Заеднички излегувања во град? - Договарајте се тука! :)

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ја буцкам темава по повод разговори кои ги имавме одредени кајганџии на последниов собир пред неколку дена па разгледувавме идеи околу некој вид предновогодишен помасовен собир ала тој во Мистик пред околу 3 години. Може да биде и друго место, поголемо, или не мора да е кафич, клуб, можеме и кафана. Значи чисто покренувам иницијатива, па останатите детали ќе ги договориме попатно. Isak проба да ја оживее старата тема ама наиде само на лајкови како подршка а ги немаше старите организатори да се јават со идеи од нивни причини. Па ајде да видиме дали има интерес ...

@Plavooka, @Crazy in Love, @UpaDown, @Iceboy, @Ilumious, @Io Sono Interista, @Iskra, @RocknRolaa, @Max Legend, @Anne., @.:MadMan:., @Splendora, @STEALTH , @Liviu, @Сталкерот, @Filmakedon, @Carla Suarez Navaro, @DaniBMW , @Scirea , @Mary Poppins , @RickyLFC9, @Samurai Jack, @CafeDelMar , @dragonsky, @shumecha.tableta , @Индиско оревче

Заинтересираните пингајте уште членови кои не се спомнати.[DOUBLEPOST=1417629659][/DOUBLEPOST]
Mene skros malce me udari,pamtam go zamarav @kooperativa posle toa :D
Ај и тебе да те информираме да ја ѕирнеш темава :D
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Мие од провинција негуваме длабока и неисцрплива одбивност и гнев кон Македонски Железници а воедно и кон меѓуградски автобуски превоз така да скупјанишча ако евентуално намеравате да организирате екскурзија до Велес I'm all ears.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ја буцкам темава по повод разговори кои ги имавме одредени кајганџии на последниов собир пред неколку дена па разгледувавме идеи околу некој вид предновогодишен помасовен собир ала тој во Мистик пред околу 3 години. Може да биде и друго место, поголемо, или не мора да е кафич, клуб, можеме и кафана. Значи чисто покренувам иницијатива, па останатите детали ќе ги договориме попатно. Isak проба да ја оживее старата тема ама наиде само на лајкови како подршка а ги немаше старите организатори да се јават со идеи од нивни причини. Па ајде да видиме дали има интерес ...

@Plavooka, @Crazy in Love, @UpaDown, @Iceboy, @Ilumious, @Io Sono Interista, @Iskra, @RocknRolaa, @Max Legend, @Pillow Queen, @.:MadMan:., @Splendora, @Антоние, @Liviu, @Сталкерот, @Filmakedon, @Carla Suarez Navaro, @DaniBMW , @Scirea , @Mary Poppins , @RickyLFC9, @Samurai Jack, @CafeDelMar , @dragonsky, @shumecha.tableta , @Индиско оревче

Заинтересираните пингајте уште членови кои не се спомнати.[DOUBLEPOST=1417629659][/DOUBLEPOST]

Ај и тебе да те информираме да ја ѕирнеш темава :D
Само да ми со погодат смените(y)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Последно уредено:

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
По повод ракометново првенство у Катар, иницирам собиранка за да гледаме утакмица заедно. Нормално нашите кога ќе играат. Бирајте утакмица, предложете место, пријавувајте се кој сака да дојде.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
По повод ракометново првенство у Катар, иницирам собиранка за да гледаме утакмица заедно. Нормално нашите кога ќе играат. Бирајте утакмица, предложете место, пријавувајте се кој сака да дојде.
Добра идеја.
Јас сум за. :)
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
314
Поени од реакции
259
Koј е за дружење за по едно пиво/кафе нека ме контактира чисто да се запознаеме со некој од форумов и да смениме малце ..чисто дружење да биде :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Koј е за дружење за по едно пиво/кафе нека ме контактира чисто да се запознаеме со некој од форумов и да смениме малце ..чисто дружење да биде :)
Вечер се организираме за биљард. Во 18:00 Хазард, железничка. Бујрум. Ќе не познаеш, црвенокоса ќе имаме у друштвото. :)
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Атомски биљард или има надеж ?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.622
Поени од реакции
23.608
Вечер се организираме за биљард. Во 18:00 Хазард, железничка. Бујрум. Ќе не познаеш, црвенокоса ќе имаме у друштвото. :)
Зашто нема евент ??? Или ова е модераторска собиранка ненаменета за ``смртници`` !?!?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Зашто нема евент ??? Или ова е модераторска собиранка ненаменета за ``смртници`` !?!?
Јас сум смртник и бев. Не ме избркаа.
Иначе, тие што се заинтересирани за вакви собиранки нека си кажат на темава, и кога ќе се организираме ќе бидат известени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom