Жалите ли за времето поминато?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Некои велат дека жалат други дека не жалат но тоа се сведува на едно а тоа е дека сите жалат бидејки кога тогаш во некој миг во некој момент се присетуваат на минатото(детството) а тоа е чувство на незаборав исполнето со жал и тага.Значи времето не надминува сите.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Времето не голта сите, со време се поминува и станува како никогаш да не било. Против тоа не се може, затоа се вели од Судбината никој не е посилен.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Времето брзо поминува, и ни останува само да се сеќаваме на моментите.
Многу често се навраќам назад со мислите, за убавото детство, играњето во маало, и особено на средношколските години кои беа најубавиот период од мојот живот. Ах...:( Али како и да е, секој период од животот си носи свои убавини, нови работи, и нови искуства.
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
Постепено учам да не жалам вистински, преферирам да извлечам од сето тоа добра поука... друго не преостанува ништо, она што поминало не се менува, а со жалењето губам само време и секако, не се осеќам пријатно.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не треба да се жали за времето поминато , треба да смислиш како да го поминиш времето за подоцна да нема зошто да жалиш . Е така :helou:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
веќе не до пред некој пореиод многууу жалев и сакав да се вратам пред 5 години уназад...конечно се сватив дека џабе е сакањето коа све е попусто.Иначе само жалам за мојте изминати години. Овие години ми се пречка некако ми даваат да применувам голема доза на сериозност која ја неам :pipi:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Никогаш не сум жалел за времето што поминало , али некогаш жалам за моменти кој не сум ги искористил али тоа е живот не може да се врати :uvo:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Do sega ne zalam za nisto sto pominalo, i da zalam dzabe mi e koga ne mozam da go vratam nazad.Mozda koa ke ostaram ke zalam ali sea ne.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Жалам што поминаа и деновите поминати во основно, и средношколските денови а за кратко време ќе жалам и што ќе завршат и деновите на факс...
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Жалам за 8одд што не го искористив максимално и тоа многу жалам али тоа е нема назад
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
жалам за некој моменти шо ги немам искористено ама тФа е тФа нема вракане иначе за друго не жалам...
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
се трудам да не жалам отис ешто било и поминало. учам од своите грешки и се трудам да не ги повторувам. ќе ми се пружи шанса можеби за нешто подобро од тоа што поминало:pipi:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
не треба да се жали за времето што поминало. треба да се гледа кон иднината. што било поминало :helou:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Не дека жалам али некад помислувам на случки од минатото кои ми значат.Али тешко е тоа да се објасни како жалење оти свесна сум дека невозможно е да се поврати минатото.Сепак целосно не го закопувам место зборот жалење би го ставила сеќавање:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom