Економски факултет (reloaded)

Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Кога е увид организациско ?
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Колеги некој да ме насочи на кој тип задачи да се акцентирам повеќе за втор колоквиум по Осигурување? Фала :)
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Колеги некој да ме насочи на кој тип задачи да се акцентирам повеќе за втор колоквиум по Осигурување? Фала :)
Драге е непредвидлив во принцип и некогаш знае да даде изведувања и задачи, некогаш само задачи, така да не може да идеш без извежбани изведувања или задачи. Знам за втор дека има мерак да ги дава задачите со контраосигурување и оние со премија, така да можеш да обрнеш повеќе внимание конкретно на тие примери и секако да ги изнавежбаш изведувањата.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Ако си одел на предавања, пролистај ги и изведувањата од час, затоа што кај нас на втор колоквиум (лани) даде изведување од тетратка, кое дури и ни го назначи дека е важно, па баш и ми беше обележано, а беше едно од полесните :)
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
Која и е асистентка на Весна Буцевска ?
Колега/колешке а ја имаш ли програмата E-views по економетрија?Aко да пиши ми во порака да ти пуштам меил ако можеш да ми ја пратиш
 
Член од
16 април 2013
Мислења
20
Поени од реакции
4
здраво да замолам може ли некој актуарските таблици да ми ги слика и да ми ги прати, ми требаат конкретно оние кај со ги има комутативните фактори Dx,Mx,Nx ???? фала однапред
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Меѓународна економија - испит, прв пат одам сега паднав на втор колоквиум. Ме интересира која е тежината на прашања, да втор имаше доста зезнати, се вртат ли исти прашања од колоквиумите, на кои теми најмногу да се обрне внимание?

Стварно не фер излезе ова, пушти некои на поправен (усно испрашување) и со 19 поени, или испод 23.5 што имат, тотално некоректно од нејзина страна, толку од тоа дека се дистанцира од привилегии, ама грешка сум бил.
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Колега/колешке а ја имаш ли програмата E-views по економетрија?Aко да пиши ми во порака да ти пуштам меил ако можеш да ми ја пратиш
Вонредна сум.Да ти кажам искрено незнам ни за што точно ме прашуваш.Набавив од Либро некои скрипти, некои испитни задачи....
Тешко ми оди ова.Ако сакаш во инбокс ке ти оставам мој телефон да се чуеме[DOUBLEPOST=1400482923][/DOUBLEPOST]
Вонредна сум.Да ти кажам искрено незнам ни за што точно ме прашуваш.Набавив од Либро некои скрипти, некои испитни задачи....
Тешко ми оди ова.Ако сакаш во инбокс ке ти оставам мој телефон да се чуеме
П.С. Мислиш на ЦД-то ??
 
Член од
18 март 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Резултати еколошки менаџмент да не има ?
 
Член од
14 март 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Колеги, некој да не знае кога ќе бидат истакнати оценки социологија? :)
 
Член од
18 март 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Некој искуство со организациско однесување на испит ?
[DOUBLEPOST=1400702656][/DOUBLEPOST]Знае некој колку е казна за задоцнето пријавување испит електронски? Благодарам однапред
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Требаше да се носат пријави и уплатници за испитиве, така? Се збунив нешто... :unsure:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Требаше да се носат пријави и уплатници за испитиве, така? Се збунив нешто... :unsure:
Ако си паднала на втор не треба, ти важат пријавите и уплатницата за испит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom