Економски факултет (reloaded)

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Колку задачи ќе има осигурување и што ќе даде?
Една знам дека ќе е изведување, а за друго што ќе има нека каже некој што е упатен. Фала. :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
kolegi ve molam ako ima nekoj prasanja PROIZVODEN MENAGMENT
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Продавам Основи на менаџмент книга добро сочувана ако има заинтересирани пишете :D
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Може некој од Е-бизнис да ми пише по ПП нешто повеќе за смерот? Какви се предметите, тешко/лесно, професорите, итн...
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Zdravo na site, pribidejki sum vonreden student na cetvrta god. Ve molam za informacija za megunaroden menadzment, odnosno koga ke gi dava profesorot ocenite i dali e seuste prof Drakulevksi. Pozdrav
--- надополнето: 18 мај 2012 во 22:47 ---
Колеги, дали има резултати од вториот колоквиум ИНВЕСТИЦИОНЕН МЕНАЏМЕНТ?
DA IMAS NA FAKULTET ZAEDNO SO KRAJNI OCENI
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Можни (идни) колеги. Да ве прашам некои работи, би сакал да ги знам пред (ако) се запишам на овој факс.
1.Во кој смер има најмалце математика?
2.Каква е математиката, сметководтсвото и статистиката?Тоа сум чул дека највише ги кочи студентиве (барем на државниот).
3.Мене воопшто не ми иде математика каква се учи во средно, равенки, функции и слични задачи. Дали математиката, сметководството и статистика е нешо у смисла-Пресметка на видови трошоци, оперативен профил, данок перед и после оданочување, годишни пресметки и слични ЛОГИЧКИ и потребни работи или е тупење на мозок како во средно?
И ако не ви е тешко кажете ми уште нешто што е карактеристино за економски.
Фала! :)
Не се лажете по тоа кај има најмалку математика. Математика, сметководство и статистика ги има на сите смерови. Е сега ако обични пресметки со најосновните математички операции ги сметате за математика тогаш на финансиски менаџмент и сметководство и ревизија има најмногу. Ако ти се учи чиста теорија запиши се на маркетинг, менаџмент и надворешна трговија, таму имаш најмалку "математика". Ама пред се почитувај ја твојата желба, тоа што тебе те интересира а не кое е најлесно, во глобала тука некаде се смеровите(според мене сметководство е малку потежок од другите, ама зависи за кого како)
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Јас шо дека се запишав на надворешна трговија демек слаб со математика коа на повеќето предмети со математички пресметки имам повисоки оцени од теоретскиве
 
Член од
20 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Како можам да ја поништам оценката од колоквиум за да го полагам на испит, треба да се плаќа
нешто, молби, пријави...или само да зборувам со професорот? :)
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Како можам да ја поништам оценката од колоквиум за да го полагам на испит, треба да се плаќа
нешто, молби, пријави...или само да зборувам со професорот? :)
Ти пишува во брошурата.А има и на сајтот.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
ја сум прва година и дали мозе некој да ми казе дали е задолжителна праксата за прва година ?:)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Некој со искуство од минатата година, или да ја прашал Ангела сега, или било како дали ако ни фали 1 поен за повисока оценка ќе ни дадат по Правни и етички???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom