Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
758
Dali bese nekoj deneska na predavanja DELOVNA ETIKA :smir:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Добро луге никој ли од овде не знае да одговори дали ке има казнена сесија ова год. и дали по сите предмети ???
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.598
Поени од реакции
4.498
Ќе има ноемвриска сесија а дали ќе биде казнена не знам. Не се знае ни кои предмети ќе се полагаат во таа сесија.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.638
Поени од реакции
13.672
Има некој добар колега/колешка што ќе сака да сподели прашања по менаџмент со мене? :) Мејл по ПП
 
Член од
7 мај 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Здраво колеги барам збирка од 2009 зачувана и непотпишана,ако има некој нека пише :) поздрав.
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Koj saka ucebnici za prva godina neka pise gi davam onaka na poklon

Samo da proveram sto imam :)

Мене очајно ми требаат и книги а и некој искусен и со живци да ме насочи што-како пошто сум изгубен случај... вонредно се запишав годинава и тоа на стари години (11 години како сум излегла од школски клупи..) :) и никого не знам и за ништо немам појма :)
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
622
Поени од реакции
109
Добро луге никој ли од овде не знае да одговори дали ке има казнена сесија ова год. и дали по сите предмети ???
ноемвриска ке биде само за апсолвентите со по еден останат испит за други нема да важи значи нема казнена тоа е се надвор од закон и се казнува позз
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.953
Поени од реакции
7.671
Денеска седнувам да учам економија кај таки па да ми каже некој од поискусниве дали ептен треба да се обрнува внимание на детали пошто како што гледам на задните страни од учебникот и он ги има извадено некои поважни работи а и според колеги што сум зборел не е ситничар... Значи да го вадам главното или да се заборавам во книгана? :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.598
Поени од реакции
10.253
Денеска седнувам да учам економија кај таки па да ми каже некој од поискусниве дали ептен треба да се обрнува внимание на детали пошто како што гледам на задните страни од учебникот и он ги има извадено некои поважни работи а и според колеги што сум зборел не е ситничар... Значи да го вадам главното или да се заборавам во книгана? :)
Види читај си се, не биди ситничар зашо има обичај да даде еден понуден одговор во главната дефиниција, а еден од текстот подоле. Значи читај си се со ред, лесно се учи и сфаќа, логично е ... Обрни внимание на графиците.
Е сега ти си знаеш.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
A nesto malce pomos okolu trgovsko pravo. Pocnav da citam od kniga mnogu e potesko, od skripta epten polesno se uci, prezentaciite seuste ne sum gi zela ama planiram i od tamu da ucam a knigata da ja isklucam, dovolno ke bide? I smetkovodstvo nekako mnogu mi se gleda tesko, ne znam dali deka nemam osnova ne sum ucela nisto od taa oblast ama tie bilansi i izvestai epten komplicirani mi se gledaat. Kakvi prasanja otprilika davaat na kol? Od zbirka se resavaat nekako, barem tie prasanjata od pocetokot.

--- надополнето ---

I ako se naoga nekoj sto bil na predavanje trgovsko da mi kaze do kaj stignavme so materijalot.:smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
159
A nesto malce pomos okolu trgovsko pravo. Pocnav da citam od kniga mnogu e potesko, od skripta epten polesno se uci, prezentaciite seuste ne sum gi zela ama planiram i od tamu da ucam a knigata da ja isklucam, dovolno ke bide? I smetkovodstvo nekako mnogu mi se gleda tesko, ne znam dali deka nemam osnova ne sum ucela nisto od taa oblast ama tie bilansi i izvestai epten komplicirani mi se gledaat. Kakvi prasanja otprilika davaat na kol? Od zbirka se resavaat nekako, barem tie prasanjata od pocetokot.

--- надополнето ---

I ako se naoga nekoj sto bil na predavanje trgovsko da mi kaze do kaj stignavme so materijalot.:smir:


Трговско немав, но колегиве учеа од скрипта све и извадија 10ки.
Сметководство лани првиот колоквиум ни беше скоро цел од збирка, така да типот на прашања ги имаш таму и лесно е. Учебникот е зезнат малце, али ипак читај и учи ги најбитните ствари, немој да ги скокаш објаснувањата и примерите, знаат да дадат некој зафркнат тип на задачи. Ако те потресуваат само овие предмети, лајт си, зашо се најлесните у 1ва год :smir:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Трговско немав, но колегиве учеа од скрипта све и извадија 10ки.
Сметководство лани првиот колоквиум ни беше скоро цел од збирка, така да типот на прашања ги имаш таму и лесно е. Учебникот е зезнат малце, али ипак читај и учи ги најбитните ствари, немој да ги скокаш објаснувањата и примерите, знаат да дадат некој зафркнат тип на задачи. Ако те потресуваат само овие предмети, лајт си, зашо се најлесните у 1ва год :smir:
Go zaboraviv onoj sto najmnogu me potresuva-matematika, se drugo ke se izdrzi :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ја појма си неам засега само економија учам и многу ми е интересен преметот, графиците си ги цртам, во книгата си поцртувам сите важни работи, примерите си ги читам и по неколку пати и не ми се гледа тешко, барем првите 100 страни. Сметководство малце сум читкал а математика немам фатено уште, ваљда на вежби ќе се научи нешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom