Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Меѓународна економија има нешто што е скратено на испит,и дали постои нешто што никогаш не дала на испит?
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Колеги едно прашање околу презапишувањава на предметите...Доколку паднам некој предмет сега од летен семестар, поради неможност на полагање во јунската и августовската испитна сесија, можам да го полагам во јануарската,така?...а ако не успеам да го положам и во јануари тогаш го презапишувам во летен семестар, right?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Колеги едно прашање околу презапишувањава на предметите...Доколку паднам некој предмет сега од летен семестар, поради неможност на полагање во јунската и августовската испитна сесија, можам да го полагам во јануарската,така?...а ако не успеам да го положам и во јануари тогаш го презапишувам во летен семестар, right?
Ахам.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ne sum bash najsigurna, ama mislam deka ste greshka. Predmetite koi se od letniot semester ne mozat da se polagaat vo januarskata ispitna sesija bez da ti se prezapisano, zatoa sto neli gi zapisuvame vo septemvri. Toa vazi samo za tie sto se od zimskiot sem.
Си се помешала нешто. Може да се полагаат.
Примёр:
1. Статистика тие што се на испит го полагаат во јануари, тоа им е последна шанса пред да го презапишат за во летен семестар.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Си се помешала нешто. Може да се полагаат.
Примёр:
1. Статистика тие што се на испит го полагаат во јануари, тоа им е последна шанса пред да го презапишат за во летен семестар.
AAAAAAAAAAAAAA dadada tocno sum pobrkala, vo pravo ste ;)
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Ne sum bash najsigurna, ama mislam deka ste greshka. Predmetite koi se od letniot semester ne mozat da se polagaat vo januarskata ispitna sesija bez da ti se prezapisano, zatoa sto neli gi zapisuvame vo septemvri. Toa vazi samo za tie sto se od zimskiot sem.
За жал грешка си колешке, сега се запишуваат предмети на самиот почеток на дотичниот семестар. Така што ако не си успеал по 3 сесии откако првично си го запишал предметот да го положиш (пр. Математика од зимски имаш право да го полагаш на колоквиуми, во јануари,јуни и август) , ГО ПРЕЗАПИШУВАШ
 
Член од
28 декември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Kolegi ke moze li nekoj da mi gi prati odgovorite od prasanjata od zbirka matematika?? blagodaram
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Може ли некој кој што полагал финансиски менаџмент втор семестар да ми каже од кои теми паднаа задачите ??? И уште нешто некој да ми помогне како се пресметува каматата ако е месечно на пр. во задача 5 на стр 122..??? Фала однапред на оној кој ќе ми помогне :salut:
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Колеги тие што полагате сеа статистика на 20ти од последнава тема за Временски серии ги учите ли формулите или само дефиниции?Знам дека ке нема задачи ама може да има на пр. некое прашање која е формулата за пресметување на тоа, на она и сл..хехехе а повекето формули ги нема во тие листовите... Ајде нека одговори некој....????
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
^Мене ми се падна таа главната формула :) Појма неам како гласеше :)

едит: кој предава Јавни финансии?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom