Економски факултет (reloaded)

Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Moже ли некој да сподели некоја информација околу англиски 1 ?мислам да не има некој прашања од претходната година или во врска со времинања кои треба да се учат..
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
на факс има список за заверка на семестар по години да не знае некој кога е за прва година од кој до кој ден
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
на 11-12 мислам дека беше за прва година за заверка на семестар
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Може некој да напише све што е скратено по Ф.П.И. за втор колоквиум.
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
Дали може уште да се пријавуваат испити со таксени марки ?
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Дали може уште да се пријавуваат испити со таксени марки ?
Нема веќе таксени марки.Туку ти даваат уплатница и ги уплатуваш во банка.
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
И ми наплатија провизија по 15 ден од уплатница. Лоповлук бре... Таксена марка си беше чиста работа. Само стап за нив:sakas_ust
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
И ми наплатија провизија по 15 ден од уплатница. Лоповлук бре... Таксена марка си беше чиста работа. Само стап за нив:sakas_ust
Епа толку е. Може и по 20 негде земаат.
Туку... мене тетките на студентски денеска ме изнервираа. Не беше нивна работа средувањето на документи? Мислам дека за тоа ги плаќаа, а може и грешам...
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Епа толку е. Може и по 20 негде земаат.
Туку... мене тетките на студентски денеска ме изнервираа. Не беше нивна работа средувањето на документи? Мислам дека за тоа ги плаќаа, а може и грешам...
И мене ме изнервираа ако мислиш на она со лепењето на уплатниците.Ептен го тупат :mad: :(
И ме интересира колку пари сега треба за заверка на семестар?????
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Епа толку е сегде. Може и по 20 негде земаат.
Туку... мене тетките на студентски денеска ме изнервираа. Не беше нивна работа средувањето на документи? Мислам дека за тоа ги плаќаа, а може и грешам...
Грешиш. Нивната работа е да фатат корења на тоа столиците, да си испијат кафенце, по некој лаф муабет да напраат и да те изнервираат колку што можат повеќе. Не смеат многу да се движат да не добијат запалење на мускули. Смрт ми е кога треба да поднесувам пријави и заверувам семестар. Кога ќе влезам таму имам некоја чудна потреба да бидам вулгарен, а важам за мирен момак:). Последниов пат добра беше таа, ми даде хефталица, морам да ја пофалам:). Мора да се воведе електронско плаќање и електронско пријавување на испити на факултетов, иначе ќе се најде некоја будала ќе ги дигне на клоци сите таму.

Знам дека на некои им наплаќаа и по 25 ден провизија. Освен ако не ме лажеле. Намалена партиципација... мижи асан да ти баам. Пак ни ги земаат истите пари.

Интересен е студентскиов живот.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
И мене ме изнервираа ако мислиш на она со лепењето на уплатниците.Ептен го тупат :mad: :(
И ме интересира колку пари сега треба за заверка на семестар?????
И за то пари требет? :|
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
И мене ме изнервираа ако мислиш на она со лепењето на уплатниците.Ептен го тупат :mad: :(
И ме интересира колку пари сега треба за заверка на семестар?????
Само семестрален лист и уплатница од 50 ден.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
што пари е тој листот
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Грешиш. Нивната работа е да фатат корења на тоа столиците, да си испијат кафенце, по некој лаф муабет да напраат и да те изнервираат колку што можат повеќе. Не смеат многу да се движат да не добијат запалење на мускули. Смрт ми е кога треба да поднесувам пријави и заверувам семестар. Кога ќе влезам таму имам некоја чудна потреба да бидам вулгарен, а важам за мирен момак:). Последниов пат добра беше таа, ми даде хефталица, морам да ја пофалам:). Мора да се воведе електронско плаќање и електронско пријавување на испити на факултетов, иначе ќе се најде некоја будала ќе ги дигне на клоци сите таму.

Знам дека на некои им наплаќаа и по 25 ден провизија. Освен ако не ме лажеле. Намалена партиципација... мижи асан да ти баам. Пак ни ги земаат истите пари.

Интересен е студентскиов живот.
Двете болдирани некако ми имаат смисла заедно така, како да би се однесувале на една иста личност. Ме насмеа да си жив и здрав :pos:
Завршниов цитат ти е на место.

Он топик - ништо не разбрав за заверување семестатр, не плаќаме сега рата? Ај некој нека ми направи услуга и нека наброи СЕ што ни треба за заверка, листови, уплатници.. (ако има за плаќање да си завршам на друго место, општо познато е дека во банките на факултет е лудница).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom