Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Не сум доучила сметководство што го полагам на 8ми, а трговско ми е на 9ти. За еден ден нема шанси да го научам како што сакам, затоа нема да одам на прв колоквиум, не ми останува ништо друго. Немам време!!! :vozbud::vozbud:
Има, има шанси да го спремиш:pos: Разгледа ли уопште што се учи?:smir:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Не сум доучила сметководство што го полагам на 8ми, а трговско ми е на 9ти. За еден ден нема шанси да го научам како што сакам, затоа нема да одам на прв колоквиум, не ми останува ништо друго. Немам време!!! :vozbud::vozbud:
Nemoj da se glupiras i idi u vtornik polagaj trgovsko,ne se raboti za srekja,zemi skriptata,koja najverojatno vi e 40-50 strani za prviov kolokvium,procitaj ja 3 pati i polagaj,ako go naprais toa sto ti go rekov,se kladam deka ke imas 60-65% od bodovite osvoeno:).Prasanjata se so eden tocen odgovor,a mislam deka bea po 4 ponudeni,toa znaci deka sansata da pogodis prasanje na srekja e 20-25%,plus so ucenje od eden den,neizbezno e polozuvanjeto:):):):):):))))))))
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Ke ve molam eden da kaze do kade tocno treba da se uci finansisko smetkovodstvo.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
vo mojata zbirka ima so zaokruzuvanja i plus knizenja..ne znam dali e istata
Во мојата има некои задачи, а имам посебно прашања од ЛИбро...Некој праша погоре, тероија многу малце ќе има се ќе бидат книжења...Се надевам лесно ќе биде..
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Decki, kako pominavte agrarna?Jas na 10ti polagam.Tesko li bese?Vi teknuva li na nekoe prasanje? :D
 
Член од
6 март 2010
Мислења
30
Поени од реакции
0
Znam deka zamarame so ovaa sociologija ama ima li nekoj so polozil da ne upati na sto da obrneme poveke vnimanie,odnosno sekoj sovet kako da se polozi bi bil dobredojden :)))
 
V

Viktor g

Гостин
Znam deka zamarame so ovaa sociologija ama ima li nekoj so polozil da ne upati na sto da obrneme poveke vnimanie,odnosno sekoj sovet kako da se polozi bi bil dobredojden :)))
jas poloziv i vaka stojat rabotite imase prasanja i padnaa tie znaci bese opticki makar sto ako dade na raskazuvanje rabotava e da imas napisano kolku sto imas prostor za prasanjeto ne e bitno sto jas poloziv kaj nego so volkot i crvenkapa a ti najdi si dr prikazna p.s ova vazi ako vi predava Risto Hristov
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Има, има шанси да го спремиш:pos: Разгледа ли уопште што се учи?:smir:
Немам појма што се учи, само еднаш бев на предавање, а после тоа не отидов ни еднаш :):):) И како што кажав, скрипта немам чепнато.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Nemoj da se glupiras i idi u vtornik polagaj trgovsko,ne se raboti za srekja,zemi skriptata,koja najverojatno vi e 40-50 strani za prviov kolokvium,procitaj ja 3 pati i polagaj,ako go naprais toa sto ti go rekov,se kladam deka ke imas 60-65% od bodovite osvoeno:).Prasanjata se so eden tocen odgovor,a mislam deka bea po 4 ponudeni,toa znaci deka sansata da pogodis prasanje na srekja e 20-25%,plus so ucenje od eden den,neizbezno e polozuvanjeto:):):):):):))))))))

Доброооооо, ќе земам скрипта и ќе бубам цел ден, само не ме карај :):):):):). Ајјјјј ми се смачи од учење веќе :(
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Не сум доучила сметководство што го полагам на 8ми, а трговско ми е на 9ти. За еден ден нема шанси да го научам како што сакам, затоа нема да одам на прв колоквиум, не ми останува ништо друго. Немам време!!! :vozbud::vozbud:
иди до либро земи си прашања за сметководство да видиш одприлика како изгледа... боза е :)

а јас еколошки што ке праам преска ја искинав скриптата ништо неможам да разберам колку е глупо напишано
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Сметководство незнам ни зошто се замарате. Тој е најлесен предмет што постои на економски факултет. Идете си дирекно на Испит и учете само од збирка, книга не ви треба. А Ек Менаџмент ако не го положите на колоквиум, тешко ви се пишува :(
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
давајте маркетинг менаџмент задачи решени, ќе имало и задачи на колоквиум!:))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom