Економски факултет (reloaded)

Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Продавам Основи на Економија (оргинал), збирка мат (оргинал) + задачи од приватни часови, сметководство збирка + книга+ задачи од прив часови, скрипти за се , и за зимски семестар статистика (оргинал), еколошки менаџмент и социологија копии ( социо имам и книга ), и економика скрипта заинтересирани нека ми пишат Ова ви е пакет за 1ва год
 
Член од
4 јули 2017
Мислења
7
Поени од реакции
1
Слабо нешто.. некој што бил на менаџмент/надворешна/маркетинг да каже нешто за смеровите?
 

JKK

Член од
12 август 2017
Мислења
11
Поени од реакции
3
Здраво луѓе нов сум на форумов, имам прашање доколку некој би можел да ме советува. Значи еве ви линк до новите наставни програми на Економски Факултет https://drive.google.com/file/d/0B8D6d_GaI_2ZQUtoV05sbkdka2M/view?usp=sharing

Ги прикачив на гугл драјв бидејќи тука не ми дозволуваше да ги прикачам. Се двоумам помеѓу Финансии и Бизнис Економија, но незнам за кој смер да се одлучам. Уписите почнуваат во понеделник така да супер би било некој ако може да ме советува до тогаш. Благодарам.

Јас веќе имам завршено еден факултет, но сакам да завршам и Економски, моментално имам своја мала аутсорсинг компанија но и работам како фриленсер со неколку capital investment advisers компании во Њујорк. Воглавно кои смер би го препорачале што повеќе ми одговорал за работа во вакви фирми кои се занимаваат со publicly traded companies, инвестирање, анализирање и слично. Финансии, Бизнис Економија или пак можеби Претприемништво? Но мислам дека нај би ми одговарала една од следниве Бизнис Економија или Финансии.
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
decki predlozete lesen izboren i bez prezentaci od nas fakultet da ne e demografija
opstestveno bogatstvo
idustriska politika
Blagodaram :)
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
10
Поени од реакции
1
ПОМОШ! Полагам Ревизија во вторник. Учам од прашања.. дали се паѓаат прашања што веќе се паѓале во август? И доколку некој ги знае одговорите на кејсовите нека ми пише... или бар да ми помогне за истите.. фала!
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
31
Економија на инвестиции (Методија Несторовски) ,Регионална економија (Наталија Николовска) и Економски развој (Гоце Петрески), некој да сподели искуство?
 
Член од
9 октомври 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Prodavam knigi za prv semestar ekonomski:
Orginal osnovi na ekonomija - Taki Fiti
Orginal matematika zbirka 2016
Kopii: Osnovi na smetkovodstvo, trgovsko pravo, matematika za ekonomisti( ucebnici). Poveke inbox. Povolni ceni
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
decki koj bil denovive na angliski 1 i metodi na prodazba da mi kazete od kaj tr3ba da ucime i dali e zadolzitelno prisustvo za potpis ili povisoka ocenka.
Blagodaram :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
decki koj bil denovive na angliski 1 i metodi na prodazba da mi kazete od kaj tr3ba da ucime i dali e zadolzitelno prisustvo za potpis ili povisoka ocenka.
Blagodaram :)
Оди си кај Димитар на часови ке научиш нешто, еден од ретките на економски од кој што стварно има што да се научи и кој што сака да ги научи студентите.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom