Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
па ваљда може а многу лесно се прават ....
 
Член од
5 март 2012
Мислења
52
Поени од реакции
16
Ги земав веќе. Пиши друга држава!
При регистрацијата на jokeroo.com што да пишеме кај address, city, state/province, zip code, country? Вистинските или важно е само доле paypal адресата да е точна?
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
При регистрацијата на jokeroo.com што да пишеме кај address, city, state/province, zip code, country? Вистинските или важно е само доле paypal адресата да е точна?
paypal адресата е важно да биде точна!
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Pa nemam mnogu sto da kazam poseteteja www.makemany.cjb.net i videte sami ! Originalno i vistinito

Pozdraf ....
А што ова нешто као "SCAM" од твоја страна.Ја на пример не верувам во страни кои нудат нешто за што ти подоцна ќе добиеш надомест значи врска си немаат,освен google со програмата Adsense гуглај за појше информации.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
PTC I BUX SAJTOVI KOISTO ME PLAKAAT
90 % OD NIV SE POSTARI OD EDNA GODINA
http://tinyurl.com/brcs8f3

HAVE NICE DAY:):):)
Ај не глуми лудило те молам како тоа ти примаш пари од нив кога они вршат исплата преку Payment processor како PayPal и други што не се достапни во нашава држава!!
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Ај не глуми лудило те молам како тоа ти примаш пари од нив кога они вршат исплата преку Payment processor како PayPal и други што не се достапни во нашава држава!!
Јас сум од .мк а имам Paypal, што значи дека исплата е можна, но не се исплати да работиш со такви сајтови бидејки вложениот труд е преголем за заработката што ја нудат.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Јас сум од .мк а имам Paypal, што значи дека исплата е можна, но не се исплати да работиш со такви сајтови бидејки вложениот труд е преголем за заработката што ја нудат.
Чекај малце регистриран на PayPal од странство под друга држава или како,пошто кај нас сеуште не е имплементиран PayPal ситемот?
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
5
Ај не глуми лудило те молам како тоа ти примаш пари од нив кога они вршат исплата преку Payment processor како PayPal и други што не се достапни во нашава држава!!
SLUSAJ,AJ I TI NE GLUMI LUDILO
ISPLATA SE VRSI I PREKU ALERTPAY
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
5
Nova isplata od Buxify:
http://buxify-v2.com/?r=rokagresori

na ovoj sajt moras da bides upgrade member minimum 10 $,20,mozes i 1.000 $ i najmnogu eden mesec,i najmnogu mozes da dobies 130 % od vlozena suma
na primer sega vloziv 10 $ i najmnogu 13 mozam da zemam
klikas do 200 reklami mesecno-na den ima 10-15,ama,koga ke dojdes do 200 klika prekini,bidejki membership ke ti go vratat na free,tamu pisuva do koga ti trae membership-eden mesecsekoj klik na ova najnisko nivo na membership e 0.03 $-ama toa se tknr. virtuelni buxify $,na pr. sega imav 15 buxify $
i sekoj den ti delat ,nesto kao dividenda vrz osnova na tie buxify $-mene mi doagase na den okolu 0.400 vistinski $,sto za eden mesec bi doslo okolu 12,13 $
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Nova isplata od Buxify

na ovoj sajt moras da bides upgrade member minimum 10 $,20,mozes i 1.000 $ i najmnogu eden mesec,i najmnogu mozes da dobies 130 % od vlozena suma
na primer sega vloziv 10 $ i najmnogu 13 mozam da zemam
klikas do 200 reklami mesecno-na den ima 10-15,ama,koga ke dojdes do 200 klika prekini,bidejki membership ke ti go vratat na free,tamu pisuva do koga ti trae membership-eden mesecsekoj klik na ova najnisko nivo na membership e 0.03 $-ama toa se tknr. virtuelni buxify $,na pr. sega imav 15 buxify $
i sekoj den ti delat ,nesto kao dividenda vrz osnova na tie buxify $-mene mi doagase na den okolu 0.400 vistinski $,sto za eden mesec bi doslo okolu 12,13 $
--- надополнето: 27 март 2012 во 20:12 ---

KURAJBER EDEN-SLUSAJ AKO TI SE ZARABOTUVA PARI PREKU INTERNET SLUSNI NEKOJ SOVET-
A AKO NE ODI KOPAJ NIVI ILI NA PAZAR PRODAVAJ SEMKI
Добро не вреѓај одма да се позаебааме малу.Сеа да те прашам дали зимаат провизија и колкава е процентуално (доколку зимаат се разбира) ?
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Дали некој од вас работи со вакво нешто и дали поседува некоја веб страна или слично кои му носат приходи? Јас сум заинтересиран за оваа работа и барам повеќе помош.Вашето мислење е потребно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom