Заработка на интернет (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од HaRdToGeT, 18 септември 2005.

 1. adware!

  adware!

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  2.256
  Допаѓања:
  112
  Почнав и јас на микроворкерс баш ради ова. Ако може во приватна да ми објасниш како иде како ги префрлаш парите, колку време треба да стигнат и како ги вадиш после пошто сум нов во ова.

  Поздрав :)
   
 2. goranzoran

  goranzoran

  Член од:
  10 јануари 2011
  Мислења:
  1.658
  Допаѓања:
  3.320
  Купив Dell XPS 15 лаптоп преку овој сајт http://www.ebates.com/rf.do?referrerid=sXFO%2FlNLncWjevZ80KhMPg%3D%3D и ми вратија 2% што му доаѓа околу 18 долари. За зачленување ми дадоа 5 долари така да сеа иам 23. За секој нов член добивам исто по 5 долари така да дај зачленете се преку мене :vozbud:. Многу ќе ви бидам благодарен:PТреба само мејл и лозинка многу брзо иде! Поздрав!
   
 3. agresor

  agresor

  Член од:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  5
  INSTANT ISPLATA OD BUX4CASH- ONLINE E 9 MESECI,
  OD SOPSTVENIKOT NA INCRASEBUX-SAJT STAR 3 I POL GODINI,SO PODOBRI MOZNOSTI ZA ZARABOTKA OD NEOBUX
  [​IMG]

  PTC I BUX SAJTOVI KOISTO ME PLAKAAT
  90 % OD NIV SE POSTARI OD EDNA GODINA
  http://tinyurl.com/brcs8f3
   
 4. mr.lonely

  mr.lonely

  Член од:
  15 ноември 2011
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Има некоја програма што сама ке си пушта реклами? да не треба да стискам ја.

  И на која страна најбрзо се прават 5-10 долари?
   
 5. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  8.298
  Допаѓања:
  4.269
  Значи и ти си од тие барам работа да не најдам ..ако имаше таква програма до сега милјардер ке бев..
   
  На _red_devil_ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hyperz

  Hyperz Изгубен во времето и просторот...

  Член од:
  13 август 2011
  Мислења:
  704
  Допаѓања:
  422
  fiverr.com
   
 7. .xXx.

  .xXx.

  Член од:
  20 мај 2011
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  66
  Мотиката и правец во нива :tapp:
   
 8. agresor

  agresor

  Член од:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  5
   
 9. mordekaj

  mordekaj vajenec

  Член од:
  24 октомври 2011
  Мислења:
  744
  Допаѓања:
  1.091
 10. Гучи

  Гучи Гостин

  На Џокероо може само по долар дневно да се прави? или ја незнам како :D
   
 11. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  8.298
  Допаѓања:
  4.269
  Имаше да ставиш видеа или слики и да ти дадат 5долара за слика а 10 за видео .. јас го ставив кучето мое кај што јаде сладолед едно видео и уште неколку слики други смешни али ништо ..
   
  На Гучи му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kvazar

  Kvazar

  Член од:
  5 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  WIN -WIN акција на Нет Школа. Бесплатна основна обука за affiliate маркетинг и можност бесплатно да се вклучите во партнерскиот програм. Од правење веб страни, до напредни макетинг техники. Се на едно место !!! Пробајте, регистрација на http://www.netponuda.com/klub/jrox.php?uid=vancho
   
 13. ACTION

  ACTION

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  3.376
  Допаѓања:
  3.959
 14. knopp1X

  knopp1X

  Член од:
  2 април 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  5
  Се регистрирав на форумот да ви го кажам ова... Кој сака нека верува кој несака немора !

  Пред 2 години сум регистриран на NeoBux.com. Почнав да кликам секој ден активно... Така кликав 3 месеци и дојдов до многу мала сума на пари.... Потоа решив да вложам 20$(900 денари) да си ја пробам среќата... Купив referalls и продолжив да кликам така уште 1 месец така што наредниот месец купив уште 100 referalls.. со 200 referalls кликав 2 месеци... Потоа решив да го надоградам мојот акаунт на Golden Member ( 90$ ) вложив уште 20$ бидејќи 70$ веќје имав од моите реферали...... Од тогаш дневниот профит се зголеми за 2x. ОД ВЛОЖУВАЊЕ ТОЛКУ ! ! !

  Векје имав 200 реферали и Golden Member така што тие сами ми правеа пари за докупување на нови и продолжување на старите... Секогаш ги продолжував за 240 дена така жсто добивав 30% попуст на сите реферали....


  После 2 години........ Моментална состојба

  6215 изнајмени реферали , 820 дирекни реферали...
  Golden member - 90$
  Ultimate member - 890$

  Дневна заработка од сите реферали : 145$
  Дневна Потрошувачка за сите реферали : 43.5$
  Дневен Профит : 101,5$

  Месечен профит : 3045$ ! ! !

  Досека од http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167 сум бил исплатен повеќје од 50 пати и тоа во секунда (инстант). Вкупно : 29 160 $....

  Секако дека многу повеќје имам заработено но јас сеуште вложувам во нови реферали..............


  Да бидете мој директен реферал регистрирајте се тука : http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167
   
  На makakosi, fenomen и agresor им се допаѓа ова.
 15. agresor

  agresor

  Член од:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  5
  JAS TI VERUVAM-jas bev upgrade member so 90 $,ama losa taktika imav-ne gi prodolzuvav referalite na 240 dena,i mi pomina clenstvoto,a so standard clenstvo dzabe e rentanje referali,teso se zarabotuva,mal prosek imaat -0.7 klik dnevno
  vo brzo vreme ke nadogradam premium-
  jas gi vloziv 90 $ vo Incrasebux-referalite se poskapi,ama prosekot e 1.8-2 klika na den i poveke se zarabotuva od Neobux
  se isplasiv pred nekolku meseci,paypal im gi drzi parite pa imaa problem so isplakanje,srga docnat isplatite,ama vazno me plakaat
  eve link,koj sak neka se registrira:
  http://incrasebux.com/register.php?ref=rokagresori
  eve i uste dve strani od istiot admin
  BIGTIMEBUX
  https://www.bigtimebux.com/index.php?ref=rokagresori
  BUX4CASH
  http://www.bux4cash.com/index.php?ref=rokagresori
  uote="knopp1X, post: 4880351, member: 56247"]Се регистрирав на форумот да ви го кажам ова... Кој сака нека верува кој несака немора !

  Пред 2 години сум регистриран на NeoBux.com. Почнав да кликам секој ден активно... Така кликав 3 месеци и дојдов до многу мала сума на пари.... Потоа решив да вложам 20$(900 денари) да си ја пробам среќата... Купив referalls и продолжив да кликам така уште 1 месец така што наредниот месец купив уште 100 referalls.. со 200 referalls кликав 2 месеци... Потоа решив да го надоградам мојот акаунт на Golden Member ( 90$ ) вложив уште 20$ бидејќи 70$ веќје имав од моите реферали...... Од тогаш дневниот профит се зголеми за 2x. ОД ВЛОЖУВАЊЕ ТОЛКУ ! ! !

  Векје имав 200 реферали и Golden Member така што тие сами ми правеа пари за докупување на нови и продолжување на старите... Секогаш ги продолжував за 240 дена така жсто добивав 30% попуст на сите реферали....


  После 2 години........ Моментална состојба

  6215 изнајмени реферали , 820 дирекни реферали...
  Golden member - 90$
  Ultimate member - 890$

  Дневна заработка од сите реферали : 145$
  Дневна Потрошувачка за сите реферали : 43.5$
  Дневен Профит : 101,5$

  Месечен профит : 3045$ ! ! !

  Досека од http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167 сум бил исплатен повеќје од 50 пати и тоа во секунда (инстант). Вкупно : 29 160 $....

  Секако дека многу повеќје имам заработено но јас сеуште вложувам во нови реферали..............


  Да бидете мој директен реферал регистрирајте се тука : http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167[/quote]
   

Сподели преку: