Заработка на интернет (официјална тема)

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Абе само да се има пари па 2 месеца ако треба ке чекам за да ги подигнам.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Јас уште се немам омрсено :D
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Ми вратија на тикетот, почекај уште 24 саати :D А на Jun 16 треба +4$ да има available :mad: се надевам дека новиот дизајн ќе биде мн. подобар од овој ...
Јас уште се немам омрсено :D
чекај каде брзаш :D чекав две недели за да падне една шртва, после тоа де има де нема :D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ми вратија на тикетот, почекај уште 24 саати :D А на Jun 16 треба +4$ да има available :mad: се надевам дека новиот дизајн ќе биде мн. подобар од овој ...

чекај каде брзаш :D чекав две недели за да падне една шртва, после тоа де има де нема :D
Е што ќе правиш со 4$ во сабота? Пејпал само за провизија ќе ти ги земе. А да ги вадиш ионака не се брои како работен ден...
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Е што ќе правиш со 4$ во сабота? Пејпал само за провизија ќе ти ги земе. А да ги вадиш ионака не се брои како работен ден...
:D Ќе ги чекам сите после сите наеднаш ги повлекувам, туку зборот ми беше една нарачка вчера требаше да биде веќе расчистена и тие 4$ да бидат достапни. Денеска Jun 16 треба да биде уште една нарачка расчистена значи 8$, ама кај мене available 0 ...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
:D Ќе ги чекам сите после сите наеднаш ги повлекувам, туку зборот ми беше една нарачка вчера требаше да биде веќе расчистена и тие 4$ да бидат достапни. Денеска Jun 16 треба да биде уште една нарачка расчистена значи 8$, ама кај мене available 0 ...
Над 50$ е исплатливо да вадиш. Под 50 безврска провизии само.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
добро а за повлекување планирам да направам нов USA PayPal акаунт и да го проврзам со Payoneer можно ли е да биде ова ?
???
А провизиите ќе те изгорат. Ако веќе имаш Payoneer, фивер директно на нејзе префрла.

Еве ти ценовник за Payoneer

Card
Annual card account maintenance $29.95 Per Card From available card balance each year
Card replacement $12.95 Per card One time - when issuing a replacement card
ATM Cash Withdrawals or Transactions
ATM withdrawal $3.15 Per Trx When withdrawal is requested
Declined ATM withdrawal $1.00 Per Trx When withdrawal request is declined
Purchase Transaction Free * Per Trx When card is used for purchases
ATM Balance inquiry $1.00 Per Trx When inquiry is made


* When a transaction is made as a foreign transaction or is requested in a currency other than USD, charges of up to 3% may be assessed above all charges assessed by MasterCard for the transaction.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
???
А провизиите ќе те изгорат. Ако веќе имаш Payoneer, фивер директно на нејзе префрла.

Еве ти ценовник за Payoneer

Card
Annual card account maintenance $29.95 Per Card From available card balance each year
Card replacement $12.95 Per card One time - when issuing a replacement card
ATM Cash Withdrawals or Transactions
ATM withdrawal $3.15 Per Trx When withdrawal is requested
Declined ATM withdrawal $1.00 Per Trx When withdrawal request is declined
Purchase Transaction Free * Per Trx When card is used for purchases
ATM Balance inquiry $1.00 Per Trx When inquiry is made

* When a transaction is made as a foreign transaction or is requested in a currency other than USD, charges of up to 3% may be assessed above all charges assessed by MasterCard for the transaction.
аууу конечно тие 4$ се достапни :D значи 14 дена + 1 ден ...
за што за провизии ... paypal payoneer 1% од сумата + сега од payoneer кога ќе повлекувам ...
немам payoneer сеуште може ќе ја земам и таа fiverr картичката ... туку од fiverr на fiverr картичката да се префрлат колку време треба или инстант е тоа ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
???
А провизиите ќе те изгорат. Ако веќе имаш Payoneer, фивер директно на нејзе префрла.

Еве ти ценовник за Payoneer

Card
Annual card account maintenance $29.95 Per Card From available card balance each year
Card replacement $12.95 Per card One time - when issuing a replacement card
ATM Cash Withdrawals or Transactions
ATM withdrawal $3.15 Per Trx When withdrawal is requested
Declined ATM withdrawal $1.00 Per Trx When withdrawal request is declined
Purchase Transaction Free * Per Trx When card is used for purchases
ATM Balance inquiry $1.00 Per Trx When inquiry is made

* When a transaction is made as a foreign transaction or is requested in a currency other than USD, charges of up to 3% may be assessed above all charges assessed by MasterCard for the transaction.
Па 30$ годишно и не е многу :confused:
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Ste slusnale za fanbox. Vistina se zarabotuva ili se samo prikazni?
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 01:45 ---
No thanks, онака пробав само да видам шо како е ама глеам не е тоа тоа, многу малку работи има за Македонија.:D
Daj mi ja smetkata na mene ... se pravi pari na mturk i na makedonska smetka. :)
P.S. Seriozen sum ako ne rabotis veke na mturk, daj mi ja . Ke dogovorime ako baras za vozvrat, bilo sto. :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Ste slusnale za fanbox. Vistina se zarabotuva ili se samo prikazni?
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 01:45 ---

Daj mi ja smetkata na mene ... se pravi pari na mturk i na makedonska smetka. :)
P.S. Seriozen sum ako ne rabotis veke na mturk, daj mi ja . Ke dogovorime ako baras za vozvrat, bilo sto. :)
А шо е ова mturk?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom