Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
негде за недела-две би требало да го пушти првиот :icon_conf
Колешке гледам и ти си трета со заостанат менаџмент од втора. Па може ли да ми кажеш дали треба уште некоја уплатница за упис од 300ден. за менаџмент? Јас прочитав нешто на листот на факултет ама не го сконтав баш
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
некој да ми каже нешто повеќе за микро, макро, политика на социјален развој и демографија.. дали мора редовно да се иде на предавања, колоквиумите какви се? фала однапред
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Фала колега. И уште нешто. Предметот кој ми е останат од 3ти семестар треба да запишам на првата страна кај предмети од сем. што се запишува или позади кај неположени од 3ти семестар? И btw што е работата со тие 300 денари за заостанат предмет?
Pisuva tamu pozadi NEPOLOZENI i ke si pises sto ti ostana OK.
Za tie 300 den ne sum slusnal jas toa ne plakav i nisto ne mi kaza na studentski :toe: POZZZ
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
Кога беше испитот по Сметководство? На 03.09.2010 беше? Aко бил на 3ти клик :pos:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Кога беше испитот по Сметководство? На 03.09.2010 беше? Aко бил на 3ти клик :pos:
ЛАААА и вакви ли постоат?? Преку оглас да бараш некој да полага сметководство за тебе. Ами за математика, статистика, менаџмент, колку ќе биде, по 5000 ли? ако е така да се пријавам и јас. :pos2:

Макроекономија бара присуство, и дали треба да ја купуваме книгата?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
ЛАААА и вакви ли постоат?? Преку оглас да бараш некој да полага сметководство за тебе. Ами за математика, статистика, менаџмент, колку ќе биде, по 5000 ли? ако е така да се пријавам и јас. :pos2:

Макроекономија бара присуство, и дали треба да ја купуваме книгата?
Макроекономија не е морално да се оди ама отприлика еднаш неделно дава едни ливчиња со задачи за да види кој е присутен и на крај тие што биле присутни имаат некакви поволности. Точно какви не знам пошто јас не идев на предавање ама знам дека на крај кога ми фалеа бодови и кога отидов да го замолам да ме пушти ми рече дека пошто не сум била редовна да одам да си учам сега.
Btw излезена му е книгата? Колку пари е? Лани немаше книга, се чекаше да излезе па учевме од скрипти за годинава не знам како ќе биде. Туку ако знаеч кажи ми колку пари е
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Макроекономија не е морално да се оди ама отприлика еднаш неделно дава едни ливчиња со задачи за да види кој е присутен и на крај тие што биле присутни имаат некакви поволности. Точно какви не знам пошто јас не идев на предавање ама знам дека на крај кога ми фалеа бодови и кога отидов да го замолам да ме пушти ми рече дека пошто не сум била редовна да одам да си учам сега.
Btw излезена му е книгата? Колку пари е? Лани немаше книга, се чекаше да излезе па учевме од скрипти за годинава не знам како ќе биде. Туку ако знаеч кажи ми колку пари е
Баш прееска прашував во книжарата, не знаеја дали ќе искочи книга, но штом до сега не им е познато, претпоставувам нема... а тие скриптите по колку страни беа и општо може ли да кажеш нешто повеќе за предметот, во споредба со трет колоквиум основи на економија кај Таки има ли голема разлика ?
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
daj kazete nesto za marketing menadzment i fin.menadz. ima li nekoj skripti po koi moze da se uci ili mora se od ucebnik.i dali e dobro da se ostavi fin. za na ispit?i dali ima matematika vo fin.menadz
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
daj kazete nesto za marketing menadzment i fin.menadz. ima li nekoj skripti po koi moze da se uci ili mora se od ucebnik.i dali e dobro da se ostavi fin. za na ispit?i dali ima matematika vo fin.menadz
и мене ова ме интересира.и дали знае некој колку е книгата менаџмент ?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Баш прееска прашував во книжарата, не знаеја дали ќе искочи книга, но штом до сега не им е познато, претпоставувам нема... а тие скриптите по колку страни беа и општо може ли да кажеш нешто повеќе за предметот, во споредба со трет колоквиум основи на економија кај Таки има ли голема разлика ?
Искрено не ми текнува колку страни имаше ама мислам по околу 100 старни од колоквиум. Гледај да го положиш на колоквиуми зашто на испит е со пишување и потешко се поминува. Во основа не е многу тежок предмет ама си бара учење и оди си на предавање. Другарка ми го падна на колквиуми и на испит никако не и се учеше викаше дека било многу заебано на испит. П аќе ве дружи сега за на колоквиуми. Се надевам ќе поминете лесно:smir:
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Во книжарата има лист со цени на сите книги, листот стои малку по налево кога ќе се тргнете од кај тетките што продаваат.
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Aj nekoj neka objasni sve za Osnovi na menadjment.
Kolku sto razbiram za potpis ili treba da sum potpisan na 3-te spisoci ili na kraj na semestar da platam 500?
Knigata mora da se kupi samo ako imam namera da odam na kolokvium?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.994
Поени од реакции
5.622
Aj nekoj neka objasni sve za Osnovi na menadjment.
Kolku sto razbiram za potpis ili treba da sum potpisan na 3-te spisoci ili na kraj na semestar da platam 500?
Knigata mora da se kupi samo ako imam namera da odam na kolokvium?
Како прво од каде е оваа цифра од три списоци? Некогаш пушта и по десет во семестар, некогаш и по два. Од сите списоци што ќе ги пушти ќе избере еден список по кој ќе дава потписи и по кој ќе дава плус поени, т.е. оценка од редовност. Книгата лани не мораше да се купи, тие што немаат книга прашањата и текстот за кејс стади ќе го добијат на листови. Само ова со списоциве не знам како ќе биде сега, се зборува дека ќе добиваме картички за редовност.
Кога беше испитот по Сметководство? На 03.09.2010 беше? Aко бил на 3ти клик
Не е ова кај нас бе, на крај треба да покажеш индекс... Ова е јако, полагање без покажување индекс :pos:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
Aj nekoj neka objasni sve za Osnovi na menadjment.
Kolku sto razbiram za potpis ili treba da sum potpisan na 3-te spisoci ili na kraj na semestar da platam 500?
Knigata mora da se kupi samo ako imam namera da odam na kolokvium?
Potpis s zima ako si na bilo koj spisok razlika vo toa e sto koa ke dava kao te ima na eden ti dvaa odma ako te ima na drug
u drug termin ti dava potpis ako te nema ic toa e tvoja rabota pa k platis 500ce inace ne e bas moralno da se kupi knigata i da se ide na kol ke ti dadat kopija od kjzovite :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom