Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
de be lugje, nikoj li nema finansiski na forumov?! nikoj li ne znae sho e otfrleno?!
имаше наназад неколку поделени мислења, едни викаа едно според тоа што им рекол асистентот, други имаа различно мислење кое директно доаѓало од професорот, побарај наназад и ќе видиш па одлучи се чие мислење ќе го избереш.
инаку, јас нема да учам за испит она што беше отфрлено и за колоквиуми, т.е.
41-44 стр., 221-224 стр., 254-256 стр., 372-384 стр. (ако имало уште нешто ве молам за исправка)
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
имаше наназад неколку поделени мислења, едни викаа едно според тоа што им рекол асистентот, други имаа различно мислење кое директно доаѓало од професорот, побарај наназад и ќе видиш па одлучи се чие мислење ќе го избереш.
инаку, јас нема да учам за испит она што беше отфрлено и за колоквиуми, т.е.
41-44 стр., 221-224 стр., 254-256 стр., 372-384 стр. (ако имало уште нешто ве молам за исправка)

A KOJ SE SHANSITE SO 5 DNEVNO UCENJE DA SE POLOZI ISPITOT ? DO KAJ 50-TA STR. SUM... I DALI MOZE SAMO SO TEORIJA DA SE POMINE ?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
A KOJ SE SHANSITE SO 5 DNEVNO UCENJE DA SE POLOZI ISPITOT ? DO KAJ 50-TA STR. SUM... I DALI MOZE SAMO SO TEORIJA DA SE POMINE ?
Има шанси и тоа големи. Ако земаме во предвид дека материјалот беше прелесен за учење а колоквиумот уште толку полесен. Сега не знам како е на испит а не верувам да има некои големи разлики во прашањата.
Ама 5 дневно асално учење. Не знам колку задачи ке имате на испит ама не е лошо да научиш некоја формула, верувај нема да ти одземе многу време.
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Dali moze da odat na ispit finansiski menadzment onie sto padnale sega dopolnitelen vtor kolokvium?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Znae li nekoj da kaze vo januarska sesija,menadzment so kolku poeni se polaga ispitot...da spodeli nekoj iskustvo od prethodnive godini?
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Sakam sega vo leten semestar kako izboren da go zemam internet marketing, dali nekoj moze da mi dade podetalni informacii za toa kolku e lesen za ucenje, kako se polaga, dobar li e profesorot...the usual, thanks :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Математика ако сега некој не зел оценка, ќе му даде ли Драге ако оди пред испит? Или .....?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Математика ако сега некој не зел оценка, ќе му даде ли Драге ако оди пред испит? Или .....?
Drage dava vo sekoe vreme:pipi:,a za ocenka ako se raboti,pa bi trebalo,ne gleam pricina zoso ne bi dal,ako imas polozeno,za tebe prasuvas???:):):):)))))
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Како оди распоредот за полагање математика во вторник?

Гледам дека има два термина...па кој од кога полага?
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
28
Поени од реакции
2
Me interesira dali nekoj nekoj od kolegive znae dali FINANSISKO SMETKOVODSTVO bi mi dal ocenka otposle....otkako ke dava ocenki ? Bi mozelo da sum otsutna slednata nedela pa da znam :) Ve Molam ako znae nekoj neka pise :)
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Геометриска прогресија може му текнува на некој? ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom