Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Господ здравје да ти даде, утре сите вака лесни да ти бидат
хахахх фала фала а ти не ја знаеше па затоа праша или мислиш мн е тешка?а и на тебе исто ако полагаш утре
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Финансиски менаџмент резултати има само на факултет така? Увидот кога ќе е да не знае некој, да знам дали да одам да видам резултати. И резултатите во глобаба какви се ? Некој ? :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Не знам до кај ви е колоквиумот. Иначе, со заокружување се прашањата, книжењата и пресметките. Имаш еден точен одговор(во принцип) на прв колоквиум, на втор колоквиум ќе ги запознаете Марина-прашањата :)
Зарем си сретнал друга книга и збирка сметководство па да споредуваш и да кажеш дека е најлоша т.е. глупа? Иначе баш се океј книгите, особено збирката од која што се паѓаат многу прашања и задачи.
Не решавај биланси затоа што не се паѓаат.
(колку да си го проверам новиов аватар пишав :))
сум сретнал други книги и збирки , зашто иам учено сметководство во втора и трета година средно
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
па мн е лесна он и ја реши на предавање за бдп е ц+с+т= 750+220+440=1410,а за другото 220-190=30
Od koja tema e ova:nesvest:,i od kade ova 190?:):):):))))Dajte nesto informacii vo vrska so zadacava:):):):)))))

--- надополнето ---

Hah,vidov sea od kaj e toa 190:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
сум сретнал други книги и збирки , зашто иам учено сметководство во втора и трета година средно
Не збориме за книги во кои што ти е се изџвакано и книги наменети за ученици од 16 години. Мање-више битно, мене ми беше океј, а и не сум слушнал некој да се жали освен за грешките во збирката.
Ај со лесно на сите, и аман бе со ова макро/микро, до толку ли е комплицирано или не сте седнале да учите. Второво ќе да е :)
(ај уште некоја репутација за аватарот :pos:)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Не збориме за книги во кои што ти е се изџвакано и книги наменети за ученици од 16 години. Мање-више битно, мене ми беше океј, а и не сум слушнал некој да се жали освен за грешките во збирката.
Ај со лесно на сите, и аман бе со ова макро/микро, до толку ли е комплицирано или не сте седнале да учите. Второво ќе да е :)
(ај уште некоја репутација за аватарот :pos:)
па боље е извџвакано да прочиташ и одма да сватиш. него да мислиш 20 минути што сакал да каже некој па да го постигнеш истиот ефект. а сметководството што сум го учел јас во втора и трета средно е потешко од основи на сметководство што е за прва година факс. и ај нема везе да расправаме на темава
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Не збориме за книги во кои што ти е се изџвакано и книги наменети за ученици од 16 години. Мање-више битно, мене ми беше океј, а и не сум слушнал некој да се жали освен за грешките во збирката.
Ај со лесно на сите, и аман бе со ова макро/микро, до толку ли е комплицирано или не сте седнале да учите. Второво ќе да е :)
(ај уште некоја репутација за аватарот :pos:)
Е мене ми беше грда книгата, кај си се веел коа ти се жалев? :pos:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
па боље е извџвакано да прочиташ и одма да сватиш. него да мислиш 20 минути што сакал да каже некој па да го постигнеш истиот ефект. а сметководството што сум го учел јас во втора и трета средно е потешко од основи на сметководство што е за прва година факс. и ај нема везе да расправаме на темава
Све тоа океј, али убаво е да си прифати фактот дека сме на таков факултет, каде што ниедна книга не е толку убава како Основи на економијата (и маркетинг ми се допаѓа) . И не се споредува било какво средно со факултетов. Нема некое големо влијание, ако си учиш и со фармацевтско ќе билдаш 10чиња :)
И обрни внимание на задачите од збирка, а моеш да си земеш некоја испитна комбинација од Либро. Не знам до кај ви е материјалот али научи ги добро Фифо лифо, амортизација зашо лани имаше 5-6 поврзани прашања, у стилу - ако згрешиш едно, ги грешиш сите. Теорија од тепка може да се погоди. У глобала сметководство е најлесниот предмет у прва. Па.. крши ноџе :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom