Закинтос

Член од
18 ноември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
21
За оваа пишува само трокреветни и четрокреветни студија дека има, точно ли е?
И дај пиши што не чини, на изглед грдо е ама подетални информации што како

Во сите соби има по 3 кревети,па сега во некои се сместуваат 2ца,во некои 3ца.Кај нас уште во почеток беше проблем што дрмаше струја цело време на рачките на тушот а понекогаш и на лавабото,ама негде на средината на престојот се реши тој проблем.Еднаш другарката зеде да грее вода во тенџере :pos:,среќа што после се среди.А инаку мене најгрди ми беа садовите што некои ги имаше некои ги немаше,и беа толку грди и рѓосани,што и 50 пати да ги измиеш пак ќе ти се згади.
Единствено добро беше што е многу блиску до плажата,нема ни минута.:)
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Nekoj dali znae na Bogoroditsa ceka li se mnogu i ima li EU pas. Kakva e cenata na disela vo MK. Blagodaram!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
https://maps.google.com/maps?q=37.727717,20.86967&ll=37.727764,20.870539&spn=0.001152,0.002642&num=1&t=h&z=19

Овде ти се наога вила Спирос. На 30 секунди од плажа, не ми текнува како се викаше, ама таму најмногу македонци и срби одеа. Нема двор вилата, значи седење само на тераса. По плажа си за отприлика 5 минути до главна улица со дискотекиве, исто и по пат. Опрема во вилата стандард. Мене не ми се погоди фрижидерот, али другото беше ок. Навечер нема галама, освен некој ако не прави журка во соба.
Во Спирос терасите одделени се или е една поврзана со сите соби?
 
M

macgowan

Гостин
Nekoj dali znae na Bogoroditsa ceka li se mnogu i ima li EU pas. Kakva e cenata na disela vo MK. Blagodaram!
http://www.makpetrol.com.mk/index_mk.asp
71 денар е биодизел или 1,15 евра.
За Богородица не можам да ти одговорам, но би требало да има гужва овој период. Кај мене Битола, на Меџитлија преминот не се чека ич.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
http://www.makpetrol.com.mk/index_mk.asp
71 денар е биодизел или 1,15 евра.
За Богородица не можам да ти одговорам, но би требало да има гужва овој период. Кај мене Битола, на Меџитлија преминот не се чека ич.
A po princip na Mak preminite ima li EU pass. Priatel od Evropa ide za Grcia preku Srbia I Mak zatoa vi prasham.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Во Спирос терасите одделени се или е една поврзана со сите соби?

На вториот спрат се споени т.е. одвоени се со ограда до колена, али исто како да се споени. За на првиот спрат не се секавам, ама мислам дека беше исто.
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
У јуни врваме на островот:cool:
Е саа ме интересира за Камео ,дали вреде да се посете оти се плаќа влез од 4евра по лице.
За Дафни плажата имам читано оти бил лош патот до неа ,бил е некој?

Препорака за рента кар ?
 
П

Пепси_

Гостин
У јуни врваме на островот:cool:
Е саа ме интересира за Камео ,дали вреде да се посете оти се плаќа влез од 4евра по лице.
За Дафни плажата имам читано оти бил лош патот до неа ,бил е некој?

Препорака за рента кар ?
ako si smesten u laganas blizu plazite ne ti treba da rentas nisto. Kaneo definitivno vrede da se posete..... patem da te razocaram nisto nema da osetis od pravata atmosvera u juni :icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Подобро е со сопствен превоз да се оди или со автобус преку агенција? Некој со искуство?
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
@Пепси_ дефинири "права атмосфера"
Дек и да сме обавезно ќе рентаме.
И дај нешо повеќе инфо де,не биди скржав :)
 
П

Пепси_

Гостин
@Пепси_ дефинири "права атмосфера"
Дек и да сме обавезно ќе рентаме.
И дај нешо повеќе инфо де,не биди скржав :)
zavisi od godinite i vasata cel na posetata na zakintos.... praviot shmek so divite anglicani i celoto ludilo ti e pri krajot na juli i pocetokot na avgust so site zurki.

Nema potreba da rentas osven ako sakas poseta do lidl koj e odalecen nadvor od laganas ama mislam deka e zatvoren. Drugo do Kaneo se ide pesh preku plazata odlicno e i vodata tamu e djam :icon_lol:

imas edna glavna ulica i tamu ti se slucuva se,a za plazata ti preporacuvam cubaneros (ima naj dobra muzika)

od diskotekite site da gi posetis :icon_lol:
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
zavisi od godinite i vasata cel na posetata na zakintos.... praviot shmek so divite anglicani i celoto ludilo ti e pri krajot na juli i pocetokot na avgust so site zurki.

Nema potreba da rentas osven ako sakas poseta do lidl koj e odalecen nadvor od laganas ama mislam deka e zatvoren. Drugo do Kaneo se ide pesh preku plazata odlicno e i vodata tamu e djam :icon_lol:

imas edna glavna ulica i tamu ti se slucuva se,a za plazata ti preporacuvam cubaneros (ima naj dobra muzika)

od diskotekite site da gi posetis :icon_lol:
Ќе ги посетам дискотеките ,ак дојдеш да бидеш дадилка:D

Помина ми времето ка висах по барови и шипки,тогај англичаните за мене беа голавода:D
А за кубанеро и од други имам препорака:)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
У јуни врваме на островот:cool:
Е саа ме интересира за Камео ,дали вреде да се посете оти се плаќа влез од 4евра по лице.
За Дафни плажата имам читано оти бил лош патот до неа ,бил е некој?

Препорака за рента кар ?
Мене лично не ме воодушеви Камео,има многу поубави плажи.Јас пробав да стигнам до Дафне али патот е ужасен,и се вратив од пола пат.За рентакар неможам да ти препорачам зашто јас кога бев имаше многу мал избор и цените беа покачени, најубаво прошетај ги сите распрашај се за цени :)
Ти препорачувам да си изнајмиш кола и да ги прошеташ плажите по островот,нема да зажалиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom