Економски факултет (reloaded)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
За некој што полагаше меѓународна економија истата ден до 1 беше и те како негативно искуство Социологија, со оглед на тоа што само прашањата ги читав, книгата еднаш ја поминав, ама оди запамти нешто покрај друг тежок предмет што го имаш за полагање, а и реално книгата е срање напишана.
Same here. Јас не ја ни отворив книгата, прашањата и со непрочитано не беа нешто тешки, али сепак, посакувам да не си играв еци-пец на повеќето.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
24
Поени од реакции
6
Same here. Јас не ја ни отворив книгата, прашањата и со непрочитано не беа нешто тешки, али сепак, посакувам да не си играв еци-пец на повеќето.
Незнам и јас не ја прочитав книгата ама прашањата ми се видоа ептен онака лесни... по логика ги одговорив сите, па сега што ќе биде ќе видиме :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Луѓе иден студент сум во Скопје на Економски факултет. Како оди запишувањето на отсекот сметководство и ревизија и дали се бараат многу бодови. Фала однапред. :)
Бараат помалку него на финансиски менаџмент.
Јас кога се запишував сметководство мислам дека заклучно 86 или 87 влегоја државна, а финансиски менаџмент заклучно со 92 поени државна. Све зависи од тоа колку студенти сте и просекот колкав е.
Same here. Јас не ја ни отворив книгата, прашањата и со непрочитано не беа нешто тешки, али сепак, посакувам да не си играв еци-пец на повеќето.
Ако примети професорот имаше некои прашања "менато" од прашањата. Ако во прашањата шо ги имавме беше зборот "најмногу" на колоквиумот се бараше "најмалку" :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.238
Бараат помалку него на финансиски менаџмент.
Јас кога се запишував сметководство мислам дека заклучно 86 или 87 влегоја државна, а финансиски менаџмент заклучно со 92 поени државна. Све зависи од тоа колку студенти сте и просекот колкав е.

Ако примети професорот имаше некои прашања "менато" од прашањата. Ако во прашањата шо ги имавме беше зборот "најмногу" на колоквиумот се бараше "најмалку" :D
Фала за инфото... Гледам лани влегле со 72 бодови..И како оди тоа со оценка на матура бодувањето
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Фала за инфото... Гледам лани влегле со 72 бодови..И како оди тоа со оценка на матура бодувањето
Со 72 државна квота? Чудно некако.

А, со матурата, успехот од матурата ти е вкупно 40 бодови(20 екстерно,16 интерно и 4 проектна)-максимум. На линков имаш калкулатор да си пресметаш.
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Kolegi, ve molam spodelete esejski prasanja po ekonomski razvoj sto gi vrtel najcesto !!
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Kolegi, ve molam spodelete esejski prasanja po ekonomski razvoj sto gi vrtel najcesto !!
1.Monetaren model 663 2.Teorija na multinacionalna korporacija 766 3.Model na rast preku uvoz na kapital 783 4.Avstriska skola 400 5.Endogen model na rast 369 6.Kob-Daglasova proizvodna funkcija 303 7.Strategija na izvozno voden rast 643 8.Teorija na sumpeter 9.Modelot na Solou, 10.Hipotezata na Gersenkron i 11.Devizen kurs
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Статистика брзо даваа резултати нели? Утре може да имаТ? :D
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
За првиот колоквиум ги објавија одма наредниот ден. А денес на полагање асистентката кажа дека ќе има резултати во тек на неделата, заедно со конечни оцени. Малку сме, па би требало брзо да ги објават :)
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
А со колку поени ќе се положува вториов колоквиум по статистика? Дали некој знае?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Некој да не продава книга Финансиски пазари и институции?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Која и е асистентка на Весна Буцевска ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom