Економски факултет (reloaded)

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.083
Помош,помош,помош..ИТНО!!!

Гледам дека сум направил најаматерска грешка на цел свет,положив 26 предмети и ми останаа уште 4 предмети(без ДИПЛОМСКА). Овој семестар запишав само 2,мислев дека со 30 може да се дипломира. Прашањето е: Дали може на некој начин да ги убедам тетките на студентски да ми запишат +1 предмет у iKnow-от,а за сето тоа уредно да си платам казна,па да иам рок у август да го полагам? Ајде некој постар/поискусен ако има го замолувам да ми каже нешто,дека ако треба до јануар да седам само за уште 1 предмет ќе си ја ставам јамката..
Не верувам. Ќе мораш да запишеш во септември семестар со 1 предмет, најди некој лесен. За дипломска ти требаат 31 положен предмет и 237 кредити. Ако немаш земено англиски јазик 1,земи го тој.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
: Некој што бил во нлб на пракса да сподели искуство во инбокс или тука, каде и како аплицирал (онлајн или физички во некоја филијала), како поминал извршувајќи ја праксата и тн., однапред благодарам.
 
Член од
15 јануари 2018
Мислења
13
Поени од реакции
17
Help !!!
Mi treba tema za diplomska nekoj kreativec da predolzi
offf se mislam veke edna nedela za tema samo, koga pa ke ja napraam
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
25
Поени од реакции
3
Има ли некој што студира сметководство и ревизија или финансиски менаџмент ?Ако има некој нека ми пише порака или овде !
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Кој смер е најдобар на економски факултет и дали со него лесо се наоѓа работа после дипломирање?
Или да идам на правен :D
 
Член од
16 јуни 2017
Мислења
28
Поени од реакции
5
nekoj slucajno da ne ima prasanja po osnovi na ekonomija od ispiti so se pagjale?
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Дали знаете некој што дава приватни часови по предмети од департманот Е-Бизнис? Конкретно Менаџмент на Е-Бизнис и Системска анализа на Е-бизнис.
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
Доколку има некој потреба нека ме контактира во порака, приватни часови по предмети од департман Е-бизнис.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Искуство со дипломска кај Кирил Постолов и Љупчо Ефтимов? Деканот и Леонид Наков се во комисија кај Постолов, ме интересира како е со нив?
 
Ф

Флеш

Гостин
Линк од книги,предавања,материјали за Економски Факултет(прва година) ....
 
Член од
31 јануари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво ! Ве молам некој да сподели искуство со Англиски 2? Дали лесно се вади висока оценка? Благодарам!
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Здраво ! Ве молам некој да сподели искуство со Англиски 2? Дали лесно се вади висока оценка? Благодарам!
Да! Особено ако добро го владееш јазикот, и со едно читање на текстовите можеш да извадиш добра оценка.
 
Член од
31 јануари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Некој да сподели искуство со Менаџмент на ризик? Дали може да се извади висока оцена без присуство. Благодарам многуу :angel::):)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Искуство со дипломска кај Кирил Постолов и Љупчо Ефтимов? Деканот и Леонид Наков се во комисија кај Постолов, ме интересира како е со нив?
Пиши ми ПП што те интересира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom