Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Може некој да ми каже Англиски 2 дали ќе дава потписи во среда (ако имаа воопшто предавање) или ќе треба на колоквиум да си земам?
И ако знае некој кај и е кабинетот? :)
Какво предавање бе, колоквиумска е во среда :)

Кабинетот и е одма кога ќе се качиш на скалите пред филолошки од лево. Кај што седи обично типот што продава гевреци.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Боби[Мкд];3970944 напиша:
Се фалиш дека си учел а? :bip:
хаха абе јас учев ама некако не ми се даваат 320 ден за пријави хаха
Кој пример бре? :pos2: Каде е? Јас вакво нешто не прочитав или сум го заборавила :nesvest:
Освен ако е во последната тема, таа не ја читав :pipi:
Не се возбудувај :) ништо позначајно ... беше нафрлено како би се однесувале потрошувачите... и тоа се согледано од кејнз/фридман или што ти ја знам кој беше :) ама го пишав ради гестикулацијата на таки на час кога предаваше кога се искриви некако за да објасни скржав :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
kolegi...Makroekonomija 15 i 16 glava ima nesto otfrleno profesorot sto ne treba da se uci ili treba se?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Не се возбудувај :) ништо позначајно ... беше нафрлено како би се однесувале потрошувачите... и тоа се согледано од кејнз/фридман или што ти ја знам кој беше :) ама го пишав ради гестикулацијата на таки на час кога предаваше кога се искриви некако за да објасни скржав :)
Не бре колега, какво возбудување, таман работа :pos2:
Не видов такво нешто во книгата затоа, а ако го кажал на предавање, не сум отишла ехехехеееееее ......... одамна :):)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Која гнаважа е ова еколошки менаџмент. Најтапа предмент дефинитивно.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Случајно да нема пак некоја скрипта маркетинг со поделбите како што имаше за прв колоквиум? :)
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Momci sega sobrav 3 potpisa i mi fali samo menaxment.
Nekoj da mi objasni sto , kako , kade i kolku treba da platam?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Momci sega sobrav 3 potpisa i mi fali samo menaxment.
Nekoj da mi objasni sto , kako , kade i kolku treba da platam?
и мене ме интересира ова :vozbud: и какви се тие набројуванки по маркетинг ? ги немам видено...:toe: ако не го мрзи некој нека ги стави пак
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Кога ќе вршите заверка на семестар и ќе ја плаќате втората рата од партиципацијата, некаде на почеток на фебруари мислам дека му доаѓа во нашиов случај, со сите уплатници кои ќе се потребни за заверка на семестар, во банка ќе си уплатите уште една на сметка на факултетот 500 денари со цел на дознака - потпис менаџмент (или кој било друг предмет) и ќе ги дадете сите на тетките на студентски, па кога ќе отворат индекс и ќе видат каде фали потпис ќе запишат дека е платен потпис и може да се слуша нареден семестар.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Кога ќе вршите заверка на семестар и ќе ја плаќате втората рата од партиципацијата, некаде на почеток на фебруари мислам дека му доаѓа во нашиов случај, со сите уплатници кои ќе се потребни за заверка на семестар, во банка ќе си уплатите уште една на сметка на факултетот 500 денари со цел на дознака - потпис менаџмент (или кој било друг предмет) и ќе ги дадете сите на тетките на студентски, па кога ќе отворат индекс и ќе видат каде фали потпис ќе запишат дека е платен потпис и може да се слуша нареден семестар.
лелееееее како бе така ?! тоа значи дека сега не можам да пријавам менаџмент испит ???
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
лелееееее како бе така ?! тоа значи дека сега не можам да пријавам менаџмент испит ???
Потписите се за заверка на семестар, не пријавување на испит :)
Можеш да пријавиш менаџмент само со пријава и таксена марка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom