Жалите ли за времето поминато?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Искрено ме фаќа секогаш носталгија за детството и поминатите безгрижни денови кога тооолку мечтаев да бидам голема. Особено кога ќе се собереме маалските другарки и ќе си се смееме на случките и глупостите што сме ги правеле.

Сакам барем еден ден да си бидам дете:(
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Од време на време помислувам на периодот некаде градинка кога одев и многу ми е криво што пораснав веќе...И сакам да се врати...
Меѓутоа, донекаде мило ми е што веќе тоа е поминато, затоа што ми остави многу добри сеќавања
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Не баш дека жалам за времето што поминало, ама некако ми беше поубаво кога бев малечка и се ми беше убаво, бев безгрижна без скоро никакви обврски, не знаев некои работи што ги знам сега...ignorance is bliss. Исто така има некои периоди на кои воопшто не сакам ни да се сеќавам, а во никој случај не би посакала да се вратат.
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Зависи во некој моменти жалам:toe:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Да и тоа што го поминувам пред компијутер...
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
да многу си жалам за времето со ми помина али многу
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Па донекаде ми е криво зашто некои години не ги поминав како што треба и не ги искористив баш најдобро.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Премногу. Некогаш помислата и чувството колку ми е криво за времето што одлетало предизвикува солзи на моето лице и огромна мака. Има неколку песни кои се толку носталгични, што секогаш кога и да ги слушнам добивам некое тажно чувство...
 

biglava

Last Samurai
Член од
28 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
4
...но за жал никогаш нема да се врати минатото сепак е само меморија на која треба да се секаваме...но не и да жалиме....бидејки можеме само да учиме од тоа..
никогаш не жалете за минатото тамо нема иднина...:ne:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
лејјј не да жалам,колку само убави моменти,случки сум прошла во минатото.....секад ќе си викам дека најубав период во мојот живот ми беа средношколските денови!!!!!!:smir:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Премногу жалам бидејќи не сум размислувал како сега што размислувам.Ептен ми е криво и секогаш ке си викам ах да се врати тоа време.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Жалам и тоа како.Да се вратат едно 3 години нејќам повеќе,сосем доволно ми се:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom