Економски факултет (reloaded)

Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Што е работата што изненадно во последен момент почнаа некои професори да поставуваат услови за потпис?
Ај некој нека не просветли дали и претходни години било вака каша попара? :facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
хехехе а вие мислите кафаните на Шуклев и Дракулевски тие самите си ги плаќаат? :icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ај некој нека не просветли дали и претходни години било вака каша попара? :facepalm:
Мене ова од Дракулевски стварно ме изненади, он беше тој како декан што на предавање лани Организациско јасно и гласно кажуваше за тоа колку пари даваме непотребно за факултетот, а сега тој самиот бара плаќање за потпис ако те нема на список.

За Шуклев не ме чуде, од векот е таков сите си го знаат, на факултетот ништо никој не смее да зуцне за многуте неправди што се прават и кај Драге, и кај Шуклев и кај други професори, туку од Дракул стварно се изненадив..
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
25.123
Колку пари имам давано за потписи кај Шуклев ехеее... еден семестар ќе запишев со нив. Ништо ново не е ова, не треба да ве чуди.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Ама Шуклев е прочуен дека е таков, овој Дракулевски јасно и гласно си кажа на првото предавање дека сите ќе добиеме потписи, дека не бара редовност -.-
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Баш на првите предавања кога одев убаво си кажа Дракулевски дека не е проблем за потписи, не знам сега што се случи.

Овие цени стварно се смешни, 400 или колку и да се денари за 2 клика да пријавиш електронски колоквиум, 500 денари за потпис за кој им треба 1 секунда и пенкало од 10 денари.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Лани и нас така пред потписи земање нешо се расчу дека организациско ако те има само на список ќе земиш потпис, на крај сите шо појдовме без проблем ни даде.
Ако оваа година е стварно принципиелен то е друго.
Иако ова со потписи кај нас е само пари земање, не дека сме многу редовни или којзнае какви се предавањата, читање од книга само на слајд.. Се дешава изненадно иста година, исти смер, два задолжителни предмети случајно да се поклопат во исто време потписи да се даваат, па уште имаме право на избор дали ќе платиме казна за едниот или другиот предмет:)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Ај некој нека не просветли дали и претходни години било вака каша попара? :facepalm:
Ништо да не ве чуди на факултетов.
И јас во прва се чудев, како вака, како така, во втора се навикнав и сега нема да ме чуди и ако ми кажат утре тетките на студентски дека дупло треба да ја платам дипломската.
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Ај некој нека каже дали утре ќе се одржи часот по социологија? Или за потписи ќе биде.. ?
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Економика втор колоквиум се положува со скрипта? :)
Дека рече професорот ќе имало логички прашања?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom