Заладување на односите Србија-Хрватска

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Bate, nemoj sega da se dearanziras ali cim vladeecka partija cepa 9 Jugovica za koja partija glasa pola Makedonija, a SDS od 90 navamu vazi za Srbomanska partija, moze da zaklucime samo deka ste jebena manjina. :smir:
Да бе. Сви смо Срби! Освен оние кои се Србомани. :drk:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
да не сакаше да прашаш ШТО бил Черноземски??........наравно "Булгар:pos2:"
Toa me cudi najvise kaj mal del no mnogu bucni makedonci ( na net samo) Od edna sstrana bugarite se tataro mongoli a sve sto slavat od minatoto vklucuvajki go i Ljubco se bugari. Idi pa najdi im NZS.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Toa me cudi najvise kaj mal del no mnogu bucni makedonci ( na net samo) Od edna sstrana bugarite se tataro mongoli a sve sto slavat od minatoto vklucuvajki go i Ljubco se bugari. Idi pa najdi im NZS.
си ме ЗАПОЗНАЛ ЛИЧНО па да оцениш дали на нет сум само бучен???
и што не ти е јасно.......исто ко Киро што се правеле дека е југоносталгичен србо-комунист така и Љубчо си преправа дека е некој си татаро-булгарин!!!!!!!
и да напоменам сите тие кои ги мислиш и сакаш да ги кажеш биле родени Македонци......а што понатаму тие се определиле да бидат тоа е нивен шизофренички проблем:kesa:
кажи ми го стеблото кај тебе како ти е: дедо ти за краља,татко ти за тито,ти за дражан......................:tapp:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
си ме ЗАПОЗНАЛ ЛИЧНО па да оцениш дали на нет сум само бучен???
и што не ти е јасно.......исто ко Киро што се правеле дека е југоносталгичен србо-комунист така и Љубчо си преправа дека е некој си татаро-булгарин!!!!!!!
и да напоменам сите тие кои ги мислиш и сакаш да ги кажеш биле родени Македонци......а што понатаму тие се определиле да бидат тоа е нивен шизофренички проблем:kesa:
кажи ми го стеблото кај тебе како ти е: дедо ти за краља,татко ти за тито,ти за дражан......................:tapp:
OK, aj malce razmisli. Draza Mihajlovic e Srbin i samo Srbi go slavat, isto i Kradzorge, Kralj Petar i.t.d. Vie ste edini koj imate zaednicki junaci so Bugarite ( vie mislam edna saka jada). Imate nesto neli i so grcite i so rimjanite i so deckite od Pakistan ili kade bea, navodno ste liceli mnogu. Znaci ne gi trujte mladite generacii, vie ste otideni.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: fmi
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
OK, aj malce razmisli. Draza Mihajlovic e Srbin i samo Srbi go slavat, isto i Kradzorge, Kralj Petar i.t.d. Vie ste edini koj imate zaednicki junaci so Bugarite ( vie mislam edna saka jada). Imate nesto neli i so grcite i so rimjanite i so deckite od Pakistan ili kade bea, navodno ste liceli mnogu. Znaci ne gi trujte mladite generacii, vie ste otideni.
Od shto Draza Mihajlovic go slavat Srbi, grobot ne znaete kaj mu e.
Za pretstolonaslednikot koj vi e vo Belgrad da ne zboruvam, nezane ni Srpski da zboruva. Kralj Petar ili kralj "beshte noge usrakju vas" pa pravac Albanija da ne chepkame.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
OK, aj malce razmisli. Draza Mihajlovic e Srbin i samo Srbi go slavat, isto i Kradzorge, Kralj Petar i.t.d. Vie ste edini koj imate zaednicki junaci so Bugarite ( vie mislam edna saka jada). Imate nesto neli i so grcite i so rimjanite i so deckite od Pakistan ili kade bea, navodno ste liceli mnogu. Znaci ne gi trujte mladite generacii, vie ste otideni.
Караѓорѓе ко видел дека турците напредуваат баталил и Србија и народ и војска и избегал во Австроунгарија па во Русија. Кренал востение па ко видел дека крајот се ближи збришал прв преку сава и дунав и оставил Турците да колат и бесат низ србија

Кралот Петар ко видел дека германците идат зел народното злато од банките и избегал во Лондон. Остаил и народ и војска и татковина и отишол да живее во светска метропола и да крцка народното злато по балови и приеми.

Дража му бил слуга на германците и водич на германските единици низ шумите на
Србија.
Само србин може да слави такви историски ликови
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
OK, aj malce razmisli. Draza Mihajlovic e Srbin i samo Srbi go slavat, isto i Kradzorge, Kralj Petar i.t.d. Vie ste edini koj imate zaednicki junaci so Bugarite ( vie mislam edna saka jada). Imate nesto neli i so grcite i so rimjanite i so deckite od Pakistan ili kade bea, navodno ste liceli mnogu. Znaci ne gi trujte mladite generacii, vie ste otideni.
една ГОЛЕМА поправка............Бугарите МИСЛАТ дека тие се бугари и дека се бореле за "идеалите" на Бугарија:pos2:
не се прави на тошо и самиот знаеш дека Бугарите присвојуваат,не ме засега тоа што ме иритираш,туку тоа што со сила се правиш глуп(извини на изразов но сам се поставуваш така).
ај според твојата логика објасни ми за Никола Тесла.....јас колку што знам и Србите и Хрватите го величат......
и кажи ми дали грешам за ова: дедо ти за краља,татко ти за тито,ти за дражан......................
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Eve sto pise za Cernozemski:

Po bugarskim i makedonskim izvorima Černozemski je rođen u selu Kamenica (danas dio Velingrada), u blizini Peštere. Njegovi roditelji dolaze iz Makedonije. VMRO-u se pridružio 1922. Nakon što je ubio jednog istaknutog bugarskog komunista 1924., 1928. osuđen je na smrt, no pomilovan je 1932. Također je ubio člana VMRO-a 1930.
Černozemski je ubilačku karijeru nastavio u van domovine. On je 3. listopada 1934. u Marseilleu, Francuska, ubio jugoslavenskog kralja Aleksandra I. i francuskog ministra vanjskih poslova Louisa Barthoua. Nakon ubojstva, smrtno ga je ranio jedan francuski pukovnik, te je Černozemski umro od povreda. Nekoliko desetljeća kasnije utvrđeno je da je francuski ministar bio žrtva zalutalog metka što ga je ispalio jedan francuski policajac, nišaneći Černozemskog.
:pos2::vozbud:

:pos2:srpstvoto e poznato po srpot:):pos2:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
една ГОЛЕМА поправка............Бугарите МИСЛАТ дека тие се бугари и дека се бореле за "идеалите" на Бугарија:pos2:
не се прави на тошо и самиот знаеш дека Бугарите присвојуваат,не ме засега тоа што ме иритираш,туку тоа што со сила се правиш глуп(извини на изразов но сам се поставуваш така).
ај според твојата логика објасни ми за Никола Тесла.....јас колку што знам и Србите и Хрватите го величат......
и кажи ми дали грешам за ова: дедо ти за краља,татко ти за тито,ти за дражан......................
Никола Тесла цел свет го слави но по националност е Србин. Да не беше Тесла ќе си легнеше уште у 8 саат:tv: :tv: :tv: :tv: :tv: :tv:

Караѓорѓе ко видел дека турците напредуваат баталил и Србија и народ и војска и избегал во Австроунгарија па во Русија. Кренал востение па ко видел дека крајот се ближи збришал прв преку сава и дунав и оставил Турците да колат и бесат низ србија

Кралот Петар ко видел дека германците идат зел народното злато од банките и избегал во Лондон. Остаил и народ и војска и татковина и отишол да живее во светска метропола и да крцка народното злато по балови и приеми.

Дража му бил слуга на германците и водич на германските единици низ шумите на
Србија.
Само србин може да слави такви историски ликови
Доста спамираш. Смени литература.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Никола Тесла цел свет го слави но по националност е Србин. Да не беше Тесла ќе си легнеше уште у 8 саат:tv: :tv: :tv: :tv: :tv: :tv:
A da nebea makedoncite SV Kiril i Metodi i ti i nikola ke gugavte nepismeni:) fala sto makedoncite vi dadoja vera religija ve opismenija kultura vi dadoja .pleminja karpatski:):vozbud:NIE MAKEDONCITE JA DAVAME KIRILICATA KADE POLOVINA SVET JA KORISTI I SE SLUZI SO NEA:)
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
:pos2::vozbud:

:pos2:srpstvoto e poznato po srpot:):pos2:
Најнова музика од Македонија



Спонзорирана директно од Владата на РМ

:pusk::pusk: пуши пуши тако тако пуши такооо

A da nebea makedoncite SV Kiril i Metodi i ti i nikola ke gugavte nepismeni:) fala sto makedoncite vi dadoja vera religija ve opismenija kultura vi dadoja .pleminja karpatski:):vozbud:
Нели вие сте потомци на Аце Велики. Не мешај сега Словени.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Најнова музика од Македонија



Спонзорирана директно од Владата на РМ

:pusk::pusk: пуши пуши тако тако пуши такооо



Нели вие сте потомци на Аце Велики. Не мешај сега Словени.
Sekako nie sme potomci na antickite makedonci.vie ste karpatski pleminja tkn. sloveni iako neste sloveni:)
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Никола Тесла цел свет го слави но по националност е Србин. Да не беше Тесла ќе си легнеше уште у 8 саат:tv: :tv: :tv: :tv: :tv: :tv:
.........па изгледа од што му било Убаво во СРБИЈА таму се родил ........а да не ја создал струјата за време на ембаргото 1992-95:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom