Економски факултет (reloaded)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
23
Здраво, може ли некој што оди на часови кај проф. Петар да ми пише порака или некој што е сега втора а одел ?!.. Ви благодарам однапред(y)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ке почнувам со турбо учење па некој да ми каже до каде се првите колоквиуми по Економија на инвестиции, Банкарство и Меѓународни финансии? И ако има нешто скратено по истите(освен по Економија на инвестиции).
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.632
Поени од реакции
2.784
Колеги ќе може да ми кажете до каде предаде минатата недела Теорија на организација и Маркетинг-менаџмент, и до каде ке бидат првите колоквиуми? Фала многу.
Teorija na organizacija so se 6ta tema zaklucno a mark-men go neam poso nova programa sum :)
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Ке почнувам со турбо учење па некој да ми каже до каде се првите колоквиуми по Економија на инвестиции, Банкарство и Меѓународни финансии? И ако има нешто скратено по истите(освен по Економија на инвестиции).
Ekonomija na investicii prviot kolokvium e do osma glava-zaklucno so nea.
--- надополнето: Oct 17, 2011 10:15 PM ---
Колеги, ми треба таки фити економија,дали има копија во Либро,или не е препорачливо со копијата на предавање? ако шитка некој да ме исконтактира!
Ekonomija ne e potrebna originalna kniga na predavanje i mora da ja ima vo Libro.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Колеги, ќе може ли некој темелно да ми објасни се за Англиски јазик 1? Сигурен сум дека ова е веќе прашано и одговорено, но јас не знам да го користам search-от на овој форум, а и многу е голема темата за да листам страни. Немам време да одам на факс, а и терминот на предавањата по англиски воопшто не ми одговара. Ќе може ли некој да ги објасни стварите како:
Дали е подобро на испит или колоквиум? Која книга и во либро ја има ли? За колку време се учи? Треба ли да правам некои семинарски, дава ли поени од присуство...?
И се друго го немам наведено, а е битно.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Колеги да ве прашам , 2ра година сум и ги презапишав математика и сметководство и сеа прашањето ми е ... дали ќе треба пак потписи да земам или ?
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Колеги да ве прашам , 2ра година сум и ги презапишав математика и сметководство и сеа прашањето ми е ... дали ќе треба пак потписи да земам или ?
Немаш потреба да земаш потписи вонредни студенти и студенти што презапишуваат не земаат потписи !
 
Член од
31 август 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
Колеги, ќе може ли некој темелно да ми објасни се за Англиски јазик 1? Сигурен сум дека ова е веќе прашано и одговорено, но јас не знам да го користам search-от на овој форум, а и многу е голема темата за да листам страни. Немам време да одам на факс, а и терминот на предавањата по англиски воопшто не ми одговара. Ќе може ли некој да ги објасни стварите како:
Дали е подобро на испит или колоквиум? Која книга и во либро ја има ли? За колку време се учи? Треба ли да правам некои семинарски, дава ли поени од присуство...?
И се друго го немам наведено, а е битно.
Англиски е нова професорка, иначе матичен факултет и е филолошки билјана се вика и е ок, али секој час праќа списоци, а откога ќе се потпишеш можеш комотно да си излезеш, она вика дека списоците се за неа, ни даде нешто за дополнителни поени за до крај на месецов, не е задолжително, али вика дека ќе ги додаде тие поени на поените од колоквиум, а се работи за промовирање на производ и и треба да биде страна-страна и пол. Колоквиумот е закажан на 5 ноември. Книгата е на Љиљана Стевановиќ Анческа и во либро ти е околу 70 ден а на ново е околу 600. Ако ти треба нешто прашај слободно.
 
Член од
11 февруари 2011
Мислења
25
Поени од реакции
4
Колеги да не кажа Стратегиски менаџмент која дата ќе биде колоквиумот?
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Англиски е нова професорка, иначе матичен факултет и е филолошки билјана се вика и е ок, али секој час праќа списоци, а откога ќе се потпишеш можеш комотно да си излезеш, она вика дека списоците се за неа, ни даде нешто за дополнителни поени за до крај на месецов, не е задолжително, али вика дека ќе ги додаде тие поени на поените од колоквиум, а се работи за промовирање на производ и и треба да биде страна-страна и пол. Колоквиумот е закажан на 5 ноември. Книгата е на Љиљана Стевановиќ Анческа и во либро ти е околу 70 ден а на ново е околу 600. Ако ти треба нешто прашај слободно.
И јас имам прашање... :) Дали тие поени ќе ваѓат доколку директно одам на испит... Ми се поклапа еден редовен со изборниов и немам намера два да полагам... Дали спомна за тие што ќе се на испит, нешто?
 
Член од
31 август 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
иде ли некој моментално на часови кај милан за економска математика 1 год
--- надополнето: Oct 18, 2011 3:18 PM ---
И јас имам прашање... :) Дали тие поени ќе ваѓат доколку директно одам на испит... Ми се поклапа еден редовен со изборниов и немам намера два да полагам... Дали спомна за тие што ќе се на испит, нешто?
не рекла ништо стриктно дека поените не важат на испит, само рече дека ќе ги додаде на колоквиумот.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Колеги до кога треба да се пријави колоквиумите за економија,сметководство и математика?
 
Член од
31 август 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
Колеги до кога треба да се пријави колоквиумите за економија,сметководство и математика?
не се пријавува само си гледаш според бр на индекс во која просторија си но тие податоци уште не се истакнати
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Финансиски пазари и институции, дали користат прашањата од Либро?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom