Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Колеги финансиски менаџмент има давано домашна во скоро време? Не тие групните, туку поединечните...
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Јас лани ставав на крај од секое поглавје нешто како case study. Како во учебникот што е.
нашата семинарска е чисто практична , така што не знам каде да убутам теорија во тоа. имаме примери за компании и тоа како практикуваат општествена одговорност..... најдобро ке идам на консултации да видам како да го склопиме трудот.

за консултации за самиот труд е подобро да се оди кај Шуклев или кај Столе?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,sto pravevte vtoriot cas denes makro,dali kaza koga treba da se vratat listovite od 10ta glava i dali dade nesto za ucenje od 11glava i da ne spomna nesto za davanje listovi utre:):):):))))))
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Што ке се случи ако на Шуклев не му доставиш семинарска до 15ти, или воопшто не му доставиш семестаров?
Онака прашувам.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.143
Поени од реакции
861
Што ке се случи ако на Шуклев не му доставиш семинарска до 15ти, или воопшто не му доставиш семестаров?
Онака прашувам.
Нема да можеш да завериш семестар, ќе треба да молиш други професори да ти дадат иако поминал рокот.
Јес да мислам не е трагедија да преминеш некој ден после рокот.
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Нема да можеш да завериш семестар, ќе треба да молиш други професори да ти дадат иако поминал рокот.
Јес да мислам не е трагедија да преминеш некој ден после рокот.
Jas kako shto znam ne e moralno da praish proekt osven ako sakash povisoka ocena.Ili ne e taka?
 
Член од
13 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
da ne znae nekoj dali odnesuvanje na potrosuvacite ke dade na vtor kol so kniga da se polaga? i marketing dali ke ima skripta kako sto imase za prv kolokvium? fala
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Има некој овде што слуша сметководство на трошоци и дали има приметено дека некои формули во книгата и на вежби се различни, т.е. местата им се заменети , и резултатот на вежби на пр. излегува негативен според формулата која е употребена, а според таа во учебникот е позитивен, додека пак некои формули се исти.Стварно не знам.. Што е финтата???? Нека одговори некој ако знае плсс ми треба:smir: И дали колоквиумот е со пишување или заокружување за тие од 2 год?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Kolegi,sto pravevte vtoriot cas denes makro,dali kaza koga treba da se vratat listovite od 10ta glava i dali dade nesto za ucenje od 11glava i da ne spomna nesto za davanje listovi utre:):):):))))))
ја предаваше 11 тема а таа не треба да се учи така кажа а листовите од 10 тема треба утре да се донесат а за кога ке дава нови не спомна:)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
ја предаваше 11 тема а таа не треба да се учи така кажа а листовите од 10 тема треба утре да се донесат а за кога ке дава нови не спомна:)
Како не треба да се учи, не е за колоквиум?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колеги, до каде треба СОЦИОЛОГИЈА за втор колоквиум?! Anyone?!?!
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Има некој овде што слуша сметководство на трошоци и дали има приметено дека некои формули во книгата и на вежби се различни, т.е. местата им се заменети , и резултатот на вежби на пр. излегува негативен според формулата која е употребена, а според таа во учебникот е позитивен, додека пак некои формули се исти.Стварно не знам.. Што е финтата???? Нека одговори некој ако знае плсс ми треба:smir: И дали колоквиумот е со пишување или заокружување за тие од 2 год?
koleske i jas sum vo ista dilema kako tebe, primetuvam mn razlicni raboti vo zadacive od vezbi i toa vo kniga sto go imame, ne mozam krajot da im go najdam, barem da imase nekoj saglam asistent ili demonstrator za da ni gi razjasni rabotive , a ne vaka sami se da se macime....:( sto smer ke bese ova smetkovodstvovo i revizija site mrzi :toe:
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Ај некој кој иде на предавање по основи на сметководство кај Љубиша (ако уопште иде некој:D )
нека пише кога ќе дава потписи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom