Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
Здраво колеги, од првиов колоквиум по основи на сметководство(прва год) од потребни 50 за положување излегува дека јас имам 48. Што мислите ако се оди на консултации има некои шанси професорот да ме пушти на пример повекје од потребно бодови на втор колоквиум да направам или некое слично сценарио? Професорот се вика Љубиша презиме незнам, вака фино делува.
поз
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Ima 3 ispitni sesii,januari,maj-juni i avgust-septemvri,znaci januari sledna sansa,negde okolu 10ti pocnuvaat polaganjata i traat do fevruari:):):):))))
Види што убаво ги опиша мај-јуни, август-септември, а за јануарска убаво си пишал само јануари. Зошто ја лажеш дека трае до февруари? :)

--- надополнето ---

Здраво колеги, од првиов колоквиум по основи на сметководство(прва год) од потребни 50 за положување излегува дека јас имам 48. Што мислите ако се оди на консултации има некои шанси професорот да ме пушти на пример повекје од потребно бодови на втор колоквиум да направам или некое слично сценарио? Професорот се вика Љубиша презиме незнам, вака фино делува.
поз
:) Да отидеш кај Љубиша на консултации стварно е смешно. Ти збориш тој си работи нешто, па ќе те погледне и откако ќе завршиш ќе поќутите заедно едно 10мин. па ќе ти одговори нешто ама претерано кратко :) Како и да е треба да сфатите дека кај секој професор е различно а и секој има различно искуство со секој професор. Затоа кога се двоумите да одите тогаш одете и прашајте така сигурно ќе знаете. Мене на пример Љубиша ме пушти на испит иако ми фалеа 6 бода. Една колешка и фалеше еден бод а не ја пушти. Сега сфаќате што сакам да кажам? :smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
:) Да отидеш кај Љубиша на консултации стварно е смешно. Ти збориш тој си работи нешто, па ќе те погледне и откако ќе завршиш ќе поќутите заедно едно 10мин. па ќе ти одговори нешто ама претерано кратко :) Како и да е треба да сфатите дека кај секој професор е различно а и секој има различно искуство со секој професор. Затоа кога се двоумите да одите тогаш одете и прашајте така сигурно ќе знаете. Мене на пример Љубиша ме пушти на испит иако ми фалеа 6 бода. Една колешка и фалеше еден бод а не ја пушти. Сега сфаќате што сакам да кажам? :smir:
Дека си убава? :pos:
 

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
Фала на одговор, едино уште да прашам каде по ѓаволите е кабинетот на асистентите?? Вика увид таму на интернет страницана барам се најдов освен број на кабинет или нешто слично за да видам кај им е кабинетот.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Боби[Мкд];3885411 напиша:
:( а ако имам одличен втор колоквиум и напрам семинарска иам шанси за 10-ка? ЧДЧДЧД
Добри совети ти дадоа колегиве, добро би било и да му одиш на консултации. Една девојка ми кажуваше, сега е втора година, редовно одела на консултации и и дал оценка плус.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Види што убаво ги опиша мај-јуни, август-септември, а за јануарска убаво си пишал само јануари. Зошто ја лажеш дека трае до февруари? :)

--- надополнето ---


:) Да отидеш кај Љубиша на консултации стварно е смешно. Ти збориш тој си работи нешто, па ќе те погледне и откако ќе завршиш ќе поќутите заедно едно 10мин. па ќе ти одговори нешто ама претерано кратко :) Како и да е треба да сфатите дека кај секој професор е различно а и секој има различно искуство со секој професор. Затоа кога се двоумите да одите тогаш одете и прашајте така сигурно ќе знаете. Мене на пример Љубиша ме пушти на испит иако ми фалеа 6 бода. Една колешка и фалеше еден бод а не ја пушти. Сега сфаќате што сакам да кажам? :smir:
Pa do togas trae,ispravi me ako gresam:),jas minatata godina polagav na 27 ili na 29,eden od tie 2 datumi bese,taka da,fevruari e na 2 dena od ovoj datum,vo pravo sum koleske?I nemoj da bides tolku bukvalista i odma da me karas:cry::):):):)))))
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
да прашам дали некој бил основи на економија на испит и да знае како стојат тамо работите.. ?
колку прашања има испитот ?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Дека си убава? :pos:
:pipi:Па дека сум убава, убава сум тоа е факт:toe: Иако не ми беше тоа муабетот. Можеби ако прочиташ малку подобро и ти ќе можеш да сфатиш. Ако не, не се замарај многу. Јеб*га, не секое машко може се да сфати:salut:

--- надополнето ---

Pa do togas trae,ispravi me ako gresam:),jas minatata godina polagav na 27 ili na 29,eden od tie 2 datumi bese,taka da,fevruari e na 2 dena od ovoj datum,vo pravo sum koleske?I nemoj da bides tolku bukvalista i odma da me karas:cry::):):):)))))
Јануарска трае од 10 до 31 јануари. А иначе вчера завршив со колоквиумите и сега ми е чудно имам вишок време... затоа забележувам такви ситници, не дека те карав:nenene:

--- надополнето ---

Фала на одговор, едино уште да прашам каде по ѓаволите е кабинетот на асистентите?? Вика увид таму на интернет страницана барам се најдов освен број на кабинет или нешто слично за да видам кај им е кабинетот.
На кои асистенти?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
:pipi:Па дека сум убава, убава сум тоа е факт:toe: Иако не ми беше тоа муабетот. Можеби ако прочиташ малку подобро и ти ќе можеш да сфатиш. Ако не, не се замарај многу. Јеб*га, не секое машко може се да сфати:salut:
Извини што се нашалив.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
:pipi:Па дека сум убава, убава сум тоа е факт:toe: Иако не ми беше тоа муабетот. Можеби ако прочиташ малку подобро и ти ќе можеш да сфатиш. Ако не, не се замарај многу. Јеб*га, не секое машко може се да сфати:salut:

--- надополнето ---


Јануарска трае од 10 до 31 јануари. А иначе вчера завршив со колоквиумите и сега ми е чудно имам вишок време... затоа забележувам такви ситници, не дека те карав:nenene:
Da,da i jas vcera zavrsiv so kolokviumite i sea imam poise vreme,ama taman ke se naviknam i ke dojdat novi kolokviumi:nesvest:,zatoa,za da ne pocnam i jas da naogjam vakvi sitnici ke zeam uste sea ke si ucam za vtorite kolokviumi:vozbud::pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
:pipi:Па дека сум убава, убава сум тоа е факт:toe: Иако не ми беше тоа муабетот. Можеби ако прочиташ малку подобро и ти ќе можеш да сфатиш. Ако не, не се замарај многу. Јеб*га, не секое машко може се да сфати:salut:



добро бе дали си нормална што му пиша на чоекот ?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
:pipi:Па дека сум убава, убава сум тоа е факт:toe: Иако не ми беше тоа муабетот. Можеби ако прочиташ малку подобро и ти ќе можеш да сфатиш. Ако не, не се замарај многу. Јеб*га, не секое машко може се да сфати:salut:
Е така колешке, си се покажа-ем си убава, ем си паметна:vozbud:
бтњ факт е дека надвор врне.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Може мал совет каде полесно се поминува? А) Љубиша Б) Зорица
и кој е така по дарежлив за оцени да знам кај да си се пишам на следниот колоквиум.:pipi:
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Резултати економија на инвестиции да не знае некој кога ќе има?

--- надополнето ---

добро бе дали си нормална што му пиша на чоекот ?
Де бре де. Не сум нормална:uvo: Сите почнаа од денес здраво за готово да зимаат

--- надополнето ---

Извини што се нашалив.
Ништо де, заврши колоквиумска, што ни е друга работа :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom