Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Не знам само profile completeness зошто е на 80% и не дава да се прави апгрејд.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
а на МК акаунти немаш такви опции или мојот акаунт е шкарт :D
Немам појма, немам ни еден МК акаунт. :D
--- надополнето: 20 јуни 2013 во 19:17 ---
Инаку овој апгрејд е сеуште во бета тестирање. Нарочно го одбрале периодот каде што ќе има најмалку нарачки, за ако тргне нешто наопаку да не изгубат многу.... Јас се враќам на стариот дизајн.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Не знам само profile completeness зошто е на 80% и не дава да се прави апгрејд.
Има нова опција да се стави Personal name или нешто слично беше... Сега нема да си само со username од сајтот. Затоа ти е 80% комплетиран.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Има нова опција да се стави Personal name или нешто слично беше... Сега нема да си само со username од сајтот. Затоа ти е 80% комплетиран.
Одамна ми е со персонал нејм изгледа се оние срања да се конектираш преку фејсбук....
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Pocetnik sum na ovoj sajt, imav sreka i uspeav da zarabotam nekoj dolar.....sega ako moze nekoj da mi pomogne kako odi ISPLATATA na sumata....denes bev vo nekolku banki i odluciv da zemam visa i master od HALK banka, bidejki kako sto mi kaza frabotenata nemalo voopsto nikakva provizija za podiganje na pari......VE MOLAM DA MI KAZETE ISKUSTVA I DA MI POSOCITE STO TREBA DA NAPRAVAM, dali sum napravil dobar izbor so halk banka i sto treba sega sledno da napravam.....FALA
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
мислам имаше ваква тема за freelance :D ако ти кажале од вработените дека нема провизија за подигање на пари тогаш немаш гајле. јас користам од шпаркасе и еден куп трансфери иам напраено па денар ми немаат земено од поќе :D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Имаш тема тука. Може има некој кој работи со тој сајт. Прашај на темата.
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
мислам имаше ваква тема за freelance :D ако ти кажале од вработените дека нема провизија за подигање на пари тогаш немаш гајле. јас користам од шпаркасе и еден куп трансфери иам напраено па денар ми немаат земено од поќе :D
a kakva karticka imas od sparkase i na bankomat li gi poodigas parite??
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Pocetnik sum na ovoj sajt, imav sreka i uspeav da zarabotam nekoj dolar.....sega ako moze nekoj da mi pomogne kako odi ISPLATATA na sumata....denes bev vo nekolku banki i odluciv da zemam visa i master od HALK banka, bidejki kako sto mi kaza frabotenata nemalo voopsto nikakva provizija za podiganje na pari......VE MOLAM DA MI KAZETE ISKUSTVA I DA MI POSOCITE STO TREBA DA NAPRAVAM, dali sum napravil dobar izbor so halk banka i sto treba sega sledno da napravam.....FALA
прво честито, јас сум таму со месеци и немам никаква нарачка :(
иако, не ми е јасно како си можел да добиеш нарачка а да не си регистрирал сметка.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
a kakva karticka imas od sparkase i na bankomat li gi poodigas parite??
абе јас visa electron имам. најубо да одиш вбанка (во случајов во халк од кај шо ти е картичката) и на некој од вработените да му објасниш точно за шо се работи :) најдобар совет од ниф ќе добиеш
 
Член од
24 март 2012
Мислења
634
Поени од реакции
684
Само што добив апгрејд. Единствено 1% orders canceled ме радува.

Дури и од кина сум имал нарачки. :pos:

Прегледај го приврзокот 66481
Nice..за жал јас неам од Кина..Имам од Јапонија, Нигерија , Филипини , Тајланд ,Пакистан,Индија,Перу... Ама нај-омилен дел ми е овај :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom