Економски факултет (reloaded)

Дискусија во форумот 'Образование' започната од The Mummy, 31 јануари 2011.

 1. Mila03

  Mila03

  Член од:
  29 мај 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Колеги има ли прашања по Интерна Ревизија и дали има дополнителен материјал? Ве молам за помош
   
 2. markus258

  markus258

  Член од:
  24 април 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  2
  Може некој од постарите колеги да сподели мислење по предметот Маркетинг од проф. Снежана?
  Истотака и по предметот менаџмент од Леонид Наков?
   
 3. DjoleM

  DjoleM

  Член од:
  25 септември 2010
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  41
  За маркетинг, гледај оди го на колоквиуми бидејки доста прашања се поделби и дефиниции и се знатно полесни од оние на испит. Покрај поделби и дефиниции, дава објаснувања а исто дава и извадоци од учебникот во прашањата со многукратен, за да ги препознаеш.
   
 4. ManUnitedBoy

  ManUnitedBoy

  Член од:
  7 ноември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво. Продава некој менаџмент 6то издание и по која цена?
  Фала Однапред
   
 5. daghmora

  daghmora

  Член од:
  18 август 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ако го имал некој статистичка контрола на квалитет и ако го чува уште проектот дали ќе може да ми го прати за да видам како треба да се изработи.Благодарам однапред :)
   
 6. LookingForASign

  LookingForASign

  Член од:
  16 август 2016
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Купувам Економика на внатрешна трговија
   
 7. CrySisss

  CrySisss

  Член од:
  10 јуни 2016
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  43
  Продавам Статистика за бизнис и економија оргинал.
   
 8. Kiremksk

  Kiremksk

  Член од:
  21 јануари 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Kolegi dali nekoj moze da mi kaze sto se pagja obicno na ispit kaj ekonomski rast i razvoj, i dali e so zaokruzuvanje ili pisuvanje t.e vo kakva forma e ispitot, nekoi takvi informacii, sega e vo sreda pa da znam na sto da obrnam vnimanie najvekje? Blagodaram mnogu odnapred.
   
 9. Casandra

  Casandra

  Член од:
  18 јануари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  827
  Јас кога го имав беше комбинација од двете. Околу 30 на заокружување, и 2-3 на пишување. Тие на пишување ги вреднува многу, гледај 1 барем цело да имаш, другите по нешто, со 15 на заок. ќе положиш. Битно тие на пишување празни да не ги оставиш.
   
 10. Kiremksk

  Kiremksk

  Член од:
  21 јануари 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  blagodaram koleske
  --- Споено дупло мислење, 21 јануари 2018 ---
  Pak jas, dali nekoj znae primer na ekonomski rast i razvoj dali na ispitot se bara formulite da se pamtat i da se napisat ili samo definicii se obicno na prasanjata sto se so zaokruzuvanje i dali onie prasanja so pisuvanje sto se 2-3 se bara celata lekcija primer da se raskaze ili primer samo nacrtaj go grafikonot i objasni go takvi raboti, i dali smee da se nosi lenjir za crtanje na grafikonite ili samo so slobodna raka trena ? Se izvinuvam sto vaka prasuvam na vonredno sum i ne odam na casovi posto rabotam i nemam pojma sto se bara na ispitot. Blagodaram
   
  Последно уредено: 21 јануари 2018
 11. LookingForASign

  LookingForASign

  Член од:
  16 август 2016
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Може ли некој да сподели искуство со Маркетинг на трговски претпријатија и Економска статистика
   
 12. LookingForASign

  LookingForASign

  Член од:
  16 август 2016
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Искуство за економска статистика и економија на работна сила?
   
 13. mariska

  mariska

  Член од:
  28 јули 2015
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  6
  Предлог изборен со 3 кредити?
   
  На 112112 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. asdasd5645

  asdasd5645

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  21
  Aj збор два за економскиот кој смер е подобар-полош и општо како е за работа со него?
   
 15. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.741
  Допаѓања:
  4.759
  Помош,помош,помош..ИТНО!!!

  Гледам дека сум направил најаматерска грешка на цел свет,положив 26 предмети и ми останаа уште 4 предмети(без ДИПЛОМСКА). Овој семестар запишав само 2,мислев дека со 30 може да се дипломира. Прашањето е: Дали може на некој начин да ги убедам тетките на студентски да ми запишат +1 предмет у iKnow-от,а за сето тоа уредно да си платам казна,па да иам рок у август да го полагам? Ајде некој постар/поискусен ако има го замолувам да ми каже нешто,дека ако треба до јануар да седам само за уште 1 предмет ќе си ја ставам јамката..
   
  На 112112 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: