Економски факултет (reloaded)

Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
Управување со резултати има скратено нешто за испит ? И на што да се обрне највеќе внимание? :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Κолеги ајде аκо може неκое советче за Маρκетинг менаџмент испит? Што κаκо се паѓа и дали може да се најдат задачите негде?
Благодаρам однапρед! :)
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
економски системи и глобализација има резултати?
 
Член од
18 март 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Колеги ај ве молам некој ако знае да ми каже како се процедурите доколку сум задоцнила да пријавам електронски испит во јунска испитна сесија? Дали може да се плати некоја казна, или нема да ми дозволат да го полагам ? :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Ве молам помогнете ако може да се среди нешто не време, Благодарам однапред
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Колеги ај ве молам некој ако знае да ми каже како се процедурите доколку сум задоцнила да пријавам електронски испит во јунска испитна сесија? Дали може да се плати некоја казна, или нема да ми дозволат да го полагам ? :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Ве молам помогнете ако може да се среди нешто не време, Благодарам однапред
Епа на студентски прашања, електронското заврши. Мислам се плаќа казна од 400 денари за еден непријавен испит, али најарно појди распрашај се.
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
29
Поени од реакции
18
Зимскиот семестар многу луѓе заборавивме да го пријавиме вториот колоквиум или така нешто и не мораше да се плаќа казна затоа што бевме многу и не пуштија така. Сега една колешка плати казна , оди прашај прво и замоли ги да ти го пријават, 2 секунди работа е . Ако не , мислам дека беше за секој предмет сега по 500 ама не сум сигурна .
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Има некој искуство со поправен втор колоквиум економски системи и глобализација ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Се паѓат прашања од прв и втор колоквиум Меѓународна економија на испит? И од кој дел дава најмногу прашања, ме интересира како изгледа испитот, од која тема колку прашања дава, која најмногу е застапена? Некако мислам дека по двата колоквиума што ги поминав (паднав на втор) најмногу и значат темите за ЕУ и Билансот на плаќања.
 
G

grande-juve

Гостин
Било какви информации за Државна Регулација кај Трајко Славески. Од кај е најдобро да се учи, прашањата какви му се(заокружување, раскажување) и слични работи... И за Економетрија, дали на компјутер е испитот, и кои теми се најважни? Последни испити ми се, не можев да идам на тие предавања и секоја сугестија ми значи :)

Се паѓат прашања од прв и втор колоквиум Меѓународна економија на испит? И од кој дел дава најмногу прашања, ме интересира како изгледа испитот, од која тема колку прашања дава, која најмногу е застапена? Некако мислам дека по двата колоквиума што ги поминав (паднав на втор) најмногу и значат темите за ЕУ и Билансот на плаќања.
Тоа што даваше на колоквиуми, тоа и на испит, од цел материјал шара, може за нијанса од Биланс на плаќања поише прашања дава...
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
а може некој да ги пише прашањата меѓународна од прв колоквиум ако не му е тешко?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
статистика кои теми не требаше да се учат? :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
12 и 14 не треба секако и таа за веројатност општо што е не треба...ваљда трета е... Исто не треба и за 3 вида распореди, не ми текнува кои беа, униформен беше едниот и тие 2 после него мислам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom