Економски факултет (reloaded)

Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Некоја добра душичка да си ги одговарала прашањата од испит по меѓународна економија во ворд и да сака да ги прикачи некако или да ми ги прати во пп. Фала :vozbud:
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
Колеги кога земаме оцени Менаџмент на мал бизнис и Менаџмент на човечки ресурси и кога е приемно време на професорката Ирена Кикеркова.
Благодариме :vozbud:
--- надополнето: 27 мај 2012 во 16:50 ---

Според мене учи од книга води се по скрипта,има делчиња што може да ги даде и од книга посебно тоа со кој метод е подобар од другиот секогаш мислам го дава учи си од книга :)
Колеги кога земаме оцени Менаџмент на мал бизнис и Менаџмент на човечки ресурси и кога е приемно време на професорката Ирена Кикеркова.
Благодариме :vozbud:
--- надополнето: 27 мај 2012 во 16:50 ---

Според мене учи од книга води се по скрипта,има делчиња што може да ги даде и од книга посебно тоа со кој метод е подобар од другиот секогаш мислам го дава учи си од книга :)
фала:)
--- надополнето: 29 мај 2012 во 00:48 ---
Колеги кога земаме оцени Менаџмент на мал бизнис и Менаџмент на човечки ресурси и кога е приемно време на професорката Ирена Кикеркова.
Благодариме :vozbud:
--- надополнето: 27 мај 2012 во 16:50 ---

Според мене учи од книга води се по скрипта,има делчиња што може да ги даде и од книга посебно тоа со кој метод е подобар од другиот секогаш мислам го дава учи си од книга :)
Колеги кога земаме оцени Менаџмент на мал бизнис и Менаџмент на човечки ресурси и кога е приемно време на професорката Ирена Кикеркова.
Благодариме :vozbud:
--- надополнето: 27 мај 2012 во 16:50 ---

Според мене учи од книга води се по скрипта,има делчиња што може да ги даде и од книга посебно тоа со кој метод е подобар од другиот секогаш мислам го дава учи си од книга :)
фала:)
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Кога се земаат оценки по Менаџмент на човечки ресурси и кај кој?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Вистина ли е тоа дека на испит по правни и етички аспекти на интернет ќе се паѓаат 3 отворени прашања или е само дезинформација?
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Dali nekoj od vas kolegi ima prashanja Delovno komuniciranje za ispit?
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ве молам напишете на групата кога ќе има резултати од испитот англиски 2 и кога ќе бидат истакнати списоците за земање на оценки.
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
kolegi ima li nekoj sto bil na praksa??Ako mozete da mi kazete kako odi procedurata,prvo se popolnuva upatnicata pa posle se aplicira na konkurs za praksa,ili prvo treba da ti odobrat da odis vo nekoja kompanija pa posle ja zaveruvas uatnicata??Ve molam nekoj ako znae neka pise.Fala odnapred :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Да не знае некој кога ќе има Англиски 2 резултати ?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
kolegi ima li nekoj sto bil na praksa??Ako mozete da mi kazete kako odi procedurata,prvo se popolnuva upatnicata pa posle se aplicira na konkurs za praksa,ili prvo treba da ti odobrat da odis vo nekoja kompanija pa posle ja zaveruvas uatnicata??Ve molam nekoj ako znae neka pise.Fala odnapred :)
Treba da ispratis tvoe CV po e-mail do firmata kade sakas da imas praksa. Treba da ti se javat vo narednite nekolku dena(moze i da ne ti se javat ako se popolneti mestata). Otkako ke ti kazat deka mozes da dojdes na praksa, odis kaj studentski prasanja i zemas list-prijava za praksa, go popolnuvas, a dolu treba da ti stavi potpis mentorot (bilo koj profesor pobaraj go-ke ti bide mentor) i na mestoto za potpis na prodenkata za nastava ke ti udrat pecat od salter na studentski prasanja. Istotaka treba da dades kopija od licna karta, kopija od prvata strana na indeksot i od stranata na posledniot zaveren semestar.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Treba da ispratis tvoe CV po e-mail do firmata kade sakas da imas praksa. Treba da ti se javat vo narednite nekolku dena(moze i da ne ti se javat ako se popolneti mestata). Otkako ke ti kazat deka mozes da dojdes na praksa, odis kaj studentski prasanja i zemas list-prijava za praksa, go popolnuvas, a dolu treba da ti stavi potpis mentorot (bilo koj profesor pobaraj go-ke ti bide mentor) i na mestoto za potpis na prodenkata za nastava ke ti udrat pecat od salter na studentski prasanja. Istotaka treba da dades kopija od licna karta, kopija od prvata strana na indeksot i od stranata na posledniot zaveren semestar.
Токму така, и јас ја спроведов оваа постапка, испратив CV на имејл, по една недела ме викнаа на разговор, па бев и на тоа, потоа потпишав договор (притоа носејќи потврда за редовен студент) и сега веќе втора недела сум на пракса во една банка. Ама цело ова време, тие не ми побараа упатница, па јас не ни земав од факултет. Дали таа е толку потребна и дали нејзе ќе ни бараат следната година, или пак тоа си е повеќе за нив самите, отколку за нас.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Колеги ако може малце помош за прашањево по меѓународна економија:
-Што е основната разлика помеѓу ГАТТ од 1947 година и мултилатералните трговски спогодби склучени во периодот меѓу двете светски војни?
---- На кои мултилатерални спогодби се мисли?:confused:
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Колеги ај споделете какви задачи имаше на испитот Финансиски менаџмент?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom