Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
dali nekoj znae koga kaza profesorot delovna etika deka ke ima rezultati ?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
ако сакаме повисока оценка по некој предмет возможно е преку семинарска мислам за плус поени..?и ако можи дали можи по било кој предмет или кај некои можи кај некои не?
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
Kolegi rezultat po eknomija na javen sektor imat na fax?
Poso na web stranva nemat :( dali nekoj znajt koga ke imat
pozdrav
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
lugje, kje kazhit nekoj dali koga kje mozhime da gi polagame predmetite od zimski semestar? to est koga e narednata ispitna sesija?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Боби[Мкд];3885411 напиша:
:( а ако имам одличен втор колоквиум и напрам семинарска иам шанси за 10-ка? ЧДЧДЧД
Pa vidi,na kraj se sobiraat bodovite i se vadi ocenka od dvata kolokviumi,taka da,ako vtoriot go naprais podobro i napravis seminarska,mislam deka imas sansa,bidejki jas koa poloziv i koa bev da zemam ocenka,gledaa dali imas seminarska napraveno i davaa ocenka plus,sea dali celosna ili ako ti falat nekolku boda ti pisuvaat povisoka ocenka neznam,no mislam deka imas sansi,ama gledaj naredniot da ti bide negde 90% tocni i plus seminarska,ako ja sakas 10kata:):):):))))))))
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
ако сакаме повисока оценка по некој предмет возможно е преку семинарска мислам за плус поени..?и ако можи дали можи по било кој предмет или кај некои можи кај некои не?

И мене ова ме интересира??? Пример сметководство? Може???
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
lugje, kje kazhit nekoj dali koga kje mozhime da gi polagame predmetite od zimski semestar? to est koga e narednata ispitna sesija?
Ima 3 ispitni sesii,januari,maj-juni i avgust-septemvri,znaci januari sledna sansa,negde okolu 10ti pocnuvaat polaganjata i traat do fevruari:):):):))))
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
И мене ова ме интересира??? Пример сметководство? Може???
Економија семинарска се прави индивидуално и носи 8 поени, Сметководство не даваа да се прави семинарски. Барем така беше лани
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
И мене ова ме интересира??? Пример сметководство? Може???
Сметководство мислам дека не дава да се прави семинарска за прва година. За основи на сметководство мислам.


Боби[Мкд];3885411 напиша:
:( а ако имам одличен втор колоквиум и напрам семинарска иам шанси за 10-ка? ЧДЧДЧД
Семинарската ти носи плус една оцена. Така мене мината година ми даде оцена плус оцена Филиповски и стигнав до 10че.:icon_bigg
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Мислам дека да. Викаат дека е исто како монетарна ако си имала
Не сум имала уштe монетарна, инаку има некаква врска на тие на кои им е изборен, бидејки лани на изборниве идевме на сите колоквиуми без разлика дали си паднал на прв?:icon_lol:Или директно се оди на испит? хехехе( за банкарство зборам )
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Не сум имала уштe монетарна, инаку има некаква врска на тие на кои им е изборен, бидејки лани на изборниве идевме на сите колоквиуми без разлика дали си паднал на прв?:icon_lol:Или директно се оди на испит? хехехе( за банкарство зборам )
Па не знам за ова прв пат слушам, сепак се зависи од професорот, а според тоа што асистентите се исти и на монетарна и на банкарство најверојатно правилата се исти. Монетарна не даваа да одиш на втор ако не си го положил првиот:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom