Економски факултет (reloaded)

Член од
24 март 2014
Мислења
11
Поени од реакции
5
Институтот за Развојни Истражувања и Алтернативи испраќа последна покана за единствена можност за посета на обуката: „Финансиско моделирање и планирање во Excel“ во Битола.

Термините за одржување на обуката се 5 и 6 април во хотел Премиер Центар

Подетални информации за обуката имате на: http://goo.gl/KqrLsC

Испратете порака за пријава на: viadenicija@gmail.com или на телефон: 078225561
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Дали за Економика има некој услов да треба да се соберат определен број поени од присуство, или важно е само после двата колоквиума да имаш над 50 за да се положи?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Ај ако има некој од е-бизнис што дипломирал лани и го чува проектот по анализа на е-бизнис, да ми го прати... да видам што чудо е :) )))
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Дали за Економика има некој услов да треба да се соберат определен број поени од присуство, или важно е само после двата колоквиума да имаш над 50 за да се положи?
Не. Поените од присуство се само за повисока оценка.
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
Објавила професорката резултати по економски системи и глобализација?ако да кој може нека ги стави тука.фала
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Објавила професорката резултати по економски системи и глобализација?ако да кој може нека ги стави тука.фала
Не се објавени :D само се прочитани положените, а кои биле денес на час, а не положиле можеле да си го видат тестот. Од околу 160 само 40 положиле.
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
Не се објавени :D само се прочитани положените, а кои биле денес на час, а не положиле можеле да си го видат тестот. Од околу 160 само 40 положиле.
А нема да ги објави професорката?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
А нема да ги објави професорката?
Изгледа не ги објавува, лута била денес :eek: срам им било на некои дури да си го видат тестот. После првиов колоквиум се помалку доаѓаат на предавања па вака намерно прави. Тие што редовно слушаат предавања си знаат, за другите сега ќе биде потешко да ја убедат да си го видат тестот да знаат што направиле.
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
Изгледа не ги објавува, лута била денес :eek: срам им било на некои дури да си го видат тестот. После првиов колоквиум се помалку доаѓаат на предавања па вака намерно прави. Тие што редовно слушаат предавања си знаат, за другите сега ќе биде потешко да ја убедат да си го видат тестот да знаат што направиле.
Ај ваљда ќе објави тие што имаат презапишано секако неможат да одат на предавања тогаш како ќе видат.фала за информацијата
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Ај ваљда ќе објави тие што имаат презапишано секако неможат да одат на предавања тогаш како ќе видат.фала за информацијата
Ај ќе видиме, на групиве нема ништо, сто пати прашуваат али за објавени резултати никој не пишува.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Незнам колку некој што завршил веќе би се моткал во темава, ама последна шанса ми е.... или доколку имате некој кој завршил минатата година на смер Финансиски менаџмент, ве молам прашајте ако можете да ми помогнете...

Дали има некој зачувано семинарска по предметот Хартии од вредност и портфолио менаџмент? Чисто ме интересира како треба да изгледа семинарската, што да се пресмета и слично... Ако има некој ве молам пишете ми ЛП.

Однапред Ви благодарам! :)
 
Член од
10 март 2014
Мислења
24
Поени од реакции
6
Знае ли некој што треба да се учи социологија за втор колоквиум? :rolleyes:
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
што се случи со економски системи и глобализација уште не ги објавила?и дали прави проблем да си прашаш кај неа во канцеларија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom