Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Cccc,aj be pa i ti male4ko ne mi krsi odma film,hahahahaha,toa go slusnav od profesorot,a ne gledam zosto bi lazel i rece deka samo ke bile izmesani odgovorite,a inace isti prasanjata,samo sto malce mi e tesko da poveruvam,zoso taka bi imale dobri sansi da polozime:):):):):)))))
Абе ќе има он добро си кажа ама не рече дека само со тие можеш да положиш ;)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Абе ќе има он добро си кажа ама не рече дека само со тие можеш да положиш ;)
Pa koj spomna deka so niv moze da se polozi?Jas ne!Hah,inace,ako se so po eden tocen odgovor od 4 ponudeni,treba da nemas ic nisto uceno i da nemas ic srekja,ali se nadevam deka jas nema da bidam od tie,vremeto ke pokaze:):):):):)))))))
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Momci posto gledam site ve mrzi da mi go procitate minatiot post vo koj vi ja dadov stranata od kaj sto gi vadi makroekonomija listovite , ke gi prevedam jas site do 9 tema i najkasno vo petok ke gi ostavam vo libro.Moze nema da bide identicen prevod kako kaj profesorot ama garantirano ke bide razbirlivo.Inaku pak vi ostavam linkot na stranata.
http://www.oup.com/uk/orc/bin/9780199236824/01student/mcqs/
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Kolegi angliski 2 nekoj bil li na predavanje, so se desava, so treba se uci za prv kolokvium?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Momci posto gledam site ve mrzi da mi go procitate minatiot post vo koj vi ja dadov stranata od kaj sto gi vadi makroekonomija listovite , ke gi prevedam jas site do 9 tema i najkasno vo petok ke gi ostavam vo libro.Moze nema da bide identicen prevod kako kaj profesorot ama garantirano ke bide razbirlivo.Inaku pak vi ostavam linkot na stranata.
http://www.oup.com/uk/orc/bin/9780199236824/01student/mcqs/
Fala koleske sto se obide da ni pomognes,no tie linkovi vekje gi imame,bar jas,samo sto e bolje ako gi dobieme istite sto gi ima profesorot,za da ne se macime so prevod:):):):)))))))
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги има некој прашања по финансиско сметководство за 1 колок.?? Ај ако има нека ми пиши пп ке му дадам маил:smir:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колеги има некој прашања по финансиско сметководство за 1 колок.?? Ај ако има нека ми пиши пп ке му дадам маил
Има во Либро, а ако некој има плус прашања нека ни ги прати на сите :pipi:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
дознав една нова вест за макро а и мислам дека на сите ќе ви се допадне:)денес едно девојче од трета кажуваше на еден колега да ги учи тие прашањата професорот што ги дава и дека НА КОЛОКВИУМ СЕ ПАЃАЛЕ ОД ТИЕ ПРАШАЊА ПОВЕЌЕ ОД ПОЛА.тоа значи дека имаме голема шанса да положиме со нив:):vozbud:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
дознав една нова вест за макро а и мислам дека на сите ќе ви се допаднеденес едно девојче од трета кажуваше на еден колега да ги учи тие прашањата професорот што ги дава и дека НА КОЛОКВИУМ СЕ ПАЃАЛЕ ОД ТИЕ ПРАШАЊА ПОВЕЌЕ ОД ПОЛА.тоа значи дека имаме голема шанса да положиме со нив
You made my day :cuc:
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Kolegi, za makro e opsto poznato deka 70% od prasanjata se od domasnite sto ni gi dava...ama sto ke pravime so mikro? :S mene mi izgleda kako da ke bide najtezok kol.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom