Закинтос

П

Пепси_

Гостин
Како се движат цените таму на островот. За на плажа, храната па и навечер за да се напиеш по некоја пијачка во кафич или клуб.
по ефтино си поминав од 2 крак :icon_lol: гиро имаш 2.5 е

за навечер ти препорачувам да си носите од тука жестоко ако се кочите пред излевање и после за 5 евра имаш вино + шот + коктел + жестоко и се дробиш у дискотеката после :icon_lol:
 
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
30
Колку пари фака траектот и патарините до закинтос ако одиме 4ца со кола?
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ова лето 2015 сакам да ги дадам предлог да одите на некој од грчките острови но преку Kupinapopust.mk јас бев преку нив и топ си поминав имаат многу понуди и по стварно поволни цени.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ова лето 2015 сакам да ги дадам предлог да одите на некој од грчките острови но преку Kupinapopust.mk јас бев преку нив и топ си поминав имаат многу понуди и по стварно поволни цени.
Колку треба да си глуп да напраиш јузер за форум и у теми за туризам да спамаш дека е најдобро да одат на грчки острови преку некој си сајт за попусти кој ни мање ни више него ги содржи истите букви :facepalm: Па коа више си решил да спамаш напрај го тоа културно со нормален јузер и ко ќе пуштите некоја понуда со попуст тогаш пиши у темите за туризам :tapp:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Да прашам некој што е бил преку игуана травел, ме интересира информација за понудите што ги имат за Закинтос во вилите Порто Давиа, какво е местото (бидејќи прв пат би одел воопшто на Закинтос).

Разбрав дека имаат тури секојдневни за одење од крстарење па се до плажи. Дали има и градски превоз до некоја поубава плажа да се отиде, и секако шеталиште со место за јадење.

У главном мирен и убав одмор.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Игуана се топ (проверено од минатата година). Порто Давиа апартманите се во едно многу помирно место за разлика од Лаганас. Само поминував од таму и неможам повеќе да ти кажам информации за местото. Ако си млад и сакаш забава само Лаганас.
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
Пoртo Дaвиa е нa крaјoт oд Аргaси,имa сoпственa плaжa,прекрaсен пoглед и oдличен двoр.Е сегa мене ми фaлеше песoк,oд тревникoт пo скaли се влегувa вo мoретo и еднo 2метри нa пoчетoкo е сaмo кaмени a пoсле е песoк и е мнoгу ,мнoгу плиткo.Вo грaдoт имaш кaфичи и рестoрaнти и пo мoе мислење е ефтинo.
Дефинитивнo е релaксирaчки вo Пoртo Дaвиa пoсебнo aкo имaш сoбa сo пoглед нa мoре.Целo време се слушaт брaнoви ,кул е .

А зa у Лaгaнaс би oдилa сaмo aкo сум млaдa и СЛOБOДНА
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Пoртo Дaвиa е нa крaјoт oд Аргaси,имa сoпственa плaжa,прекрaсен пoглед и oдличен двoр.Е сегa мене ми фaлеше песoк,oд тревникoт пo скaли се влегувa вo мoретo и еднo 2метри нa пoчетoкo е сaмo кaмени a пoсле е песoк и е мнoгу ,мнoгу плиткo.Вo грaдoт имaш кaфичи и рестoрaнти и пo мoе мислење е ефтинo.
Дефинитивнo е релaксирaчки вo Пoртo Дaвиa пoсебнo aкo имaш сoбa сo пoглед нa мoре.Целo време се слушaт брaнoви ,кул е .

А зa у Лaгaнaс би oдилa сaмo aкo сум млaдa и СЛOБOДНА

Фала за опишаното :) Би одел и јас за Лаганас во истиот случај,така да може да контактираме здравје натака :D (шала).

Се одлучив за таму најверојатно денес и ќе уплатам. Што се распрашав и по други места ми кажаа дека имало автобуси и комбиња цело време за да можеш да прошеташ по поголеми/поубави плажи.
Едино друг совет што би побарал е која плажа :)

Поздрав,
 
D

DAoliHVAR

Гостин
so drugari sakame da ideme tuka.

imam nekolku prasanja nekoj so iskustvo ako saka da gi odgovori
-bil nekoj so ova leto za mladi od rapsodi?
- Za tamu kolku pari bi bile ok? Jas ne sum nesto bogat pa me interesira kolku bi bile dovolni za dobar provod.
-Drugo ova anglicanive treba da se pazime,nakurceni se ili dobri lugje ? eden drugar toa mu e strav da ne treba tamu da se tepame so britanci haha.
-Slusnav imalo ako ides so nekoi agencii davale alki so ti davale besplaten vlez u klubovi ili neso takvo.
ima ova ili nekoj gluposti zborel?

fala odnapred.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
so drugari sakame da ideme tuka.

imam nekolku prasanja nekoj so iskustvo ako saka da gi odgovori
-bil nekoj so ova leto za mladi od rapsodi?
- Za tamu kolku pari bi bile ok? Jas ne sum nesto bogat pa me interesira kolku bi bile dovolni za dobar provod.
-Drugo ova anglicanive treba da se pazime,nakurceni se ili dobri lugje ? eden drugar toa mu e strav da ne treba tamu da se tepame so britanci haha.
-Slusnav imalo ako ides so nekoi agencii davale alki so ti davale besplaten vlez u klubovi ili neso takvo.
ima ova ili nekoj gluposti zborel?

fala odnapred.
1. Не сум бил со Рапсоди, бев со Игуана. Со Рапсоди беа неколку пријатели и одлична организација имаат. Нема да се каеш.

2. За пари... може и 200 евра да ти се доволни може и 1000 да ти се малку. Рачунај дека влез се плаќа речиси во сите подобри дискотеки. И некогаш ми се случувало во 5 дискотеки на 1 вечер да поминам. Тоа се 25+ евра. Да пиеш 1-2 пиења во дискотека = 10 евра. Во некои влезот е 10 евра со тоа што имаш 1 вклучено пиење. Јас минатата година потрошив околу 500 евра само за таму, со крстарење и неколку оброци во ресторан (4-5). Друго се отиде на пиење и забава.

3. Нека не те лажат за тепање. Британците се толку уплашени што ако ги погледнеш лошо ќе бегаат од тебе 100 метри, без разлика каков си. Има многу набилдани британци кои што ќе ти се тргаат кога ќе одиш и не смеат да те погледнат во очи. Мислам дека причина за ова е затоа што многу јадат ќотек од срби. А србите сакаат да се тепаат. Но никогаш со нас (мкд). Најмногу се курчат на британци. И внимавај по дискотеките, ако келнер (шанкер) ти каже да не правиш нешто или ти каже да излезеш подобро излези си затоа што лани еден србин мислам дека падна во кома од удар на обезбедувањето. Исто така внимавај со обезбедување и секогаш слушај ако ти кажат нешто затоа што се немилосрдни ако треба да те исфрлат од клубот.
Кога ќе пробуваш да влезеш во некој клуб, речиси секогаш те прашуваат од каде си. Никогаш не вели дека си од некоја балканска држава. Сите од обезбедување зборуваат англиски а некои германски и француски. Избегнувај ги тие држави затоа што ќе те приметат по зборувањето. Може да кажеш Норвешка, Чешка, Полска, Унгарија, Холандија... Hint: може да не платиш влезница!

4. Тоа со алки е само преку српските агенции и тоа е само за еден клуб кој што секоја вечер има српска музика, мислам дека и срби се газди.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Ја пројдов со 250 максимум мислам,пред 3 години коа бев.А платив и тура до Наваџо и пеинт и пена парти.Не ми се верува да е толку поскапено за да поебеш 500 евра ако не се расфрлаш. Не јади по ресторани,иди во една дискотека на вечер и онака се исти кур и пиј те си во апартман пред диско. Дискотеките и онака се баш диско нема коњопој чуда нема потреба да земеш пиво и да дремеш.
 
D

DAoliHVAR

Гостин
ova za diskotekive so ke se slu
ci ako doznaat deka sum balkanec? ne pustaat?
licni karti baraat?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Ја коа бев нигде не не враќаа дека сме наши(уствари само у една понекогаш),а 90% ќе те препознаат и да не збориш:icon_lol: Ни лични ни ништо. Ама не се ни плаќаше влез коа бев,сеа викаат дека се плаќало.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Сега секаде се плаќа влез (само во 1-2 не). И ако влез е 5 евра може да ти бараат 10-15 ако си балканец. 100% проверено :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom