Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
pa vikaat deka treba od skriptata od libri demek od toa se pagalo..tesko lesno pojma neam...ako e so eden tocen kako vo skripta super ke bide...jas samo od toa od libro ucam pa ke vidime... ako ima nekoj druga pomos neka kazuva so ima kako ima.....
i nesto materjal za marketing menadzment ?????? znaete so paga na kolokvium???????
 
G

grande-juve

Гостин
Ако може некој да каже до која страна е за прв колоквиум за економски развој, фала.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Do kade tocno treba finansisko smetkovodstvo da se uci?
Dali e dovolno da se sprema samo od zbirka?
Има на заокружување во твојата збирка финансиско од Либро? мене ми дадоа една само со задачи :ѕ нема прашања на заокружување.
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
do kade treba da se uci EKONOMIJA NA INVESTICII
i kakov ke bide kolokviumot , opticki ili .....
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
pa vikaat deka treba od skriptata od libri demek od toa se pagalo..tesko lesno pojma neam...ako e so eden tocen kako vo skripta super ke bide...jas samo od toa od libro ucam pa ke vidime... ako ima nekoj druga pomos neka kazuva so ima kako ima.....
i nesto materjal za marketing menadzment ?????? znaete so paga na kolokvium???????
Има на заокружување во твојата збирка финансиско од Либро? мене ми дадоа една само со задачи :ѕ нема прашања на заокружување.
Spremam najveke od zbirkata bidejki od idnite godine mi kazaa deka kolokviumite i ispitite se najgolem del so knizenja. Ako nekoj ima informacii deka poveke ke bide teorija neka pise , za da ucime poveke od kniga i od libro , ali jas licno slusnav deka ke ima poveke knizenja od teorija.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Значи јас како што разбрав од претходните постови, сега ако не го полагам првиот колоквиум трговско право (бидејќи немам чепнато книга), после ќе може да го полагам вториот, а на испит ќе го полагам само материјалот за првиот колоквиум???
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Значи јас како што разбрав од претходните постови, сега ако не го полагам првиот колоквиум трговско право (бидејќи немам чепнато книга), после ќе може да го полагам вториот, а на испит ќе го полагам само материјалот за првиот колоквиум???
Лани беше така, не верувам дека оваа година ќе сменат... А, инаку ако чепнеш сега презентации ќе положиш :)))
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Значи јас како што разбрав од претходните постови, сега ако не го полагам првиот колоквиум трговско право (бидејќи немам чепнато книга), после ќе може да го полагам вториот, а на испит ќе го полагам само материјалот за првиот колоквиум???
така кажуваат:)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Лани беше така, не верувам дека оваа година ќе сменат... А, инаку ако чепнеш сега презентации ќе положиш :)))
Не сум доучила сметководство што го полагам на 8ми, а трговско ми е на 9ти. За еден ден нема шанси да го научам како што сакам, затоа нема да одам на прв колоквиум, не ми останува ништо друго. Немам време!!! :vozbud::vozbud:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
со предава се почнува од нареден понеделник?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Не сум доучила сметководство што го полагам на 8ми, а трговско ми е на 9ти. За еден ден нема шанси да го научам како што сакам, затоа нема да одам на прв колоквиум, не ми останува ништо друго. Немам време!!! :vozbud::vozbud:
Прочитај барем 1, и oди испробај си ја среќата :))
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Прочитај барем 1, и oди испробај си ја среќата :))
Никогаш не сум се потпирала на среќата оти ретко ја имам :):):), ама ај ќе видам што ќе правам со трговското.

--- надополнето ---

со предава се почнува од нареден понеделник?
Предавањата почнуваат од 11, така пишува на страната.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom