
  4. Бесплатно листаш на стомрпеј аукциите и кога некој ќе ти го купи производот .. ти плаќа и му го испраќаш.
   
 12. A__

  A__ Супер модератор

  Член од:
  16 март 2005
  Мислења:
  3.316
  Допаѓања:
  397
  Порано стварно се заработуваше од ова (пред 7-8 години ако не и повеќе) сега се глупост. Не се мамите, повеќе време и пари ќе потрошите отколку што ќе добиете поенчиња или десетти делови од цент на сметка.
   
 13. Wolf Pack

  Wolf Pack ThE ChieF

  Член од:
  24 јули 2005
  Мислења:
  842
  Допаѓања:
  5
  Правев $30 месечно од All Advantage пред едно 6-7 години ама умре све тоа сега.
   
 14. tomsaso

  tomsaso Пемпере

  Член од:
  10 септември 2005
  Мислења:
  1.372
  Допаѓања:
  315
  hm..
  od paid-to-promote bogami ne se delcinja
  za 3 nedeli..
  nisto da ne rabotis 3-4$
  ama nisto..-
   
 15. Овердрајв

  Овердрајв Модератор

  Член од:
  5 ноември 2005
  Мислења:
  4.255
  Допаѓања:
  568
  3 недели = $3 .. thanks, but I think I'll pass :pos:
  како и да е, за малце пари не вреди да се замарам 4 саати на ден да кликам линкови и да читам мејлови..
   

Сподели преку: