Економски факултет (reloaded)

Дискусија во форумот 'Образование' започната од The Mummy, 31 јануари 2011.

1. Mila03

Mila03

Член од:
    29 мај 2013
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    0
    Колеги има ли прашања по Интерна Ревизија и дали има дополнителен материјал? Ве молам за помош

2. markus258

markus258

Член од:
    24 април 2017
    Мислења:
    18
    Допаѓања:
    2
    Може некој од постарите колеги да сподели мислење по предметот Маркетинг од проф. Снежана?
    Истотака и по предметот менаџмент од Леонид Наков?

3. DjoleM

DjoleM

Член од:
    25 септември 2010
    Мислења:
    115
    Допаѓања:
    41
    За маркетинг, гледај оди го на колоквиуми бидејки доста прашања се поделби и дефиниции и се знатно полесни од оние на испит. Покрај поделби и дефиниции, дава објаснувања а исто дава и извадоци од учебникот во прашањата со многукратен, за да ги препознаеш.

4. ManUnitedBoy

ManUnitedBoy

Член од:
    7 ноември 2017
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво. Продава некој менаџмент 6то издание и по која цена?
    Фала Однапред

5. daghmora

daghmora

Член од:
    18 август 2017
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ако го имал некој статистичка контрола на квалитет и ако го чува уште проектот дали ќе може да ми го прати за да видам како треба да се изработи.Благодарам однапред :)

6. LookingForASign

LookingForASign

Член од:
    16 август 2016
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Купувам Економика на внатрешна трговија

7. CrySisss

CrySisss

Член од:
    10 јуни 2016
    Мислења:
    74
    Допаѓања:
    43
    Продавам Статистика за бизнис и економија оргинал.

8. Kiremksk

Kiremksk

Член од:
    21 јануари 2018
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Kolegi dali nekoj moze da mi kaze sto se pagja obicno na ispit kaj ekonomski rast i razvoj, i dali e so zaokruzuvanje ili pisuvanje t.e vo kakva forma e ispitot, nekoi takvi informacii, sega e vo sreda pa da znam na sto da obrnam vnimanie najvekje? Blagodaram mnogu odnapred.

9. Casandra

Casandra

Член од:
    18 јануари 2012
    Мислења:
    493
    Допаѓања:
    827
    Јас кога го имав беше комбинација од двете. Околу 30 на заокружување, и 2-3 на пишување. Тие на пишување ги вреднува многу, гледај 1 барем цело да имаш, другите по нешто, со 15 на заок. ќе положиш. Битно тие на пишување празни да не ги оставиш.

10. Kiremksk

Kiremksk

Член од:
    21 јануари 2018
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    blagodaram koleske
    --- Споено дупло мислење, 21 јануари 2018 ---
    Pak jas, dali nekoj znae primer na ekonomski rast i razvoj dali na ispitot se bara formulite da se pamtat i da se napisat ili samo definicii se obicno na prasanjata sto se so zaokruzuvanje i dali onie prasanja so pisuvanje sto se 2-3 se bara celata lekcija primer da se raskaze ili primer samo nacrtaj go grafikonot i objasni go takvi raboti, i dali smee da se nosi lenjir za crtanje na grafikonite ili samo so slobodna raka trena ? Se izvinuvam sto vaka prasuvam na vonredno sum i ne odam na casovi posto rabotam i nemam pojma sto se bara na ispitot. Blagodaram

Последно уредено: 21 јануари 2018
  11. LookingForASign

LookingForASign

Член од:
    16 август 2016
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Може ли некој да сподели искуство со Маркетинг на трговски претпријатија и Економска статистика

12. LookingForASign

LookingForASign

Член од:
    16 август 2016
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Искуство за економска статистика и економија на работна сила?

13. mariska

mariska

Член од:
    28 јули 2015
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    6
    Предлог изборен со 3 кредити?

На 112112 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. asdasd5645

asdasd5645

Член од:
    23 септември 2015
    Мислења:
    156
    Допаѓања:
    21
    Aj збор два за економскиот кој смер е подобар-полош и општо како е за работа со него?

15. Near

Near Рандом лик од соседството

Член од:
    26 март 2009
    Мислења:
    3.741
    Допаѓања:
    4.759
    Помош,помош,помош..ИТНО!!!

Гледам дека сум направил најаматерска грешка на цел свет,положив 26 предмети и ми останаа уште 4 предмети(без ДИПЛОМСКА). Овој семестар запишав само 2,мислев дека со 30 може да се дипломира. Прашањето е: Дали може на некој начин да ги убедам тетките на студентски да ми запишат +1 предмет у iKnow-от,а за сето тоа уредно да си платам казна,па да иам рок у август да го полагам? Ајде некој постар/поискусен ако има го замолувам да ми каже нешто,дека ако треба до јануар да седам само за уште 1 предмет ќе си ја ставам јамката..

На 112112 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: