ЗЕМЈОТРЕС!

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.540
Jas gradev kujca i se potev kiga ja gradev i koga plajcav
Прабаба ми и прадедо ми правеле куќа од кал па не се експерти. Ти сега од ко направи една куќа стана градежен инженер?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.887
Поени од реакции
7.267
Шукру Ерсој.. Прочепкав за него, и гледам дека има реноме и некои ставови како овај Владо Павлов кај нас... Зел на Твитер излегол во ова сензитивно и стварно чувствително и неубаво време за Турција и цел свет, и на море објаснува кај било можно земјотрес да удри... И ти очекуваш ум од него? Ајде ти се молам..
Ти кога ќе погодиш ден и локација за земјотрес како Павлов, пиши слободно.

Знаеш дека сеење на страв е кривично дело?

Пушти му кривична пријава на овој, а и на сите политичари кога шират паника со нивните изјави за разни работи, ко за короната или ако не смениме име тешко нас и ред други работи.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.691
Поени од реакции
5.732
Eve malce informacii za Gradezhnive Inzhineri i seznajkovci po internetov Makedonski


 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
И во јапонија земјотрес активиран од харп електронски здраци исто како во турција па здрадите издражуват
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
71
Поени од реакции
52
auuuu ako zdrma mi otide kukickata a i jas so nea , jas sama si pravev planot , stubovi imam na sekoi 3m a na eden del na 6m dolzina ima 4 stuba (taka mi odgovarase) i toansamo na nadvorenite zidovi,vnatre imam samo eden stub..... od ziovi na prviot sprat samo 2 se celi drugite se staklo (golemi prozorci) i po nekoe malo zidce megu niv .vnatre osven kupatiloto i hodnikot zidcinja od 3m drugoto e se otvoreno ,golemi kujna trepezarija, dnevna .. tregeri imam isto na sekoi 3m i ploca ,na 2-ri sprat mi se sobite tamu imam zidovi i stubovi samo na krajnite zidovi onie sto idat od temelot itreger isto ,.tamu ploca ne staviv tuku samo gredi i gips ploci i tervol i pokriv
tu tu :(:tapp:tu
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.540
Eve malce informacii za Gradezhnive Inzhineri i seznajkovci po internetov Makedonski


И како ова ги потврдува твоите тези а ги негира моите? Овде ги пишува истите работи што јас ги имам напишано.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.602
Поени од реакции
6.023
Настрана од земјотресов, не коментирам за жртвите, во најмала рака ќе речам гревота, луѓе ко луѓе.

Ама какво дувло од земја. Да ги земиш ресурсите од една од најаките европски империи на сите времиња, да ги осиромашиш и здробиш ко сува пиперка сите балкански земји за навек, засекогаш, со најзлокобни најкрвави, најнехумани даноци, да ги отцепиш засекогаш од менталитетот и економијата на Европа (она од што се дел) и сепак да завршиш со улица со кружен тек изграден на чклј, и знаме испечатено на фасада како симбол на немање на потенцијал за подобро - е во најмала рака патетично.

Во меѓувреме Грција во 100 години слобода го реизгради Калимармаро (антички стадион во Атина) со Мермер од рудникот на Партенонот од планината Св. Пантелемон. Истиот има златен (заслепувачки отсјај) ко че го удрат зраците од медитеранското сонце на лето, обрабен со медитерански бор, воедно е симетрично една од најперфектните градби од најсеверот на Норвешка до најјугот на Крит.
И јас незнам што споредувам неспоредливи нации и држави.

За Југославија (како една од најважните Византиски провинции тогаш позната ко Илирија) во 100 години по Турско нема ни да тумачам. Вселенска цивилизација во споредба.
И Грција и Романија ги стави на второ и трето место по БДП дур постоеше.
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Настрана од земјотресов, не коментирам за жртвите, во најмала рака ќе речам гревота, луѓе ко луѓе.

Ама какво дувло од земја. Да ги земиш ресурсите од една од најаките европски империи на сите времиња, да ги осиромашиш и здробиш ко сува пиперка сите балкански земји за навек, засекогаш, со најзлокобни најкрвави, најнехумани даноци, да ги отцепиш засекогаш од менталитетот и економијата на Европа (она од што се дел) и сепак да завршиш со улица со кружен тек изграден на чклј, и знаме испечатено на фасада како симбол на немање на потенцијал за подобро - е во најмала рака патетично.

Во меѓувреме Грција во 100 години слобода го реизгради Калимармаро (антички стадион во Атина) со Мермер од рудникот на Партенонот од планината Св. Пантелемон. Истиот има златен заслепувачки отсјај ко че го удрат зраците од медитеранското сонце на лето, воедно е симетрично една од најперфектните градби од најсеверот на Норвешка до најјугот на Крит.
И јас незнам што споредувам неспоредливи нации и држави.
Во источна Турција како тоалетни харии се издавале одобрениета за градба. За да ги задржат луѓето како гласачка машинерија. Тоа е тоа жално за луѓето. Ердоган треба да оди во затвор.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
За сите кои имаат потреба да дискутираат за квалитет на градби/градежништво/столбови и слично:

 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.313
Поени од реакции
4.702
Најлошото уште не е пројдено, сега ќе почнат и зарази да се шират меѓу преживеаните, немаат чиста вода, без соодветно сместување... И то.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Најлошото уште не е пројдено, сега ќе почнат и зарази да се шират меѓу преживеаните, немаат чиста вода, без соодветно сместување... И то.
Мислам дека нема да дојде до тоа бидејќи масовно се чисти таму. А во сирија можно е оти таму нема ништо дури ни кој да им помага..
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.313
Поени од реакции
4.702
Мислам дека нема да дојде до тоа бидејќи масовно се чисти таму. А во сирија можно е оти таму нема ништо дури ни кој да им помага..
Што сваќаш под масовно се чисти?
Толкави купишта на шут, бетон... Мора и да внимават на преживеани... Би сакал да грешам, ама...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
љ
Што сваќаш под масовно се чисти?
Толкави купишта на шут, бетон... Мора и да внимават на преживеани... Би сакал да грешам, ама...
Пааа од денес веќе почнале да го чистат шутот. Оти не верувале повеќе да има преживеани. Само незнам каде прочитав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom