Закинтос

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Се вративме пред некој ден.
Поминато вкупно 1870km и потрошени 1300 евра за двајца (сместување со 8 ноќевања, траект, гориво, патарини и џепарлак за таму).

Јас сум многу позитивно изненаден од Закинтос. Очекував многу помалку (по посетите на Крф, Лефкада и Кефалонија), но си заминав со предобри импресии.
Остров наменет за сите категории (друштва, парови, парови со деца (има феноменални плажи за деца), пензионери).
Од убавина на плажи - уште ми се „непреболени“ Јонско-сините од Лефкада и Кефалонија, за се друго би го ставил пред Крф (освен главниот град, очекувано).
Ќе пишам малку подетално деновиве.

Мал sneak peek: 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Земјотрес во Грција, се откина карпа над светски познатата плажа на Закинтос

Од силината на земјотресот, пренесува Телеграф, дел од карпа се откинала и паднала во морето на популарната плажа Навагио на Закинтос.

Првиот земјотрес е регистриран во 22:36 часот по локално време, на 57 километри југозападно од главниот град на Кефалонија, Ликсури и на длабочина од 11,6 километри. Во истото подрачје следеле два последователни потреси со јачина од 2,8 степени. 
Член од
2 август 2022
Мислења
192
Поени од реакции
119
Се вративме пред некој ден.
Поминато вкупно 1870km и потрошени 1300 евра за двајца (сместување со 8 ноќевања, траект, гориво, патарини и џепарлак за таму).

Јас сум многу позитивно изненаден од Закинтос. Очекував многу помалку (по посетите на Крф, Лефкада и Кефалонија), но си заминав со предобри импресии.
Остров наменет за сите категории (друштва, парови, парови со деца (има феноменални плажи за деца), пензионери).
Од убавина на плажи - уште ми се „непреболени“ Јонско-сините од Лефкада и Кефалонија, за се друго би го ставил пред Крф (освен главниот град, очекувано).
Ќе пишам малку подетално деновиве.

Мал sneak peek:Како се вика плажата на втората слика?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Да, таа е, ама е премала и ако планираш да одиш - оди околу 9 сабајле или така нешто.
Ние бевме крај на август, којзнае колку е гужва претходно...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Не, си има и песочни, само не од оној ситниот/пудрестиот како кал што се прави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom