Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Сметководство незнам ни зошто се замарате. Тој е најлесен предмет што постои на економски факултет. Идете си дирекно на Испит и учете само од збирка, книга не ви треба. А Ек Менаџмент ако не го положите на колоквиум, тешко ви се пишува :(
ако не го положиш првиот колоквиум , а вториот го положиш на испит полагаш само за првиот
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Доброооооо, ќе земам скрипта и ќе бубам цел ден, само не ме карај :):):):):). Ајјјјј ми се смачи од учење веќе :(
Eeeee,tek doprva ke ti se smacuva,ali slusaj go cico i se ke bide ok,inace sleduvaat disciplinski merki:nesvest::):):):):):))))))
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
kolegi me interesira od koja kniga se resavani zadacite na vezbite po finansisko smetkovodstvo? Jas ja imam taa od libro i gi nemam tie zadaci. Da ne ucam jas od pogresna kniga ? :-(
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
kolegi me interesira od koja kniga se resavani zadacite na vezbite po finansisko smetkovodstvo? Jas ja imam taa od libro i gi nemam tie zadaci. Da ne ucam jas od pogresna kniga ? :-(
Истите задачи се, само со сменети бројки :)) И кај меница има грешка во книгата, треба како на вежби што е решена.
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Истите задачи се, само со сменети бројки :)) И кај меница има грешка во книгата, треба како на вежби што е решена.
a kade se podatocite za tie zadaci? Ne se sovpagaat so str. Sto se dadeni na vezbi. Taa od libro li e ustvari knigata od koja treba da se uci?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Па една е книгата, нема 2 книги по Финансиско, 4то издание 2006година :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
иди до либро земи си прашања за сметководство да видиш одприлика како изгледа... боза е :)

а јас еколошки што ке праам преска ја искинав скриптата ништо неможам да разберам колку е глупо напишано
Е за жал, дома сум, не сум во Ск за да тркнам до Либро. А какви се прашањата отприлика, оти јас од преѓеска само читам тука за аџустирањето, па за билансите и аман веќе ....... Има такви работи?
Иначе и јас прво бев на еколошки, ама кога ја видов скриптата и колку е неразбирливо напишано, се префрлив на трговско. Така да, со среќа еколошки, мислам дека ќе ти треба.

--- надополнето ---

Eeeee,tek doprva ke ti se smacuva,ali slusaj go cico i se ke bide ok,inace sleduvaat disciplinski merki:nesvest::):):):):):))))))
ОК, чичо :):):):)Отсега натака, за се со тебе ќе се консултирам :pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Е за жал, дома сум, не сум во Ск за да тркнам до Либро. А какви се прашањата отприлика, оти јас од преѓеска само читам тука за аџустирањето, па за билансите и аман веќе ....... Има такви работи?
Иначе и јас прво бев на еколошки, ама кога ја видов скриптата и колку е неразбирливо напишано, се префрлив на трговско. Така да, со среќа еколошки, мислам дека ќе ти треба.

--- надополнето ---



ОК, чичо :):):):)Отсега натака, за се со тебе ќе се консултирам :pos2:
ке скенирам утре еден тест и ке ти пратам да видиш , В'ред ?
прашањата се иначе исти од збирката
со точно неточно
со заокружување ( 1 точен )
Таа равенката
иииии да определиш што спаѓа во биланс на успех што во состојба.... ке ти скенирам утре и ке ти пратам
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
ке скенирам утре еден тест и ке ти пратам да видиш , В'ред ?
прашањата се иначе исти од збирката
со точно неточно
со заокружување ( 1 точен )
Таа равенката
иииии да определиш што спаѓа во биланс на успех што во состојба.... ке ти скенирам утре и ке ти пратам
Гледам за сметководство се дискутира и јас сум на иста мака :D
Ќе можеш и мене да ми го пратиш скенираниот тест? :smir: Фала =)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Ајде колеги од 1ва година разгледај ги прашањава, мислам за 2колоквиум беа лани, и голем дел се паднаа.
Сега на 2 колоквиуми е, сигурно некое прашање ќе ви падне.

http://rapidshare.com/files/429293133/smet.doc
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ајде колеги од 1ва година разгледај ги прашањава, мислам за 2колоквиум беа лани, и голем дел се паднаа.
Сега на 2 колоквиуми е, сигурно некое прашање ќе ви падне.

http://rapidshare.com/files/429293133/smet.doc
дај аплоудирај на друг сајт .. рапидшер сакс.. ако немаш јузер а неаме.. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Ајде прва година: фаќајте!

п.с. потребен ви е WinRar за да ги отворите. И без ПП зашто не праќам ништо поединечно :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom