Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
иначе арен? ко ни тргна више муабетот.
ххехе топ ... иначе времево у ск заникаде ... треба да идам у центар по лична карта и нешо да купиме со девојката ... а и треба да играм после фудбал на отворено уствари тренинг за факултет зашо утре играме полуфинале со филозофски ... али тешко дека ке иаме тренинг :S
 

NeSSo

Eminem :)
Член од
13 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
1
Пишам ПајПал на гугл и ова ми испаѓа


PayPal - Wikipedia, the free encyclopedia

PayPal is an ass-load of criminals. They fucked our account. They'll fuck yours. PayPal is an e-commerce business allowing payments and money transfers to ... :pos: :pos:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Пишам ПајПал на гугл и ова ми испаѓа


PayPal - Wikipedia, the free encyclopedia

PayPal is an ass-load of criminals. They fucked our account. They'll fuck yours. PayPal is an e-commerce business allowing payments and money transfers to ... :pos: :pos:
па затоа нема да користиш paypal ке користиш alertpay, со paypal неам некое искуство само имам направено account и префрлено пари.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.568
Поени од реакции
22.344
на првиот ранк за 1 песна ќе добиеш 2$ ако е симната 1000 пати, а ранкот се крева лесно ако си активен т.е. имаш барем 100-200 симнувања двевно, тогаш за најмногу 1 недела ќе се качеш на бронзе


ете на првата слика што ја оставув погоре пишува дека ми имат исплатено 81$ и исплаќаат секој понеделник доколку имаш над 15$ без да бараш кешаут или слично, значи утре треба да ми стигнат уште околу 25$ (толку ми е заработката од понеделник до сега) :)


А на каква сметка ти ги пракаат парите??
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
А на каква сметка ти ги пракаат парите??
на PayPal ти ги праќаат парите

--- надополнето ---

еве уште еден доказ дека исплаќаат секој понеделник

(заработка за 1 недела) :)
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Бојан дај објасни што пари е за премиум мембер да станеш, по колку адс на ден имаат,инстант исплата или па се чека.., што пари се рефералите и најважното колку пари ти имаат дадено и за колкав временски период =]
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
za 2 nedeli mu stignaa na vrata 10 $ a za kolku vreme gi naprai ... pa od prilika 10 dena ... ali toa e samo pocetok posle pobrzo se praat pari :) probaj nema nishto da izgubish osven vreme :P
od gaga za 10 dena nema sansi da napraish 10$ osven ako ne si nasol odma 20-30 referali taka da!!!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Бојан дај објасни што пари е за премиум мембер да станеш, по колку адс на ден имаат,инстант исплата или па се чека.., што пари се рефералите и најважното колку пари ти имаат дадено и за колкав временски период =]
вака сеа ... премиум за 1 месец е 9 долари и тие пари ги вадиш од прилика за 15 дена кога си премиум само од твои кликања (не ги рачунам рефералите) има по 15 ада на ден ама јас вчера кликнав 39 ада ( можеш да начекаш многу адови преку цел ден што ги додаваат ) а за премиум има дупло 30 ада и + шо мозеш да начекаш значи накај 50-60+ , за исплата се чека 5 работни дена , еден реферал е 0.6 дилари и секој ад ти дава по 0.01 долар ... јас на пример за 2 дена купив 1 реферал кој сега ми клика ... инаце во моментов ми е трет ден како сум на гага ... до сега немам добиено пари но има добиено еден мој другар кој ми ја даде страната ... има извадено 10 долари преку alertpay ... ти стига чек у сандаче и идеш у банка и ти го уновчуваат

--- надополнето ---

od gaga za 10 dena nema sansi da napraish 10$ osven ako ne si nasol odma 20-30 referali taka da!!!
пробај ... 0.01 секој ад јас кликнав 39 вчера ако сакаш можам и да ти покажам и одма купуваш реферали кој кликаат и он си има и директни реферали ... јас само купени ... неможам толку да се напињам :)

--- надополнето ---

а планирам и ова хотфиле да го почнам али ке треба малце да се запотам ... него Д-њаде да те прашам ... ти значи аплоудираш свашта и некој ти ги симиња и зимаш долари ... дали страната си има сопстен search за да ги пребарува аплоудираните работи или ти го ставаш линкот од аплоудираниот фајл некаде на некоја страна или каде и да било и од таму го кликаат и симињаат ... уствари дали твојата работа е само да аплоудираш и чао пријатно или треба да се потиш и да го рекламираш линкот ???

--- надополнето ---

и поздрав до вучјак ... се шо збори дечкото е вистина ... зборев со него кога се умарав со необукс и се ми објасни ко шо треба али касно го фатив необукс и немаше леб таму и сега нема ... рефералите не кликаат и немозев ни да ги одржавам и се откажав ... :S и тоа шо кажа дека ако се факаш со PTC сајт треба да се фатиш од самото отварање и тоа е тачно зашо не издржуваат многу долго :|
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
како ги земаш тие пари после од пејпал d-wade ?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
На hotfile, откако ќе уплоадираш некој фајл, треба нешто да се прави со него или то е то? И каде може да видам колку пати е даунлодиран некој фајл?
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
а планирам и ова хотфиле да го почнам али ке треба малце да се запотам ... него Д-њаде да те прашам ... ти значи аплоудираш свашта и некој ти ги симиња и зимаш долари ... дали страната си има сопстен search за да ги пребарува аплоудираните работи или ти го ставаш линкот од аплоудираниот фајл некаде на некоја страна или каде и да било и од таму го кликаат и симињаат ... уствари дали твојата работа е само да аплоудираш и чао пријатно или треба да се потиш и да го рекламираш линкот ???
нема сопствен систем за побарување, линковите ги поставуваш по варез форуми (можеш да станеш уплоадер на некој добар форум кој има 4 или 5* на катз.цд,)
потоа од првата заработка можеш да купеш програма која постира на 90+ варез форуми одеднаш со еден клик (јас го користам ова) и цената е 3$ за 3 месеци... ако си заинтересиран за ова пиши пп да ти пратам линк од форумот каде што можеш да го купиш да не спамирам овде :)

--- надополнето ---

како ги земаш тие пари после од пејпал d-wade ?
со виза електрон од тутунска банка
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
На hotfile, откако ќе уплоадираш некој фајл, треба нешто да се прави со него или то е то? И каде може да видам колку пати е даунлодиран некој фајл?
во My Stats можеш да видеш колку пати е симнат фајлот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom