Економски факултет (reloaded)

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Беше некој денес на Организациско да каже што како ќе биде? Само една група има за предавање?
Две групи ќе има, едната за 3 година и 1 година Менаџмент и Финансиски у пон 14-16 А1 и 12-14 А1, оваа група ќе ја предава Дракулевски. Другата е за сите останати у среда 10-12 и петок 12-14 и ќе ја предава Леонид.
Иначе најмалце 67% на колоквиумиве мора за 6-ка:cautious:. И порано било така или?
И ќе има 20-30 прашања на испит од кои 4-5 отворени...така да изгледа е потешко од прошливе години, па се мислам да се префрлам на социологија, форумџии што викате вие?
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Секогаш најавувал дека ќе мора 67% за шестка и на крајот се случува да положиш со 50 бода, па дури и помалку, бидејќи јас кога го имав пред две години, буквално сите имаа право да го полагаат и вториот, без разлика колку бодови имале на првиот. А оценките се друга приказна, ги става од ракав. Сето ова се однесува за Дракулевски, овој Леонид не предаваше тогаш :)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Две групи ќе има, едната за 3 година и 1 година Менаџмент и Финансиски у пон 14-16 А1 и 12-14 А1, оваа група ќе ја предава Дракулевски. Другата е за сите останати у среда 10-12 и петок 12-14 и ќе ја предава Леонид.
Иначе најмалце 67% на колоквиумиве мора за 6-ка:cautious:. И порано било така или?
И ќе има 20-30 прашања на испит од кои 4-5 отворени...така да изгледа е потешко од прошливе години, па се мислам да се префрлам на социологија, форумџии што викате вие?
А за κнигата исто κе биде κаκо до лани,таа сκρиптата и κнигата лудеρство?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Супер предмет , лесен ... цел материјал е 160 страни , Методија Несторовски го предава, пишува колку точни одговори има на секое прашање , така да ако не си го земал предметов ти го препорачувам :)

Од него само полесен е англиски , барем според мене :)
Не бара присуство, така? :)

И дали некој знае дали можам да запишам 5 предмети семестаров, со оглед на тоа што имам 4 задолжителни и ми носат 29 кредити, сакам 5ти изборен да запишам со 6 кредити, што е во границата од 35 кредити. Имал некој вакво исуство?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Да не сака некој да купи книга Политика на технолошки развој, нова неотворена, ти ја отвараш она сама се затвара :D нека пише некој ако е заинтересиран ке напраиме бомба цена :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не бара присуство, така? :)

И дали некој знае дали можам да запишам 5 предмети семестаров, со оглед на тоа што имам 4 задолжителни и ми носат 29 кредити, сакам 5ти изборен да запишам со 6 кредити, што е во границата од 35 кредити. Имал некој вакво исуство?
Можеш, и јас истото ќе го направам. :)
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
Колеги ако презапишувам предмет во летен семестар (Статистика) дали треба и изборен да избереме? Втора година сум, минатиот летен семестар имав 1 изборен, дали сега треба 2 да имам?
Дали треба овој семестар еден презапишан, еден изборен или грешка сум?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Ми требаат книги по менаџмент на мал бизнис и менаџмент на човечки ресурси :D Доколку продава некој нека ме извести на пп :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Статистика кај Калина се учи од нејзиниот учебник, или од на Славе/Драган? Или сеедно?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Колеги ако презапишувам предмет во летен семестар (Статистика) дали треба и изборен да избереме? Втора година сум, минатиот летен семестар имав 1 изборен, дали сега треба 2 да имам?
Дали треба овој семестар еден презапишан, еден изборен или грешка сум?
Ќе го презапишеш Статистика на местото од некој изборен што ќе мора го отфрлиш. Пример, ако овој семестар сега имаш 3 задолжителни и 1 изборен, ти ќе имаш 3 задолжителни и Статистика наместо изборниот.

Статистика кај Калина се учи од нејзиниот учебник, или од на Славе/Драган? Или сеедно?
Чим си кај Калина, тогаш од нејзиниот учебник. Тој од Славе мислам дека се разликува на многу места и не ти е потребен.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Не бара присуство, така? :)

И дали некој знае дали можам да запишам 5 предмети семестаров, со оглед на тоа што имам 4 задолжителни и ми носат 29 кредити, сакам 5ти изборен да запишам со 6 кредити, што е во границата од 35 кредити. Имал некој вакво исуство?

Не е морално , знаеше да пушти некое списоче , али како и да е досадно е на предавање кај него :)
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
Ќе го презапишеш Статистика на местото од некој изборен што ќе мора го отфрлиш. Пример, ако овој семестар сега имаш 3 задолжителни и 1 изборен, ти ќе имаш 3 задолжителни и Статистика наместо изборниот.
Ок, а имам право некако изборен да изберам? На пример 2 задолжителни и статистика (на место на изборен) и изборен од тековниот семестар? Тоа би биле 32 кредити мислам, 4 предмети...(да не дојдам во ситуација понатака случајно да ми фалат кредити)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom