Заладување на односите Србија-Хрватска

?

..........

Гостин
Toa me cudi najvise kaj mal del no mnogu bucni makedonci ( na net samo) Od edna sstrana bugarite se tataro mongoli a sve sto slavat od minatoto vklucuvajki go i Ljubco se bugari. Idi pa najdi im NZS.
По распадот на Југославија, Македонија остана каква што е без ни сантиметар одземена територија..
А србија го изгуби косово, војводина доби автономија, и останаа најголеми лузери во поновата светска историја,:tapp:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Како тргнало и Ниш ќе се одделат...
Друго нешто,колку шо памтам никогаш во понова историја Македонија НЕМАЛА проблеми со Хрватска,а со србија можам да набројувам до три точки!
Прохор Пчињски,Вранишковски педерот,изјавите на Шешеќљ,договорот на Милошевичевски со другарите од Gayass...
А ти Милојко продолжи да го сонуваш својот сон и Господ нека ти е напомош!
Среќа имаме во Македонија и некои шо мислат малце,не се заразени од туѓи идеи,а овај спор меѓу Загреб и Белград не сме ние да го решиме,си имаме и попаметни работи :tv:
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
По распадот на Југославија, Македонија остана каква што е без ни сантиметар одземена територија..
А србија го изгуби косово, војводина доби автономија, и останаа најголеми лузери во поновата светска историја,:tapp:
Preskoknuvash. Srbija ja izgubi i Srpska Sparta. Na pat e da go izgubi i Sandzak a posle toa odi na red, Makedonija da si gi vrati teritoriite koi bea nejni. Granicata da se pomesti do Ristovac.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Да не беше Тесла ќе си легнеше уште у 8 саат
да не беше Тесла и србите,ние и ден денес ќе бевме неписмени и без вера:tapp:

абе гледајте да не ја изгубите Србија,ко што ве тргнало вака,лошо ви се пише..

Preskoknuvash. Srbija ja izgubi i Srpska Sparta. Na pat e da go izgubi i Sandzak a posle toa odi na red, Makedonija da si gi vrati teritoriite koi bea nejni. Granicata da se pomesti do Ristovac.
Ниш,бате...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
една ГОЛЕМА поправка............Бугарите МИСЛАТ дека тие се бугари и дека се бореле за "идеалите" на Бугарија:pos2:
не се прави на тошо и самиот знаеш дека Бугарите присвојуваат,не ме засега тоа што ме иритираш,туку тоа што со сила се правиш глуп(извини на изразов но сам се поставуваш така).
ај според твојата логика објасни ми за Никола Тесла.....јас колку што знам и Србите и Хрватите го величат......
и кажи ми дали грешам за ова: дедо ти за краља,татко ти за тито,ти за дражан......................
Да ти кажам,баш спорна работа е това,коj кого...това не е сирене да се отреже со нож и да речеш-отука е е мое,отука е твое.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Preskoknuvash. Srbija ja izgubi i Srpska Sparta. Na pat e da go izgubi i Sandzak a posle toa odi na red, Makedonija da si gi vrati teritoriite koi bea nejni. Granicata da se pomesti do Ristovac.
ДО 1991 година територијата на Србија и сега е иста




+

 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Ова некако испадна заладување и расправија на релација Македонија-Србија (а хрвати мудро си ќутев)...има право Сантели со ова
Целата тема ви е offtopic...
некако темата бааги ојде во други води.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Пиповски;3253548[COLOR=Red напиша:
]По распадот на Југославија, Македонија остана каква што е без ни сантиметар одземена територија.[/COLOR].
А србија го изгуби косово, војводина доби автономија, и останаа најголеми лузери во поновата светска историја,:tapp:
сигурен си??????
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Да ти кажам,баш спорна работа е това,коj кого...това не е сирене да се отреже со нож и да речеш-отука е е мое,отука е твое.
ај кажи ми ги спорните работи.......
ТМОРО-Тајна МАКЕДОНСКА Одринска Револуционерна организација
МРО-МАКЕДОНСКА Револуционерна Организација
ВМРО-Внатрешна МАКЕДОНСКА Револуционерна Организација
.........па нели Бугарија ПОСТОЕЛА тогаш како ДРЖАВА,нели е логично ако овие биле бугарски организации да бидат ТБОРО,БРО,ВБРО??????
или и вие како грците и Бугари сме(грци) и МАКЕДОНЦИ:kesa:
..никој не го оспорува фактот дека во овие организации членувале и бугарофили(врховисти) но сепак тие биле родени "Македонци" кои шизофренички се пореметиле..
и ајт доста беше.....Србија и Хрватска........што значи еден србин(милојко) да ти се стави во дебата:kesa:

а Прохор Пчински да не го изградиле Србите,Југословените и на нивна територија пред 1945?????
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
На крај краева и Србите и Хрватите се други народи кои немаат врска со нас, други држави па нек си пулат нивни проблеми.
За заладување на нивни односи ми е гајле како што и за заладување на односите меѓу Тутсу и Хуту племињата во Руанда.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Како тргнало и Ниш ќе се одделат...
Друго нешто,колку шо памтам никогаш во понова историја Македонија НЕМАЛА проблеми со Хрватска,а со србија можам да набројувам до три точки!
Прохор Пчињски,Вранишковски педерот,изјавите на Шешеќљ,договорот на Милошевичевски со другарите од Gayass...
А ти Милојко продолжи да го сонуваш својот сон и Господ нека ти е напомош!
Среќа имаме во Македонија и некои шо мислат малце,не се заразени од туѓи идеи,а овај спор меѓу Загреб и Белград не сме ние да го решиме,си имаме и попаметни работи :tv:
Abe detence krstise na cik Cobe uti vo negovo vreme na priznajaa pod ustavno i toa nikuj drug tuku samiut on!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom