Економски факултет (reloaded)

Член од
29 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Колеги има ли прашања по Интерна Ревизија и дали има дополнителен материјал? Ве молам за помош
 
Член од
24 април 2017
Мислења
22
Поени од реакции
3
Може некој од постарите колеги да сподели мислење по предметот Маркетинг од проф. Снежана?
Истотака и по предметот менаџмент од Леонид Наков?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Може некој од постарите колеги да сподели мислење по предметот Маркетинг од проф. Снежана?
Истотака и по предметот менаџмент од Леонид Наков?
За маркетинг, гледај оди го на колоквиуми бидејки доста прашања се поделби и дефиниции и се знатно полесни од оние на испит. Покрај поделби и дефиниции, дава објаснувања а исто дава и извадоци од учебникот во прашањата со многукратен, за да ги препознаеш.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво. Продава некој менаџмент 6то издание и по која цена?
Фала Однапред
 
Член од
18 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако го имал некој статистичка контрола на квалитет и ако го чува уште проектот дали ќе може да ми го прати за да видам како треба да се изработи.Благодарам однапред :)
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Продавам Статистика за бизнис и економија оргинал.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kolegi dali nekoj moze da mi kaze sto se pagja obicno na ispit kaj ekonomski rast i razvoj, i dali e so zaokruzuvanje ili pisuvanje t.e vo kakva forma e ispitot, nekoi takvi informacii, sega e vo sreda pa da znam na sto da obrnam vnimanie najvekje? Blagodaram mnogu odnapred.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Kolegi dali nekoj moze da mi kaze sto se pagja obicno na ispit kaj ekonomski rast i razvoj, i dali e so zaokruzuvanje ili pisuvanje t.e vo kakva forma e ispitot, nekoi takvi informacii, sega e vo sreda pa da znam na sto da obrnam vnimanie najvekje? Blagodaram mnogu odnapred.
Јас кога го имав беше комбинација од двете. Околу 30 на заокружување, и 2-3 на пишување. Тие на пишување ги вреднува многу, гледај 1 барем цело да имаш, другите по нешто, со 15 на заок. ќе положиш. Битно тие на пишување празни да не ги оставиш.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас кога го имав беше комбинација од двете. Околу 30 на заокружување, и 2-3 на пишување. Тие на пишување ги вреднува многу, гледај 1 барем цело да имаш, другите по нешто, со 15 на заок. ќе положиш. Битно тие на пишување празни да не ги оставиш.
blagodaram koleske[DOUBLEPOST=1516552187][/DOUBLEPOST]Pak jas, dali nekoj znae primer na ekonomski rast i razvoj dali na ispitot se bara formulite da se pamtat i da se napisat ili samo definicii se obicno na prasanjata sto se so zaokruzuvanje i dali onie prasanja so pisuvanje sto se 2-3 se bara celata lekcija primer da se raskaze ili primer samo nacrtaj go grafikonot i objasni go takvi raboti, i dali smee da se nosi lenjir za crtanje na grafikonite ili samo so slobodna raka trena ? Se izvinuvam sto vaka prasuvam na vonredno sum i ne odam na casovi posto rabotam i nemam pojma sto se bara na ispitot. Blagodaram
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Може ли некој да сподели искуство со Маркетинг на трговски претпријатија и Економска статистика
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Aj збор два за економскиот кој смер е подобар-полош и општо како е за работа со него?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Помош,помош,помош..ИТНО!!!

Гледам дека сум направил најаматерска грешка на цел свет,положив 26 предмети и ми останаа уште 4 предмети(без ДИПЛОМСКА). Овој семестар запишав само 2,мислев дека со 30 може да се дипломира. Прашањето е: Дали може на некој начин да ги убедам тетките на студентски да ми запишат +1 предмет у iKnow-от,а за сето тоа уредно да си платам казна,па да иам рок у август да го полагам? Ајде некој постар/поискусен ако има го замолувам да ми каже нешто,дека ако треба до јануар да седам само за уште 1 предмет ќе си ја ставам јамката..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom