Економски факултет (reloaded)

Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Zdravo, dali kaza nesto upravuvacko smetkovodstvo za spustanje na granica, pri bidejki ima mnogu padnati, i dali tie sto ne go polizile kolokviumot so 50 odat na cel ispit, a ako moze nekoj da kaze kakov e ispitot.Pozdrav.
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Zdravo, dali kaza nesto upravuvacko smetkovodstvo za spustanje na granica, pri bidejki ima mnogu padnati, i dali tie sto ne go polizile kolokviumot so 50 odat na cel ispit, a ako moze nekoj da kaze kakov e ispitot.Pozdrav.
Ќе може да се оди на втор но да ги надополниш изгубените бодови
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
moze nekoj da mi kaze dali praksata e zadolzitelna i dali i kade ima informacii za toa ...txn
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
moze nekoj da mi kaze dali praksata e zadolzitelna i dali i kade ima informacii za toa ...txn
Праксата не е задолжителна, дури од другата година ќе биде воведена задолжителна пракса...сега доброволно си е тоа :)
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
А може ли мене некој да ми каже за Менаџмент, многу ли е потежок, вториот колоквиум од првиот? Имаме мн помалку време за учење на 20ти е веќе колоквиумот, паника ме фаќа, а ако е потежок од првиот јас незз што да кажам со оглед на тоа што во втората група кај мене беа НАЈЗАЗБУТАНИТЕ набројуванки, од истражувања од безвезни работи сосема. Ај ве молам некој со искуство?
Тенкс однапред
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Има кажано нешто проф. по макроекономија за стручен труд, или некој колега од лани што правел да сподели како било?:)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Има кажано нешто проф. по макроекономија за стручен труд, или некој колега од лани што правел да сподели како било?:)
Нема стручен труд колешке по Макроекономија... така кажа професорот на предавање , и рече како замена на стручниот труд се прашањата што ги дава
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Нема стручен труд колешке по Макроекономија... така кажа професорот на предавање , и рече како замена на стручниот труд се прашањата што ги дава
А јас си рачунав една повисока оцена.. :place: А за прашањата, од колку теми ги имаш толку поени плус ќе ти даде или? Фала колега :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
А јас си рачунав една повисока оцена.. :place: А за прашањата, од колку теми ги имаш толку поени плус ќе ти даде или? Фала колега :)
Е и јас си рачунав ама ништо :) по еден поен носат тие нели , ..колку имаш , толку и поени ќе си добиеш.
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
А може ли мене некој да ми каже за Менаџмент, многу ли е потежок, вториот колоквиум од првиот? Имаме мн помалку време за учење на 20ти е веќе колоквиумот, паника ме фаќа, а ако е потежок од првиот јас незз што да кажам со оглед на тоа што во втората група кај мене беа НАЈЗАЗБУТАНИТЕ набројуванки, од истражувања од безвезни работи сосема. Ај ве молам некој со искуство?
Тенкс однапред
Па да ти кажам потежок е ама не е многу различен од првиот, е сега ова ти е според моја проценка како беше лани, и еден совет од мене повеќе фокусирај се на набројуванките од корпоративно, последната тема, лани имаше многу прашања од таму.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Добро никој не знае за МСС дали може условно да се оди на втор,со надополнување или сл...
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Да не кажала нешто порофесорката англиски за вториот проект што треба да се прави ?
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Добро никој не знае за МСС дали може условно да се оди на втор,со надополнување или сл...
одма после колоквиум на прв час професорот рече дека ќе пушти некои колеги кои беа присутни на предавањето (а бевме макс. 15 луѓе), као демек награда за присуството (кое е инаку катастрофа) од тој час, не' прочита кои сме и забележа во списокот. (инаку јас си бев на предавање чисто од респект спрема Блажо xD)
професорот е "налутен" оти посетеноста и интеракцијата на предавања е никаква, па ако го фатиш на добро расположение во канцеларија најдобро би било таму да си прашаш да те пушти...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom