Заработка на интернет (официјална тема)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
беспотребно е да плакаш домен и хостинг кога имаш цела платформа за работа и школуванје http://www.empowernetwork.com/networkcapitalgroup убаво е да знаат сите во македонија за овој врвен систем

WITHOUT MAKING CHANGE YOUR LIFE NEVER WILL CHANGE
--- надополнето: 14 јуни 2013 во 21:44 ---



сите подеднакво заработуваат во овој систем 100% провизија за секого :)
а заработката зависи од тоа колкав труд ке вложиш, а добиваш комплетна обука
А добро што продавате бе луѓе не ми е јасно? Муда за бубрези, што? Дај кажи со 2 реченици а не тука да преведуваш корпоративен текст кој е чисто срање и само мамка да се излажи некој понеупатен и одма да се зачлени.
 
Член од
14 јуни 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Станува збор за врвен систем за Интернет Маркетинг - се заработува на 2 начина од наоѓанје нови членови и продажба на производи - започнуванје свој бизнис од дома :)

контактирајте не приватно на меил за детални информации
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Како прво и прво дали воопшто ќе фатиш работа таму, пошто е со наддавање понуди...ептен тешко баш тебе да те одберат, посебно ако си почетник.
ке се обидам ама ме интересира дали може преку девизна или трансакциска сметка ако може на кој начин?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
ке се обидам ама ме интересира дали може преку девизна или трансакциска сметка ако може на кој начин?
Шо не ги прашаш директно? Или пред да креираш акаунт сигурно има такви информации...обично 95% на интернет се се плаќа преку пејпал, ама знаеш каква е ситуацијата со него, така да...истражи прво.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Шо не ги прашаш директно? Или пред да креираш акаунт сигурно има такви информации...обично 95% на интернет се се плаќа преку пејпал, ама знаеш каква е ситуацијата со него, така да...истражи прво.
ок фала ке проверам
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Еве како од поштата на gmail.com да добивате известувања по смс бесплатно кога ќе добиете нов меил (нова нарачка).

http://gmail2sms.blogspot.com/2012/03/how-to-get-sms-notification-of-new-mail.html

Неколку месеци ми фунционира добро, ако добивате зачестено пораки најверојатно нашиве провајдери ги блокираат смс пораките, но најбитно од се е да се добие првата нотификација дека има нова нарачка.

Најдобро функционира на вип.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Available for withdraw at Jun 15 -

Withdraw your revenues
$0 Available

Ништо не им функционира како што треба :mad:
Што ти е ова? Фивер требало денес да ти бидат достапни за да можеш да ги префрлаш? Имаш уште 14 саати за да бидат достапни. Обично околу 3 саат сабајлечки стануваат достапни.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Што ти е ова? Фивер требало денес да ти бидат достапни за да можеш да ги префрлаш? Имаш уште 14 саати за да бидат достапни. Обично околу 3 саат сабајлечки стануваат достапни.
е па на 15-ти се подразбира 15/06/2013 во 00:00 GMT :eek:
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Е да ти ќе им кажеш кога да биде тоа.:icon_lol: Нели гледаш дека времето го мерат според Tel Aviv. Своја држава се во држава веќе.
+1 саат од нас се и да го мерат по нивното време ... туку не гледам некоја контакт форма да им ја искажам мојата револтираност и моето мислење :D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
+1 саат од нас се и да го мерат по нивното време ... туку не гледам некоја контакт форма да им ја искажам мојата револтираност и моето мислење :D
http://fiverr.zendesk.com/ тука можеш да им пишеш. Само ако почнеш да им се занесуваш ќе добиеш бан. :)
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Знам дека еден ги пцуеше по порака. И за неколку саати доби бан. :pos:
си заслужуваат повеќе од тоа :D цел месец те влечкаат за неколку $, единствено ако имаш по 10 порачки секој ден те вади така еднаш месечно да земаш пари :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom