Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колоквиумот по сметководство на трошоци за тие од 2 год на пишување ли ке биде или заокружување??Беше некој на последниот час на предавање и знае што кажа Марина??
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
За трговско минатата година беше на три колоквиуми и кој колоквиум го паднеш, само за тој одиш на испитна сесија. Паднеш на прв а ги положиш втор и трет во испитна сесија одиш само на прв колоквиум. Би требало да е исто и за оваа година.

Има некои информации кога ке се даваат потписи по финансиско и вежбите по финансиско?
значи на втор може да се иде ама прв колоквиум се полага у јануари на испит.ок фала многу!
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ima li nekoj seminarska ili nesto slicno za bankarsko rabotenje. Ne mora da e konkretna tema moze i nesto opsto. Mi treba hitno.
Odnapred blagodaram .
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ја има некој завршено семинарската по менаџмент кај Шуклев? Практичните примери треба да се распоредат низ целата семинарска или на крајот да ставам дел практични примери и таму да ги изјаснам?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ја има некој завршено семинарската по менаџмент кај Шуклев? Практичните примери треба да се распоредат низ целата семинарска или на крајот да ставам дел практични примери и таму да ги изјаснам?
Јас лани ставав на крај од секое поглавје нешто како case study. Како во учебникот што е.
 

A.A

Член од
16 ноември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
ливчињата макро кога треба да ги дадеме дали кажа професорот?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Јас лани ставав на крај од секое поглавје нешто како case study. Како во учебникот што е.
Јас ке ги ставам на крај, пред заклучокот, како ново поглавје практични примери за планирање или така нешто.
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
da ne znae nekoj potpisi finansisko smetk. i smetkovodstvo na troshoci (za vtora godina) koga ke se davaat ?...i potpisi od vezbi?:)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
pa neli vo petokot gi dadoa tie od 9ta
E pa jas bev na predavanje i kako sto vidov nemase takvo nesto,osven ako ne sum videl dobro:) Prvo rece profesorot da mu gi ostavime,a posle nikoj ne gi ostavi i slusnav za ovoj cetverok da gi doneseme,deka koa rece ostavete gi,gi nemavme odgovoreno i izglea mu gi pobaraa odgovorite,pa zatoa prepravi za ovoj cetvrtok:):toe:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.458
Поени од реакции
1.808
Луѓе да не има некој случајно што се запишува на постдипломски студии на МБА-Менаџмент, кога точно се уписите-знам дека се месецов но не знам точно кога . Однапред благодарам за одговорот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Nekoj nesto slucajno da ima za 2 kolokvium megunarodni organizacii i integracii ?:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom