Економски факултет (reloaded)

Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Некој со искуство од минатата година, или да ја прашал Ангела сега, или било како дали ако ни фали 1 поен за повисока оценка ќе ни дадат по Правни и етички???
А да не знаеш дали може да се прави стручен труд по предметов или ако има било кој што знае нека пише. Фала
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
теорија на организација ќе биде оптички или на пишување ?
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Колеги, има ли некој тука што се пријави на конкурсот за практична настава во Стопанска комора на Р.М.? Конкурсот беше објавен на 17-ти овој месец, и траеше не повеќе од 2 часа (ова со сигурност го тврдам бидејќи тој ден често ја посетував страната на факултетов). Јас се пријавив, ама уште ме немаат контактирано. На конкурсот јасно пишуваше дека ќе биде отворен се додека да се исполни предвидениот број на кандидати кој изнесуваше 20 студенти. Јас кога ја отворив тогаш страната на факултетов, конкурсот беше објавен, што значи дека тогаш сеуште не бил исполнет предвидениот број на кандидати, односно дека има место за уште кандидати. После тоа, по околу 30-40 минути пак ја посетив странава и конкурсот веќе не постоеше (значи се исполнил предвидениот број на кандидати).

Праксава треба да почне од нареднава недела, а мене сеуште не немаат контактирано. Тие од центарот за кариера да не реагираат малку побавно, или пак евентуално да не бил исполнет предвидениот број на кандидати пред да аплицирам јас?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Колеги, има ли некој тука што се пријави на конкурсот за практична настава во Стопанска комора на Р.М.? Конкурсот беше објавен на 17-ти овој месец, и траеше не повеќе од 2 часа (ова со сигурност го тврдам бидејќи тој ден често ја посетував страната на факултетов). Јас се пријавив, ама уште ме немаат контактирано. На конкурсот јасно пишуваше дека ќе биде отворен се додека да се исполни предвидениот број на кандидати кој изнесуваше 20 студенти. Јас кога ја отворив тогаш страната на факултетов, конкурсот беше објавен, што значи дека тогаш сеуште не бил исполнет предвидениот број на кандидати, односно дека има место за уште кандидати. После тоа, по околу 30-40 минути пак ја посетив странава и конкурсот веќе не постоеше (значи се исполнил предвидениот број на кандидати).

Праксава треба да почне од нареднава недела, а мене сеуште не немаат контактирано. Тие од центарот за кариера да не реагираат малку побавно, или пак евентуално да не бил исполнет предвидениот број на кандидати пред да аплицирам јас?
Чекај бе Џобс... провери си mail... провери spam... би требало да те контактираат, барем по mail, кога-тогаш... И ако почнува праксата наредната недела, уште е рано да те контактираат :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
do koga e zaveruvanje semestar za 4? znae nekoj koga angliski 2 ke dava ocenki?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Ај ако може некој од колегите да ми каже, јас правев стручен труд по Правни и етички аспекти и и го пратив на асистентката, ама бидејќи предметот го оставив за полагање на 5 јуни, дали во тој случај ми важи стручниот труд или си полагам чист испит?
благодарам однапред
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Ако не заверам семестар во предвидениот рок што го дале од факултетот,ќе морам да плачам некоја казна или?Можно е да каснам ден,2..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Ај ако може некој од колегите да ми каже, јас правев стручен труд по Правни и етички аспекти и и го пратив на асистентката, ама бидејќи предметот го оставив за полагање на 5 јуни, дали во тој случај ми важи стручниот труд или си полагам чист испит?
благодарам однапред
Важи 100%.
--- надополнето: 23 мај 2012 во 16:12 ---
Ако не заверам семестар во предвидениот рок што го дале од факултетот,ќе морам да плачам некоја казна или?Можно е да каснам ден,2..
Ќе кажеш дека си бил спречен од објективни причини и нема да има проблем.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Дечки дали мислите дека Англиски Јазик 2 може да се положи без учење ако знаеш ептен добро англиски , пошто уште го неам земено учебникот.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Дечки дали мислите дека Англиски Јазик 2 може да се положи без учење ако знаеш ептен добро англиски , пошто уште го неам земено учебникот.
да ... јас лани така го поминав а се скапав од учење писма и разни глупости кои не се ни паднаа на тестот
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
do koga e zaveruvanje semestar za 4? znae nekoj koga angliski 2 ke dava ocenki?
После испитот ќе кажела кога ќе дава...
Иначе Статистиката за Е-бизнис,Калина што дава најчесто,која материја најмногу треба да обрнемете внимание?Ве молам итно е! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom