Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
алал да му е на љубиша каква честитка ни склопи за нова година браво ... смрден !
 
Член од
29 декември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dali znae nekoj dali ce ja spusti granicata finansiski management i dali gi deli poenite od spisokot za prisustvo( ako te ima na eden od dvata) i kolku moze da dade od individualen trud :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
^^Тоа што го кажа колешката, но обавезно и од збирката сите прашања со повеќекратен избор(заокружување). Обрнете внимание и на залихите, потценете и преценети. Немам учебник дома, да ви кажев 1-2 прашања што никогаш не би помислиле дека ќе ви се падне.
п.с. Отворете очи кога ќе го решавате овој колоквиум, има новогодишни изненадувања :)
Сарпрајз :tv:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Znae nekoj da ne prepraven terminot po sociologija za utre?!?!?! ostanuva 8:30???? aj ako ide nekoj na fax pls neka vidi :))))
Колега/колешке , што и да си , кажи ми да не има нешто скратено социологија ? и од каде да се учи , од која страна :)
 

Shity User Name

Is Shitty
Член од
24 декември 2010
Мислења
83
Поени од реакции
8
Кога е увидот по финансиски мен. и дали се исплати да се иде на увид, може ли да има грешка во бодовите или ретко се дешава?
 

Shity User Name

Is Shitty
Член од
24 декември 2010
Мислења
83
Поени од реакции
8
Дали треба да се исполни некој критериум за упис на постдипломски на пр просек или така нешто?
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
алал да му е на љубиша каква честитка ни склопи за нова година браво ... смрден !
Па мораме да признаеме најубава честитка имаше од сите ни Драге не може со него :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не беше тешко сметководство, задачките беа piece of cake.

Амортизација, фифо, лифо, акции, акционерски капитал. Само тие II и IV прфпат ги глеав у животов, па ваљда имам среќа да ми е точно некое. :pos:

Само беше заебано што имаше многу податоци вметнати колку да те збунат. Мене калкулаторот ми се блокира пола сат од ладното, ја молев таа да ме пушти да купам еден, ама ништо. На крај го треснав од масата и проработи. :)
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Море тешко беше сметководство освен за фифо и лифо за ништо друго не сум сиурна
дали ми е точно.Колеги на тие со II i IV ви излегоа ли понудените одговори или ниту едно од наведените???
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Море тешко беше сметководство освен за фифо и лифо за ништо друго не сум сиурна
дали ми е точно.Колеги на тие со II i IV ви излегоа ли понудените одговори или ниту едно од наведените???
Јас и на двете прашања заокружив ниту едно од наведените, и за цената на обврзницата и за каматата. Прилично сум сигурен дека ми се точни, пред да влезам на полагање баш тие пресметки ги читав од книгата. :icon_lol:

Инаку прва група бев. :)
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
И јас одговорив така и на двете,јас бев 3 група ама задачите на сите беа исти...да се надеваме дека сме погодиле:)
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
знае некој трговско како ке идат поените за оцена??? и легендарните резултати економија коа ке ги има :D:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom