Економски факултет (reloaded)

Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Колку кредити по семестар може да се запишат. Нели имаше некое правило за студенти над 8,5 просек да можат да запишат повеке кредити во еден семестар. Ми остана еден од лани треба да го презапишам па се прашувам дали може 5 предмети да слушам, нели да не си истиснувам еден редовен за понатаму. Ај ке ве молам ако некој знае нешто за ова да ми каже.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Некој добар изборен предмет за Е-бизнис? Првиот ми е англиски јазик.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Колку кредити по семестар може да се запишат. Нели имаше некое правило за студенти над 8,5 просек да можат да запишат повеке кредити во еден семестар. Ми остана еден од лани треба да го презапишам па се прашувам дали може 5 предмети да слушам, нели да не си истиснувам еден редовен за понатаму. Ај ке ве молам ако некој знае нешто за ова да ми каже.
Да, тоа уште важи, доколку имаш просек над 8,5 можеш да запишеш до 40 кредити во еден семестар.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Старешини..ај ак сакате цела документација и потребни работи за уписиве заутре и позаутре да ми ја кажите? :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Некој добар изборен предмет за Е-бизнис? Првиот ми е англиски јазик.
Основи на е бизнис, ќе ти помогне многу за понатака, ќе ти даде една добра основа. Сашо Јосимовски е професор.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Aj od postarite kolegi,dajte prasanja za Upravuvacko Smetkovodstvo i Upravuvanje na sistemi
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво дечки

Се запишав на Финансиски менаџмент.
Е сега ако може некој да ми каже кој од изборните предмети се најдобри за да се изберат би му бил благодарен :D
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Дечки да ве прашам вака: Кој е најлесен од следниве 3 предмети, и на кој лесно се поминува:
1.Деловна етика
2.Еколошки менаџмент
3.Основи на е-бизнис
Бидејќи на денот на уписот треба да одберам еден од овие, ве молам да ми споделите искуство!
Благодарам
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Здраво дечки

Се запишав на Финансиски менаџмент.
Е сега ако може некој да ми каже кој од изборните предмети се најдобри за да се изберат би му бил благодарен :D
Стандард изборни што се земаат се ТРГОВСКИ ПРАВО или АНГЛИСКИ ЈАЗИК 1. И двата се многу лесни големи шанси со малку учење да извадиш 9 или 10 (за положување само нема проблем).
ДЕЛОВНА ЕТИКА -убер досаден , напамет учење не се разбира ништо ама пак имаш малку материјал .
ОСНОВИ НА Е-БИЗНИС- доста интересен предмет , имаш вежби секоја недела кои се интересни и плус пола оценка ти е од нив. Матрејалот е многу лесен и не е многу обемен , е сеа дали ти оде англиски...
ДЕМОГРАФИЈА-исто така многу лесен , 70 страни колоквиум, само мислам дека за да имаш добра оценка по овој предмет треба да си редовен на предевања.

ЕКОЛОШКИ МЕНАЏМЕНТ-иако го сметаат за лесен имам колеги кои ептен заглавија со него и им беше доста тежок за разлика од другиве изборни кои без проблем им беа положени.
Углавном тоа е тоа
--- надополнето: 28 август 2012 во 19:11 ---
Дечки да ве прашам вака: Кој е најлесен од следниве 3 предмети, и на кој лесно се поминува:
1.Деловна етика
2.Еколошки менаџмент
3.Основи на е-бизнис
Бидејќи на денот на уписот треба да одберам еден од овие, ве молам да ми споделите искуство!
Благодарам
Деловна етика не ти треба ке се нервираш само, еколошки менаџмент не знам баш. Е-бизнис ти е најдобро оди си редовно на вежби поднаучи го малку материјалот за колоквиум и нема шанса да не поминеш.
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Стандард изборни што се земаат се ТРГОВСКИ ПРАВО или АНГЛИСКИ ЈАЗИК 1. И двата се многу лесни големи шанси со малку учење да извадиш 9 или 10 (за положување само нема проблем).
ДЕЛОВНА ЕТИКА -убер досаден , напамет учење не се разбира ништо ама пак имаш малку материјал .
ОСНОВИ НА Е-БИЗНИС- доста интересен предмет , имаш вежби секоја недела кои се интересни и плус пола оценка ти е од нив. Матрејалот е многу лесен и не е многу обемен , е сеа дали ти оде англиски...
ДЕМОГРАФИЈА-исто така многу лесен , 70 страни колоквиум, само мислам дека за да имаш добра оценка по овој предмет треба да си редовен на предевања.

ЕКОЛОШКИ МЕНАЏМЕНТ-иако го сметаат за лесен имам колеги кои ептен заглавија со него и им беше доста тежок за разлика од другиве изборни кои без проблем им беа положени.
Углавном тоа е тоа
--- надополнето: 28 август 2012 во 19:11 ---


Деловна етика не ти треба ке се нервираш само, еколошки менаџмент не знам баш. Е-бизнис ти е најдобро оди си редовно на вежби поднаучи го малку материјалот за колоквиум и нема шанса да не поминеш.
А да не се учи на англиски ова е-бизнис?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Здраво на сите!!!​
Дајте идеја за дипломска работа од областа на Маркетингот....​
Фала однапред :)
Поздрав :);)
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Дечки да ве прашам вака: Кој е најлесен од следниве 3 предмети, и на кој лесно се поминува:
1.Деловна етика
2.Еколошки менаџмент
3.Основи на е-бизнис
Бидејќи на денот на уписот треба да одберам еден од овие, ве молам да ми споделите искуство!
Благодарам
Еколошки ти е краток предмет 120 страни,ама стилот на кој е напишан е тежок,така да споро е учењето.И кога ке го научуш ,ке ти стави слаба оценка ако си го раскажуваш по твое. Мора како он што напишал...Така да зимај го Еколошки само ако немаш избор. :D
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Дали им беше дозволено на апсолвентите кои имаат презапишано еден предмет да го запишат заедно со другите предмети за да не запишуваат дополнителен 9ти семестар за само еден предмет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom