Закинтос

Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
нема избегнување британци:icon_lol: ,али тој период лани имаше и доста срби така да :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Планирам 29 јули да идам,се надевам дека ќе избегнам толку многу британци.Кажете дали ова е топ сезона,пошто мене ми треба да биде барем маалце полабаво.

Лаганас и лабаво не се ставаат заедно во иста реченица.Или испукај се 10 дена асално или иди во Аргаси ако толку сакаш на Закинтос да си.
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Колку е да се изнајми скутер во лаганас од ден?
Ако знае некој нека пиши...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Колку е да се изнајми скутер во лаганас од ден?
Ако знае некој нека пиши...
Рачунај вон сезона ти е 8-10 евра а веќе во сезона кога е голема гужва цените се од 10-14 евра од ден, и цената ќе ти ја симнат или може да се исценкаш ако изнајмиш скутер повеќе денови ;)
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Дали некој е бил/планира да оди преку понудата „Лето за млади“ од агенцијата Рапсоди травел и Колегиум?
Гледам имат доста прифатливи понуди за Закинтос/Лаганас па да прашам да не е некоја малверзација?
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Дали некој е бил/планира да оди преку понудата „Лето за млади“ од агенцијата Рапсоди травел и Колегиум?
Гледам имат доста прифатливи понуди за Закинтос/Лаганас па да прашам да не е некоја малверзација?
не е малверзација јас одам таму
 
П

Пепси_

Гостин
Се е исполнето од 11 и 20ти ќе има македонци :D
 
П

Пепси_

Гостин
Некој збор да кажете за Dimitra B вилата.... таму ќе бидиме,плажи,журки и тако даље,лидл дали има ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Е да некој нека каже повеќе за Лидл кај се наоѓа точно, мене ми кажаа од луѓе што биле дека има во близина на Лаганас не било далеку пешки па да знајме, лименки пивце сокови мераци (y)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Е да некој нека каже повеќе за Лидл кај се наоѓа точно, мене ми кажаа од луѓе што биле дека има во близина на Лаганас не било далеку пешки па да знајме, лименки пивце сокови мераци (y)
Не е толку блиску за да може да се оди пешки!! Иначе се наоѓа на излез на Лаганас, на патот накај градчето Занте
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
не се замарајте за лидлот,има и други ефтини маркети наокулу :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Бил некој со кола да сподели искуство? Колку излегува траект, патарини, мостот?
 
П

Пепси_

Гостин
Абе некој да пише за плажи кои може да се посетат без рентање кола/мотор ? сместен ќе бидам во Dimitra B вилата таму плажата каква е некој што бил ??
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Абе некој да пише за плажи кои може да се посетат без рентање кола/мотор ? сместен ќе бидам во Dimitra B вилата таму плажата каква е некој што бил ??
Види у лаганас цел имаш една плажа,не е лоша само плитка е и топла водата.Вилава ти е на некој 50 метра од плажа ако е таа што мислам,во секој случај гратчето е мало.
Освен турата окулу остров со рентање имаш 2 плажи,Св никола и Банана да ги посетиш и една пеш се иде острофче е на крај од лаганас.Тоа е тоа окулу тоа што да се види едино на другиот крај од островот ако идеш аргаси кај што е али незнам ни таму дали има нешто :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom