Економски факултет (reloaded)

Член од
14 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ќе може ли некој да ми каже отприлика какви прашања има на колоквиум економија? Дефиниции има ли?
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
22
Поени од реакции
0
дели некој знае кога ќе бидат колоквиумите по сметководство и трговско право?
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колега пазари, заклучно со 8ма без 7ма, најсигурно...

П.С. Една колешка ми кажа била нешто на консултации кај макро кај Трајко и и рекол дека 40% од колоквиумот ќе бил на надополнување, моето прашање е... ДАЛИ Е НОРМАЛЕН???????????????????????????????????????
Не верувам :)
--- надополнето: Oct 14, 2011 4:40 PM ---
Финансиски пазари до кај треба ? со 7 или без 7 ма ???
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Микроекономија има ли прашања од Либро и дали од тие евентуално може да се падне нешто на колоквиум? Некој да не знаиТ? :)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Колеги се вртат ли истите прашања по банкарски менаџмент? Можам ли да положам само со прашањава од Либро?:cautious:
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Кои подточки не се за учење по Економија на инвестиции?
глава 3(2.1); глава 4 (1, 2.3; 2.4; 3); глава 5 (8.1; 8.3; 9); глава 7 (9); глава 10 (2.2; 2.4; 3.2; 3.3; 3.4; 3.5); глава 13 (4); глава 14 (3 i 5)
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
27
Поени од реакции
0
Kolegi nekoj da mi kaze po koj princip da ucam Strategiski menadzment ,ili ako ima prasanja da mi gi prati?
 
Член од
15 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ve molam moze li da mi odgovori nekoj URGENT kade se naogja amfiteatar 3 na ekonomski i dali bifeto raboti i vo sabota? ;)
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Ve molam moze li da mi odgovori nekoj URGENT kade se naogja amfiteatar 3 na ekonomski i dali bifeto raboti i vo sabota? ;)
Дали работи бифето незнам, ама би требало денес имаат постдипломците настава, незз тоа а амфитеатар 3.... Па кога ќе влезеш во факултет, има скали од лево и десно, ти одиш по десните и кога ќе се искачиш, лево, одма до таблото во боја што е, одма таа врата е амфитеатар 3, а во осталом и пишува на него... Слаба сум во објаснување, ама веројатно ќе се снајдеш...:)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Колеги се вртат ли истите прашања по банкарски менаџмент? Можам ли да положам само со прашањава од Либро?:cautious:
Па јас лани кога го полагав се наоѓаше по некое прашање од тие од либро ама небеа доволни за положување :unsure:Во секој случај очекувај прашања за кои ке се чудиш од каде се извадени :confused:
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Ве молам некој ако знае датум кога се полага прв колоквиум МАКРОЕКОНОМИЈА и БАНКАРСТВО, а и до која страна треба да се учи?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Kolegi, ima marketing nesho prasanja u libro/zoki? Cisto onaka da razgledam so tip na prasanja dava, da ne se iznenadam na kolokvium.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom